Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Dwie sieci zamiast jednej - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Sieci komputerowe (/sieci-komputerowe-16-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Dwie sieci zamiast jednej (/dwie-sieci-zamiast-jednej-12563-t)



Dwie sieci zamiast jednej - aras219 - 30.12.2010 10:06

Przepraszam, jeśli w jakikolwiek sposób powielam temat ale nic podobnego nie znalazłem.

Szczegóły: Internet w sieci kablowej czyli modem, router i sieć domowa (4 laptopy o wi-fi i jeden PC na kablu).
Router d-link DIR-615
PC- Compaq z Windows 7 home premium 64 bit
karta sieciowa PC: Realtek PCIe FE Family Controller (PCI bus 2, device 0, function 0).
antywirus norton 360

Od początku konfiguracji sieci domowej wszystko śmigało poprawnie (4 laptopy na wi-fi ). Dwa miesiące temu podłączyłem nowy nabytek - PC. Pierwsze uruchomienie systemu z komputerem podłączonym kablem z routerem (pierwszy slot w routerze), łatka spolszczająca system, automatyczna konfiguracja połączenia internetowego - wszystko ok.

Wszystkie komputery z Windows 7, sieć domowa, bez udostępniania dysków (nieskonfigurowana - po prostu podłączając każdy komp zaznaczaliśmy opcję "sieć domowa" pomijając dalszą konfigurację).

Byłoby ok. gdyby nie fakt, że ktoś z naszych domowników zaprosił kolegę w celu pomocy przy pierwszym uruchomieniu laptopa, konfiguracji systemu , ściągnięcia kodeków itp.
Oczywiście "nowy" dostał hasło, wybrał sieć domową i nikt nie wie czy przypadkiem czegoś w tej sieci nie namieszał, bo domownicy skarżyli się na słabszy sygnał co jest akurat naturalne przy zwiększaniu ilości komputerów w sieci.


Na wszelki wypadek z mojego PC zalogowałem się do routera by sprawdzić ustawienia -nikt niczego nie tknął, ustawienia były fabryczne. I tutaj problem się zaczyna

Od tego momentu mój PC widzi dwie sieci: domową i publiczną niezidentyfikowaną, widzi także dwa routery, jeden pokazuje jako połączenie kablowe, drugi jako router wi-fi (ten sam symbol i model, różne ikonki).

Przy starcie systemu nie nawiązuje połączenia z internetem, dopiero wyłączenie karty sieciowej i kliknięcie "napraw" rozwiązuje problem. Troubleshooter włącza kartę i po kłopocie, jedna sieć "domowa" i połączenie z netem nawiązane.

Wkurzony takim stanem rzeczy zacząłem od końca. Modem sprawdzony, zresetowany- działa. Router - przywrócenie do stanu fabrycznego, postawienie sieci na nowo, wszystkie lapki mają internet po wi-fi i śmiga aż miło.

Mój PC się uruchamia, nawiązuje połączenie - gitara!
Niestety kolejne uruchomienie systemu i ten sam syf. Dwie sieci, dwa routery, brak połączenia Smutny
/gdzieś tam po drodze troubleshooter wywalił błąd bodajże 615/

Na moje, wina leży po stronie systemu (może sterowniki karty, ale karta działa, sterowniki też są ok).
Czy ktoś ma pomysł co to może być?


RE: Dwie sieci zamiast jednej - slawektor - 30.12.2010 10:39

Usuń tą sieć publiczną niezidentyfikowaną.
Myszka kliknąc na domek:
[Obrazek: beztytuunxv.png]


RE: Dwie sieci zamiast jednej - aras219 - 30.12.2010 10:48

Próbowałem ale nie mogę tego zrobić kiedy połączenie jest aktywne, jak wyłączam kartę, nie ma go na liście.


RE: Dwie sieci zamiast jednej - slawektor - 30.12.2010 11:02

Zobacz w takim razie ustawienia karty. Usuń wszystko jeżeli jest w tabeli użyj następującego adresu IP, potem Ustaw na Uzyskaj adres automatycznie.

[Obrazek: beztytuupyf.png]


RE: Dwie sieci zamiast jednej - aras219 - 30.12.2010 11:23

jest ustawione na automatykę i nadal to samo Smutny (nie chcę się bawić w reinstalację systemu) nie kumam o co chodzi Smutny. Teoretycznie wszystko działa jak powinno, praktycznie coś się wykrzaczyło skoro nie mogę usunąć nieporządanej sieci
dobra jeszcze raz bo brakuje mi pomysłu. Historia obrazkowa tym razem:


tak to wygląda na początku
[attachment=1997]

opcje "połącz" i "usuń" nieaktywne
[attachment=1998]

automatyka ustawiona
[attachment=1999]

wyłączam kartę sieciową
[attachment=2000]

troubleshooter jako administrator
[attachment=2001]

i załatwione
cdn...
...cdn[attachment=2002]

[attachment=2003]


nie chcę za każdym razem tak uruchamiać komputera, może da się coś wywalić z rejestru, żeby nie pamiętał tych ustawień (tylko nie mam pojęcia jak, dlatego proszę o pomoc)
a tak to wygląda w firewall'u po ustanowieniu połączenia, może tu pies pogrzebany? Nie mam już pomysłów
[attachment=2004]
[attachment=2005]

Jak widać Norton ustanowił zasady firewall'a, może by go wyłączyć aby móc usunąć nieporządaną sieć?
Pewnie wypisuje bzdury, ale tonący brzytwy się chwyta
dobra, to był głupi pomysł z tym nortonem

może to się przyda w diagnostyce
[attachment=2006]


[attachment=2007]
jak widać ktoś ma ten sam problem:
na samym dole postu
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1602484.html


RE: Dwie sieci zamiast jednej - aras219 - 30.12.2010 13:46

Dodam jeszcze , że instalacja nowszego sterownika nic nie dała, odinstalowanie hp support assistant (mogło mieć woływ na połaczenia sieciowe) też nie pomogło


RE: Dwie sieci zamiast jednej - slawektor - 30.12.2010 13:53

Z Nortonem to nie głupi pomysł w sieci jest masa wątków kiedy Norton komplikował połączenie. Może podczas zmian go wyłączyć.
Zobacz ustawienia na sztywno tz nie automatycznie tylko: w Użyj następującego adresu IP i wpisz:

[Obrazek: przechwytywaniehf.png]


RE: Dwie sieci zamiast jednej - stingear - 30.12.2010 14:15

Ja zaproponuję coś takiego, wejdź w Centrum sieci i udostępniania, następnie Zarządzaj sieciami bezprzewodowymi i sprawdź, co tam masz. Spróbuj usunąć to połączenie, rozłącz się z internetem, a następnie połącz na nowo konfigurując je, czyli podać hasło, ustawić identyfikację itp, tak jak byś się pierwszy raz łączył. Daj znać jaki dało to efekt.


RE: Dwie sieci zamiast jednej - aras219 - 30.12.2010 14:41

I stała się światłość!

Delikatnie mówiąc, wk....ny do granic możliwości, ogarnąłem się i rozpocząłem naprawianie od nowa:

- usunięcie starego sterownika, restart,
- instalacja nowego (ze specjalnego programiku realteka )
- restart,
- cudowna moc nowego sterownika sprawiła, że miałem przez chwilę połączenie przez obie sieci (tylko na ekranie bo w praktyce nie działało nic) WTF?
[attachment=2012]
- wyłączenie i właczenie karty - działa,
- restart,
- ta sama historia, dwie sieci, nic nie działa,
- koniec z automatyką, ręczne wpisanie adresów ip, maski i serwera,
- restart,
- połączenie z niezidentyfikowaną siecią, nic nie działa (karta wł/wył. - śmiga na tej sieci)
- restart,
- nic nie działa,
- jeszcza raz, dokładnie wszystkie okienka recznych ustawień.

Śmiga, uruchamia się na sieci domowej, nie trzeba resetować karty. Po prostu DZIAŁA!

Konkluzje:
- skoro sprzęt ma być plug and play, dlaczego producenci instalują masę niepotrzebnego softu, który miesza w ustawieniach?
- windows zawsze będzie windowsem i nic mnie już w nim nie zdziwi,
- jestem debilem skoro nie wpadłem na to rozwiązanie prędzej.

slawektor- dzięki wielkie za pomoc, gdybyś kiedyś zawędrował do Maidstone (UK), zapraszam na piwo.
temat zamknięty
ps. stingear - nie zdążyłem wypróbować twojej metody, ale tak mi się mocno zdaje, że też zdałaby egzamin.


RE: Dwie sieci zamiast jednej (Rozwiązany) - slawektor - 30.12.2010 16:14

Hm jeśli działa to fajnie. Swoja drogą kiedyś u mnie też pojawiła się sieć niezidentyfikowana. Opcja Napraw nie chciała działać, nawet jak odłączyłem liveboxsa to pokazywało ze nie ma problemu. Problem się rozwiązał przez skasowanie wpisu w tabeli w ustawieniach na sztywno - lub przez odinstalowanie i ponowne zainstalowanie sterownika karty sieciowej. Nie wiem czy przyczyną była aktualizacja NVIDIA nForce Networking Controller czy jakaś inna łata z Microsoftu.
Pozdr