Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Komunikatory a Windows 7 - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Software (/software-27-f)
+--- Wątek: Komunikatory a Windows 7 (/komunikatory-a-windows-7-12578-t)



Komunikatory a Windows 7 - un4given - 30.12.2010 16:38

Mam pytanie: czy możliwe jest, żeby Skype albo Gadu-Gadu 10 sprawiały, że Windows się zawiesza i nie da się go wyłączyć/zamknąć? Bo tak działo mi się kilkakrotnie i zastanawiam się, czy to przez to (oprócz tego słyszałam, że Gadu-Gadu 10 ma błędy).

Z góry dziękuję za odpowiedź,

un4given.


RE: Komunikatory a Windows 7 - ihatebuffering - 30.12.2010 16:54

Skype raczej nie i dobrze działa na Windows 7. GG 10 powodował błędy, zamulenie, zabierał po 600MB ramu i 100% procka, a nawet powodował BSOD. Zmieniłbym komunikator np na AQQ, WTW, Tlen itp. Skype możesz zostawić.


RE: Komunikatory a Windows 7 - stingear - 30.12.2010 17:04

Co do skype, to raczej nie ma błędów, za to gg tak. Z gg problemy były od dawna, są i będą. Dlatego polecam o wiele lepszy i bezproblemowy komunikator Tlen. Obsługuje protokół gg, więc nadal możesz korzystać ze swojego numeru. Polecam.
P.S. Żeby nie mieć takich błędów, wyłączaj komunikator, zanim zamkniesz system.


RE: Komunikatory a Windows 7 - ihatebuffering - 01.01.2011 19:01

WTW jest według mnie dużo słabsze niż AQQ, bardzo mało ustawień w poróżnianiu do AQQ. AQQ pobiera około 10-20 MB ram, to bardzo mało. Czasami ma bugi, ale jest ciągle rozwijany Uśmiechnięty


RE: Komunikatory a Windows 7 - LadyInBlue - 01.01.2011 21:33

A dla mnie WTW jest lepsze niż AQQ, nie jest przeładowany bajerami, jest lekki, a jego funkcjonalność można rozszerzać wtyczkami.

A co do problemu : GG10 powoduje problemy w Windows 7 [a na dobrą sprawę, gdzie ono chodzi dobrze?].


RE: Komunikatory a Windows 7 - balwanekbuli - 02.01.2011 08:53

Ja osobiście używam tlena od ładnych kilku lat.
Teraz wersja BETA1 7.0.1.69 czyli rozwojowa. NIby ma mieć błedy, ale chodzi prawidłowo. Sporadycznie, podczas uruchamiania wywali błąd, i chce go wysłać to twórcy, wystarczy ponownie uruchomić. Mnie się to zdarzyło może ze 2 razy.
Polecam każdemu. Działa na 7HP64b