Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Laptop HP nie widzi sieci - problem z wifi? - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Inne (/inne-11-f)
+--- Dział: Pozostałe systemy Windows (/pozostale-systemy-windows-31-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Laptop HP nie widzi sieci - problem z wifi? (/laptop-hp-nie-widzi-sieci-problem-z-wifi-12982-t)



Laptop HP nie widzi sieci - problem z wifi? - kapi55 - 13.01.2011 20:36

Problem jest z lapem HP G6000 (starszawy model) pracuje on na viście . Zawsze wifi działało poprawnie , ale ostatnio zaświeciła się dioda od wskaźnika na pomarańczowo i rozłączyło sieć . Po ponownym rozruchu kompa dioda dalej świeci na pomarańczowo i brak połączenia z siecią. Instalowałem sterowniki na nowo ,ale bez zmian w menedżerze urządzeń nie ma żadnego problemu

Zainstalowałem na nowo system z myślą że jakiś wirus coś blokuje ale ciągle to samo.

Kupiłem na allegro kartę wifi , ten sam model włożyłem ją ale ciągle to samo.Teraz w ustawieniach - połączenia sieciowe ,nie mam tych opcji co są do odnajdowania sieci , plików itp. a zapora jest wyłączona i nie ma żadnego antywirusa.
Ktoś ma jakiś pomysł i czy jest jeszcze jakaś część odpowiedzialna za wifi oprócz tej karty?


RE: laptop HP nie widzi sieci - problem z wifi? - andrew-jar - 14.01.2011 22:09

Witam
Zapodaj odczyt z ipconfig, dodatkowo napisz co to za internet, czy masz router? itp
Jeżeli masz router to zrestartuj go.

Pozdrawiam


RE: laptop HP nie widzi sieci - problem z wifi? - kapi55 - 15.01.2011 11:24

Witaj andrew-jar , w moim poprzednim poście sprawa odnośnie pobierania plików na razie ustała , była to chyba wina sieci.

A tu na innym laptopie znów problem . Sieć w domu TP i router pentagrama . Daje log jak chciałeś


RE: laptop HP nie widzi sieci - problem z wifi? - andrew-jar - 17.01.2011 13:15

Witam
Z tego co zapodałeś, widać że masz odłączony nośnik (karta sieciowa lan).
Wejdź w "Centrum sieci i udostępniania" po prawej w menu wybierz "Zmień ustawienia karty sieciowej", następnie kliknij PPM na kartę i wybierz z menu "Połącz/Rozłącz".

Pozdrawiam


RE: laptop HP nie widzi sieci - problem z wifi? - kapi55 - 17.01.2011 21:54

a dałbyś radę wrzucić screeny bo nie wiem gdzie to jest


RE: laptop HP nie widzi sieci - problem z wifi? - andrew-jar - 18.01.2011 10:03

(17.01.2011 21:54)kapi55 napisał(a):  a dałbyś radę wrzucić screeny bo nie wiem gdzie to jest

[Obrazek: siec_vista_01_classic.png]
[Obrazek: siec_vista_02.png]
[Obrazek: siec_vista_02_classic.png]
[Obrazek: siec_vista_03.png]


RE: Laptop HP nie widzi sieci - problem z wifi? - kapi55 - 19.01.2011 09:31

chyba dam sobie spokój , bo u mnie nie wykrywa żadnej sieci . Czytałem na innym starszym forum , że użytkownicy tego modelu lapa mają takie same problemy i tu winna jest płyta główna jak piszą .

Myślę że temat można zamknąć .


RE: Laptop HP nie widzi sieci - problem z wifi? - andrew-jar - 19.01.2011 10:13

Witam
Poczytaj tego tutka i sprawdź u siebie.
Problem z DHCP na Viście i 7

Pozdrawiam


RE: Laptop HP nie widzi sieci - problem z wifi? - kapi55 - 19.01.2011 16:14

Faktycznie ciekawa porada jednak u mnie nic to nie zmieniło i sieci dalej nie odnajduje . A czy stawiał byś jeszcze na jakąś zepsutą część ? czy jeszcze jest coś odpowiedzialne za wifi?


RE: Laptop HP nie widzi sieci - problem z wifi? - andrew-jar - 19.01.2011 19:20

Nie wiem jaką masz kartę, czy miniPCI czy miniPCI Expres?
Sprawdź czy dobrze masz założone zatrzaski kabla anteny.(Szczególnie Mini PCI karta, kolejność przewodów)
Cytat:czy jeszcze jest coś odpowiedzialne za wifi?
Sprawdza menadżer urządzeń czy nie masz jakiegoś komunikatu. Jeżeli masz możliwość to przeinstaluj driver chipsetu.

Pozdrawiam


RE: Laptop HP nie widzi sieci - problem z wifi? - kapi55 - 19.01.2011 19:59

Andrew widzę że dobry jesteś w te klocki i się nie poddajesz , z kolei ja wymiękam przy Tobie.
A kartę mam taką jak na foto i na 100% podłączona jest prawidłowo , dziś instalowałem 7ke z ciekawości i w menedżerze pokazuje że urządzenie wifi jest odłączone.

No nic i do tego trzeba przywyknąć.
Jeszcze raz dzięki....


RE: Laptop HP nie widzi sieci - problem z wifi? - andrew-jar - 19.01.2011 20:21

Twoja karta to miniPCI Expres.
Sprawdź na ustawieniach domyślnych biosu. Oraz nie poddawaj się i pobierz paczkę sterowników dla kart bezprzewodowych do której zamieszczam link :
DriverPack WLAN 10.07.1 for Windows Vista/7 (x86)

Paczka spakowana jest programem 7z, po pobraniu i wypakowaniu aktualizuj sterownik poprzez menadżer urządzeń wskazując katalog z paczką i niech system sam sobie dobierze odpowiedni sterownik.

Oraz sprawdź schemat zasilania karty wlan:-> zawsze włączona
Kliknij prawym na Mój komputer, Menadżer urządzeń, klik na karcie wifi, zarządzanie energią, odfajkuj zezwalaj komputerowi na wyłączenie tego urządzenia w celu oszczędzania energii .
Pozdrawiam


RE: Laptop HP nie widzi sieci - problem z wifi? - kapi55 - 21.01.2011 20:06

zrobiłem wszystko co pisałeś ale bez zmian . Sterownik podany przez Ciebie nie chce się instalować bo w menedżerze pokazuje że sterownik jest aktualny. Wygląda to na uszkodzoną część bo po tylu różnych próbach już by działało . W biosie nic nie przestawiałem bo nawet nie wiem co tam przestawiać .
Dzięki za pomoc


Laptop HP nie widzi sieci - problem z wifi? (rozwiązany) - House - 29.01.2012 12:02

Wątek rozwiązany.