Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Odtwarzanie plików FLV - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Software (/software-27-f)
+--- Wątek: Odtwarzanie plików FLV (/odtwarzanie-plikow-flv-12929-t)



Odtwarzanie plików FLV - PiotrXxx - 12.01.2011 01:15

Witam.
Jakie kodeki (lub coś innego) potrzeba, aby pliki FLV odtwarzał WMP? Mam zainstalowany od dawna pakiet kodeków do Windows 7, raczej nic w nich nie zmieniałem- a po tym jak WMP odtwarzał pliki FLV, nagle przestał; nie są nawet skojarzone z WMP, a ręczne ich kojarzenie nie pomaga.
Proszę o pomoc.


RE: Odtwarzanie plików FLV. - peciaq - 12.01.2011 07:49

FLV to rozszerzenie Flash Video, czyli np. filmiki z youtube'a.

Spróbuj zainstalować tą paczkę kodeków: [urln=]http://www.free-codecs.com/download/k_lite_mega_codec_pack.htm[/urln]
Jeśli jednak nie musi to być odtworzone przez WMP, to polecam takie programy jak Media Player Classic, FLVPlayer. AllPlayer chyba też ogarnia ten format.

Pozdrawiam.


RE: Odtwarzanie plików FLV - PiotrXxx - 12.01.2011 17:12

Wiem mniej więcej jakiego typu są to pliki. Co do wymienionego przez ciebie pakietu kodeków- rozważałem wcześniej jego instalację, lecz w końcu zdecydowałem się na to co mam już od dawna, czyli Win7 codecs pack. I z tym pakietem kodeków WMP odtwarzał mi już FLVki. Lecz nagle przestał. Teraz przyszło mi do głowy, że ostatnio mam w ogóle problemy z Flash'em - właśnie odkąd zacząłem używać IE9 Beta, bo do tego "pasuje" Flash Square Beta. Jednak tych plików FLV WMP nie odtwarza mi już od wcześniejszego czasu. Co do innego odtwarzacza- raczej preferuje używanie jednego programu do danych "zadań", i to zazwyczaj programu Microsoftu (skoro już używam takiego OSa jak Łyndołz). Będę musiał chyba "przyjrzeć się" tematowi jeszcze dokładniej sam.
W każdym razie dziękuję za pomoc.


RE: Odtwarzanie plików FLV - beabea - 12.01.2011 18:33

Nie wiem czy to w czymś pomoże ale ja z kodeków mam tylko Matroska Haali Media Splitter, Real Alternative i FFDShow i Windows Media Player bez problemu odtwarza u mnie pliki FLV. Wydaje mi się, że może u Ciebie coś tam ze sobą koliduje. Może należałoby coś odinstalować?


RE: Odtwarzanie plików FLV - peciaq - 12.01.2011 20:25

Właśnie - przede wszystkim sprawdź czy nie masz innych kodeków oprócz tych Windowych, może coś się gryzie. Jeśli nie to spróbuj odinstalować i zainstalować jeszcze raz te Windowsowe, może to coś da. Może masz 2x zainstalowane te z Windowsa.


RE: Odtwarzanie plików FLV - PiotrXxx - 15.01.2011 18:49

Już po kłopocie. Zaktualizowałem ten pakiet, który miałem. Nie wnikam dokładnie, ale w nim się nic nie gryzło raczej i nie gryzie. Raz był taki problem, ale to oprogramowanie z tego pakietu go wykryło i zdeaktywował jakiś tam filtr.
Tak że temat do zamkniecia- jak sądzę.
Ale dzięki za odpowiedzi.