Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Przejście z Windows XP na Windows 7 - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Przejście z Windows XP na Windows 7 (/przejscie-z-windows-xp-na-windows-7-12581-t)



Przejście z Windows XP na Windows 7 - hubert782 - 30.12.2010 19:17

Witam mam pytanie odnośnie zmiany Windowsa.
aktualnie jestem użytkownikiem Windowsa XP ale mam zamiar zainstalować Windows 7, mam obawy odnośnie partycji dysku twardego
Czy dane zostaną usunięte z partycji na której zostanie zainstalowany Windows 7 czy z wszystkich partycji?
Dziękuje za wszelkie odpowiedzi.


RE: Z XP na 7 - szymo24 - 30.12.2010 19:48

Dane zostaną usunięte tylko z patrycji systemowej raczej.Dokładniej ci nie powiem bo instalowałem tylko na nowym kompie.Ale lepiej przed instalacją zrób kopie danych na płyte,pendriva.


RE: Przejście z Windows XP na Windows 7 - lee 90 - 30.12.2010 19:48

Jeśli masz zainstalowany XP na oddzielnej partycji (specjalnie tylko dla systemu i podstawowych aplikacji) to nie masz się co martwić. Zostaną usunięte dane tylko z niej. Gorzej gdy swoje pliki (gry, muzyka, dokumenty) trzymasz na tej samej partycji gdzie jest zainstalowany obecnie XP. Wtedy musisz wykonać kopię zapasową tych plików na zewnętrzny nośnik (CD/DVD, pamięć Flash lub inny HDD) i zainstalować Win 7. Oczywiście odpowiednio rozplanowując podział dysku na partycje Zacieszacz

Wcześnie instalacji systemu wybierasz partycję na któej ma być zainstalowany Win7 - wybierz tą na której miałeś XP i będzie wszystko ok.


RE: Przejście z Windows XP na Windows 7 - hubert782 - 30.12.2010 20:05

Wielkie dzięki!!!