Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany AllPlayer i SubEdit a pliki AVI - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Software (/software-27-f)
+--- Wątek: Rozwiązany AllPlayer i SubEdit a pliki AVI (/allplayer-i-subedit-a-pliki-avi-12951-t)



AllPlayer i SubEdit a pliki AVI - peciaq - 12.01.2011 21:20

Mam jakiś dziwny problem z AllPlayerem. Mam zainstalowane K-lite MEGA codec pack, ale AllPlayer odmawia odtwarzania części filmów, głównie z rozszerzeniem .avi. Subedit odtwarza ale strasznie mi psuje obraz, więc mam problem.. Smutny


RE: AllPlayer i SubEdit a pliki AVI - ihatebuffering - 13.01.2011 14:07

U kolegi na XP ten program też czasami ma humorki. A to się zawiesi, a to leci dźwięk bez obrazu. Według mnie, to słaby program. Do filmów bez napisów polecam Media Player Classic Home Cinema - według mojego wzroku na fabrycznych ustawieniach jakoś wideo jest najlepsza. VLC też nawet dobry. Do filmów z napisami to np Bestplayer. Podobny do Subedita.

Edit: W końcu doczytałem jak wyświetlać napisy w MPC.
Cytat:Kliknij View>Options>w sekcji Playback kliknij Output i teraz tak :
- w DirectShow zaznaczasz VMR7 lub VMR9
-w RealMedia zaznaczasz DirectX7 lub DirectX9
w QuickTime zaznaczasz DirectX7 lub DirectX9
-potem zaznaczasz Use texture surfaces... i zanzaczasz VMR9 mixer mode

slawektor napisał(a):Jest możliwość ustawień napisów. Żadna wada Cwaniak A jakością kładzie resztę na łopatki.

[Obrazek: beztytuutxm.png]



RE: AllPlayer i SubEdit a pliki AVI - peciaq - 13.01.2011 14:58

Miałem jakieś takie niejasne przekonanie że programy których nie trzeba instalować są słabe... Uśmiechnięty


RE: AllPlayer i SubEdit a pliki AVI - War_3_ - 13.01.2011 15:10

Ja mam WMP 12 + CCCP codec pack + real&quick alternative i wszystko śmiga Zadowolony


RE: AllPlayer i SubEdit a pliki AVI - Illidan - 13.01.2011 15:13

Ja polecam Program KMPlayer.Ma on wbudowane wszystkie potrzebne kodeki.Jest on również spolszczony.Co do kodeków to bez wątpienia paczka K-Lite Codeck Pack jest jedną z lepszych,ale możesz też sprawdzić Win7Codecs może na tych kodekach te programy lepiej będą odtwarzać twoje filmy.Linki do odtwarzacza i paczki kodeków :
http://www.dobreprogramy.pl/The-KMPlayer,Program,Windows,12538.html
http://shark007.net/win7codecs.html


RE: AllPlayer i SubEdit a pliki AVI - ihatebuffering - 13.01.2011 15:14

(13.01.2011 14:58)peciaq napisał(a):  Miałem jakieś takie niejasne przekonanie że programy których nie trzeba instalować są słabe... Uśmiechnięty

Jest wersja instalacyjna Zadowolony
http://www.benchmark.pl/aktualnosci/Pliki_Media_Player_Classic_HC_1.4.2824.0-32745.html

Illidan w filmach FullHD gołym okiem widać przewagę MPC w jakości wyświetlanego obrazu. Mówię tutaj o standardowych ustawieniach.


RE: AllPlayer i SubEdit a pliki AVI - stingear - 13.01.2011 15:14

AllPlayet ma duże problemy z poprawnym funkcjonowaniem na W7. Przerzuć się na coś innego, np Sub-Edit Player albo tak jak proponuje WAR_3_ na WMP 12. Z tym pierwszym jest trochę roboty przy instalacji, ale jak już to zrobisz, to działa jak marzenie. W dziele Tutoriale jest nawet instrukcja jak krok po korku zainstalować SEP'a, a nawet jak przy nim mieć WMP 11 na W7.


RE: AllPlayer i SubEdit a pliki AVI - peciaq - 13.01.2011 15:16

Mam zainstalowanego SEP ale strasznie mi psuje jakość. Mam filmy w HD, 720p albo nawet 1080p a wyglądają na SEP jak kinówki. Zainstalowałem Media Player Classic i wydaje się być ok.


RE: AllPlayer i SubEdit a pliki AVI - stingear - 13.01.2011 15:29

SEP wymaga konfiguracji i odpowiednich kodeków. Wiele osób instaluje go klikając Dalej, Dalej, a wystarczy odznaczyć, aby z programem nie były instalowane pakiety kodeków, wtedy nie będą się gryzły z nowymi i powodowały spadków jakości. No i do tego odpowiednie kodeki oczywiście.


RE: AllPlayer i SubEdit a pliki AVI - peciaq - 13.01.2011 15:47

A no to faktycznie, ja instalowałem klikając "dalej" Uśmiechnięty


RE: AllPlayer i SubEdit a pliki AVI - peciaq - 14.01.2011 00:56

No nic, ściągnąłem wszystkie polecane przez was playery więc będę teraz testować, zobaczę który mi przypadnie do gustu. Uśmiechnięty
Pozdrawiam.


RE: AllPlayer i SubEdit a pliki AVI - peciaq - 22.06.2012 01:24

Wygrał Media Player Classic Home Cinema, nie używam już teraz żadnego innego. Ale co osoba, to opinia.

Wątek rozwiązany.