Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Poczta usługi Windows live - nie mogę wysyłać poczty - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Software (/software-27-f)
+--- Wątek: Poczta usługi Windows live - nie mogę wysyłać poczty (/poczta-uslugi-windows-live-nie-moge-wysylac-poczty-12851-t)



Poczta usługi Windows live - nie mogę wysyłać poczty - Max2010 - 08.01.2011 22:18

witam
chyba po aktualizacji Windowsa Poczta usługi Windows live nie wysyła maili , odbiera normalnie ,co ciekawe nie wysyła tylko z moich domen mark1.com.pl itd ,a poczty WP wysyła normalnie ,wyskakuje taki błąd :

Wystąpił nieznany błąd.

Temat 'ccc'
Błąd serwera: 421
Odpowiedź serwera: 421 Cannot connect to SMTP server 78.46.82.103 (78.46.82.103:465), connect error 10061
Serwer: 'mail.mark1.com.pl'
Identyfikator błędu w programie Poczta usługi Windows Live: 0x800CCC67
Protokół: SMTP
Port: 587
Zabezpieczenie (SSL): Nie


do czasu aktualizacjo wszystko przez pół roku było dobrze ,czy ma ktoś pomysł co z tym zrobić ?


RE: Poczta usługi Windows live - nie mogę wysyłać poczty - OBCY1910 - 08.01.2011 22:33

Witam próbowałeś odinstalować Windows Live, lub skonfigurować pocztę z Windows Live?


RE: Poczta usługi Windows live - nie mogę wysyłać poczty - Max2010 - 09.01.2011 00:59

w jakim sensie skonfigurować pocztę ? chodzi o ustawienia poczty dla każdego konta ?


RE: Poczta usługi Windows live - nie mogę wysyłać poczty - OBCY1910 - 09.01.2011 02:48

Wrzuć jakiś screen z problemem.


RE: Poczta usługi Windows live - nie mogę wysyłać poczty - Illidan - 09.01.2011 03:16

Masz najprawdopodobniej źle skonfigurowane ustawienia w programie pocztowym.Sprawdź też czy przy serwerze SMTP zaznaczyłaś funkcję:
" Serwer poczty wychodzącej wymaga uwierzytelnienia "
Brak włączenia tej funkcji jest powodem braku autoryzacji i problemów z wysyłaniem poczty. Wina programu antywirusowego to raczej nie jest skoro z Wirtualnej Polski wysyłasz normalnie...Ale na próbę możesz spróbować go wyłączyć i wysłać pocztę.


RE: Poczta usługi Windows live - nie mogę wysyłać poczty - Max2010 - 09.01.2011 10:25

z drugiego komputera z Windowsem XP , przy takich samych ustawieniach,poprzednio wysyłał pocztę teraz nie
ze strony www wysyła normalnie pocztę


to nie zależny raczej od konfiguracjo poczty,bo na jednym i drugim komputerze są takie same ustawienia ,a poczta działa dobrze przez pól roku ,myślę nawet ze to nie wina jakiegoś uaktualnienia ponieważ przywróciłem system z przed uaktualnień ,a na drugim komputerze z XP nic nie uaktualniałem

[Obrazek: poczta blad.jpg]


RE: Poczta usługi Windows live - nie mogę wysyłać poczty - OBCY1910 - 09.01.2011 16:13

Sprawdź w usługach może masz jakąś usługę wyłączoną związaną z wysyłaniem poczty.

A próbowałeś przez Outlook,a wysłać?


RE: Poczta usługi Windows live - nie mogę wysyłać poczty - Illidan - 09.01.2011 16:24

A spróbowałeś wysyłania i konfiguracji poczty w innym programie??Np. Mozilla Thunderbird??.Może spróbuj,jak zadziała to porównaj potem ustawienia w programach.
Może być jeszcze problem w Rejestrze Systemu,przeskanuj komputer np. CCleaner.


RE: Poczta usługi Windows live - nie mogę wysyłać poczty - Max2010 - 09.01.2011 16:39

w jakim miejscu mogę sprawdzić usługi związane z wysyłaniem poczty ? zaznaczę że z kont O2 i WP wysyła normalnie , tylko moich domen nie

jak pisałem wyżej nie wysyła mi z poczty również Windowsa XP z w\w domen


RE: Poczta usługi Windows live - nie mogę wysyłać poczty - Illidan - 09.01.2011 16:54

Każdy Serwer Pocztowy jak np. WP podaje jak konfigurować programy pocztowe.Jeśli chodzi o Twoje Domeny to raczej trzeba by było zapytać usługodawcę gdzie masz domenę.Ja bym się pobawił konfiguracją ustawień Protokołu SMTP.Włączył,wyłączył szyfrowanie SSL,ustawił port 25 itp.


RE: Poczta usługi Windows live - nie mogę wysyłać poczty - Max2010 - 09.01.2011 19:21

chyba się nie rozumiemy ,ja mam konta skonfigurowane od lat ,rok temu zmienił sie tylko port poczty wychodzącej i dalej wszystko było ok

serwer wymaga uwierzytelnienia - zaznaczone
logowania przy użyciu uwierzytelniania opartego na zwykłym tekście - zaznaczone
poczta wychodząca (SMTP) tak jak wymaga administrator
poczta wychodząca (SMTP) 587 - na 25 tez nie działa

konta ustawione tak jak działające z WP i O2

administrator kazał sprawdzić czy wysyła pocztę przez webmail i wysyła ,a z 2 komputerów już nie chce
administrator poradził wyłączyć antywirusa Avast i w tej chwili wysyła pocztę ,wyłączyłem skanowanie poczty wychodzącej i teraz jest dobrze ,ale myśle że powinno skanować pocztę która wychodzi , zna ktoś może ustawienia Avasta ?


RE: Poczta usługi Windows live - nie mogę wysyłać poczty - Illidan - 09.01.2011 21:58

Pisałem Ci na początku byś na jakiś czas wyłączył program antywirusowy i zobaczył jak działa. Uśmiechnięty
Otwórz interfejs użytkownika Avast.Przejdź po lewej stronie na " Osłony w czasie rzeczywistym ". Przejdź na " Osłona Poczty ". Tu możesz wyłączyć skanowanie poczty wychodzącej (zdj.. w załączniku 1 ).Potem możesz jeszcze ewentualnie dodać Twoją domenę i Port do kont SSL w " Ustawieniach Zaawansowanych " ( zdj. 2).


RE: Poczta usługi Windows live - nie mogę wysyłać poczty - goombay - 15.02.2011 17:08

Hi. Mam ten sam problem z tym, że mam dwa konta. Na moim koncie mój e-mail działa bez zarzutu, natomiast na koncie mojej małżonki pomimo identycznej konfiguracji, gdy chcę wysłać maila wyskakuje za każdym razem okienko loginu z hasłem. Hasło i login są poprawne, więc nie wiem, w czym tkwi problem. Z Outlook Ms Office 2007 idzie wspaniale tyle, że nie mogę do tego Outlooka zaimportować zapisanych jeszcze w Vista Kontaktów. Program Poczta usługi Windows Live automatycznie przechwyciła te kontakty, więc chcę używać tej aplikacji. Zaraz jeszcze wejdę na swoje Konto i tam w tej aplikacji skonfiguruję e-maila małżonki i zobaczę, co tam się będzie działo. Dodam jeszcze, że w aplikacji pocztowej ustawiłem automatyczny login do Windows Live zarówno na Koncie żony (jej login) i na moim Koncie(mój login), lecz to u niej również niczego nie poprawiło....
goombay
Sprawdziłem i po skonfigurowaniu e-maila małżonki na moim Koncie i tak samo poczta nie wychodzi prosząc za każdym razem o poprawny Login i Hasło, które za każdym razem wpisuję poprawnie i dalej nic...
Bezpośrednio ze Strony Onetu poczta wychodzi tak jak z Outlooka MS Office 2007_ idealnie.
Już po prostu tracę cierpliwość. Dzwoniłem dziś do Microsoft, lecz odesłali mnie do Answers Windows Live.com mówiąc, że tam można opisać problem ich inżynierom tyle, że nie ma tam takiej opcji. Dziwię się, że Microsoft robi takie ceregiele zamiast od razu zająć się rozwiązaniem problemu związanego przecież w stworzonej przez nich Aplikacji.
Straciłem na tym już trzeci dzień od rana do wieczora i niestety nadal jestem w kropce.... Myślę, że nie na tym to polega, aby utrudnić życie użytkownikowi. A w Vista Poczcie Systemu Windows działało to tak pięknie. Jak niektórzy mówią, że nowe jest wrogiem starego...
goombay


RE: Poczta usługi Windows live - nie mogę wysyłać poczty - goombay - 16.02.2011 19:20

Jednak miałem rację. Wczoraj bezpośrednio na Witrynie Onet Poczty zgłosiłem problem wypełniając przewidziany do tego rodzaju przypadków Formularz i dzisiaj wszystko funkcjonuje tak jak powinno.
W poprzednich postach mylnie podałem, że małżonki e-mail dobrze działał w Outlook Ms Office 2007. Nie działało wysyłanie ani w nim ani też w Poczta usługi Windows Live. Za błąd serdecznie przepraszam. Dziś po tej interwencji w każdym z tych Klientów Poczty wszystko pracuje poprawnie.
goombay


RE: Poczta usługi Windows live - nie mogę wysyłać poczty - Colin79 - 21.08.2011 21:06

Witam serdecznie, mam powżny problem otóż poraz pierwszy korzystam z Poczty usługi Windows Live i mam konto na gmailu. Skonfigurowałem szybciutko bo gmail z automatu jest konfigurowany, ale mam problem bo za każdym razem pobiera mi setki jakiś "nagłówków" okolo 1400 poza tym jakieś inne dziwne wiadomości około 5000 ! Jak mam to wyłączyć ? Bo ja tego nie potrzebuje chcę najzwyczajniej normalnie na bieżąco odbierac i wysyłac poczte mając konto0 na gmailu. Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.