Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Windows 7 Home Premium - kilka pytań? - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: Windows 7 Home Premium - kilka pytań? (/windows-7-home-premium-kilka-pytan-12577-t)



Windows 7 Home Premium - kilka pytań? - krasy191 - 30.12.2010 15:44

Witam
Kupiłem laptopa z systemem jak w temacie mam parę pytań do niego
1. Czy może ktoś mi powiedzieć gdzie znajdę pliki autoexec.nt i config.nt, standardowo w C:\Windows\System32 ich nie ma?
2. Czy istnieje coś takiego jak płyta serwisowa Win 7, chodzi mi o taką z której podczas instalacji wpiszemy odpowiedni Product Key i mamy w zależności od niego różne wersje Windows 7. Jeżeli tak to skąd można pobrać, a może trzeba kupić?

Z góry dziękuję za pomoc!
Pozdrawiam


RE: Windows 7 Home Premium - kilka pytań? - peciaq - 30.12.2010 17:28

Co do 1: Start --> w pole wyszukiwania wpisz nazwy tych plików i potem PPM i otwórz lokalizację pliku. I masz.
Co do 2: Wątpię żeby coś takiego było, bo wersje Windows 7 różnią się cenami, najtańsza jest Home, potem Professional, a potem Ultimate. Więc jeśli coś takiego istnieje, czego nie wiem, to na pewno kosztuje. Zadowolony

Pozdrawiam.


RE: Windows 7 Home Premium - kilka pytań? - krasy191 - 30.12.2010 19:01

Co do pierwszego to właśnie próbowałem ich znaleźć wszystkimi możliwymi sposobami i ich po prostu nie ma i nie wiem dlaczego. Dlatego chciałbym aby jakiś inny posiadacz Windows 7 hp sprawdził czy ma te pliki u siebie. Być może nie są one dostępne w wersji HP w Ultimate ten problem nie występuje.
Miałem kiedyś taką płytę do Windows Visty, że podczas instalacji wystarczyło podać odpowiedni Product Key i instalowało się odpowiednią wersję. Tamtą płytę dostałem od pewnego sprzedawcy jak kupowałem poprzedniego laptopa. Chyba przejdę się do sklepu i zapytam może mają coś takiego.


RE: Windows 7 Home Premium - kilka pytań? - szymo24 - 30.12.2010 19:51

Ja mam te pliki w C:\Windows\System32 a mam home premium.Co do drugiego to jest coś takiego.Masz link http://komputery.spryciarze.pl/zobacz/jak-miec-dostep-do-wszystkich-wersji-systemu-windows-7-1 tylko nie jestem pewny z kluczem czy bedzie działał.


RE: Windows 7 Home Premium - kilka pytań? - krasy191 - 30.12.2010 21:34

W takim układzie czy jest możliwość aby dostawca laptopa je jakoś zatuszował i zastąpił innymi. Trochę mnie to dziwi. Chyba przeinstaluje tego Windowsa od nowa.


RE: Windows 7 Home Premium - kilka pytań? - Portator - 31.12.2010 08:40

Witaj. Też mam Win 7 HP i tak oznaczonych plików u mnie nie ma . W drugiej sprawie to siódemka ma możliwość uruchomienia wersji 32 lub 64 bitowej.