Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Częste rozłączanie neta - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Sieci komputerowe (/sieci-komputerowe-16-f)
+--- Wątek: Częste rozłączanie neta (/czeste-rozlaczanie-neta-12755-t)



Częste rozłączanie neta - bungar - 05.01.2011 19:59

Witam mam Win 7 x64.Wcześnie gdy miałem XP internet chodził normalnie.gdy przeszedłem na 7 bardzo często (prawie zawsze) po włączeniu komputera mam problem z brakiem internetu.Musze wejść w połączenie połączyć i wtedy wyświetla się że nie jest błąd połączenia, następnie muszę klikną w rozwiązywanie problemów i windows mi wykonuje czynności (rozłącza karte itp) i jak naprawi to się pojawia coś w stylu"problem z kablem lub punktem dostępu-naprawiony" czasem, żeby mi naprawiło muszę wykonywać te czynnośc kilka razy, o co chodzi?


RE: Częste rozłączanie neta - andrew-jar - 06.01.2011 11:58

Witam
Ustaw statyczne IP dla karty sieciowej, oraz sprawdź (menadżer urządzeń) właściwości karty - zakładka "zarządzanie energią".

Pozdrawiam


RE: Częste rozłączanie neta - bungar - 06.01.2011 14:11

czyli jak mam to zrobić?


RE: Częste rozłączanie neta - andrew-jar - 06.01.2011 15:50

(06.01.2011 14:11)bungar napisał(a):  czyli jak mam to zrobić?

START -> Panel sterowania -> Centrum sieci i udostępniania -> Zmień ustawienia karty sieciowej
Wybieramy kartę połączenia sieciowego, klikamy PPM i "Właściwości".
Następnie z listy wybieramy "Protokół internetowy TCP/IPv4" i klikamy "Właściwości".
Pojawi się okno z możliwością konfiguracji adresu IP, tu zaznaczamy opcję "Użyj następującego adresu IP" i wpisujemy dane.
(Nie wiem jakiego masz usługodawcę, czy poprzez router czy też od sąsiada - najlepiej odczytać dane w chwili działania internetu poprzez odczyt z ipconfig /all).

Pozdrawiam


RE: Częste rozłączanie neta - bungar - 06.01.2011 15:53

ja mam właśnie tak wszystko wpisane jak napisałeś


RE: Częste rozłączanie neta - andrew-jar - 06.01.2011 15:58

Podaj więcej danych, bo na razie to stoimy w miejscu.
Oraz czy sprawdziłeś "Zarządzanie energią" ?


RE: Częste rozłączanie neta - bungar - 06.01.2011 16:05

Mam internet radiowy, w tej zakładce zarządzanie energia mam wszystko zaznaczone


RE: Częste rozłączanie neta - andrew-jar - 07.01.2011 08:42

(06.01.2011 16:05)bungar napisał(a):  Mam internet radiowy, w tej zakładce zarządzanie energia mam wszystko zaznaczone

Odznacz wszystko, zapisz zmiany i sprawdź.

Pozdrawiam


RE: Częste rozłączanie neta - bungar - 08.01.2011 23:24

jak na razie nie zapeszać podziałało
reputacja poszła ;d