Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Boot-us a partycja recovery - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: Boot-us a partycja recovery (/boot-us-a-partycja-recovery-12527-t)



Boot-us a partycja recovery - sav88 - 29.12.2010 12:43

Witam wszystkich.

Posiadam laptop ASUS, na partycji C siedzi sobie Windows 7, partycje d (bo poczatkowo mialem dwie) podzieliłem na jeszcze dwie Wstydniś, jedna z nich pod windows MX8 (jakaś przeróbka XP, chodziło mi o stery pod SATA). Więc zainstalowałem sobie dodatkowo XP. Wiem że nie instaluje się starej przy istniejącej nowszej wersji systemu, ale wyczytałem że później z płytki Windows 7 można "naprawić" 7 i wtedy będzie menu wyboru systemu. Niestety mam instalke windows'a 7 skonfigurowaną pod asusa i musiałem przereinstalować nowszy system. partycja z XP istnieje nieruszona, ale menu wyboru nie ma.

Postanowiłem więc skorzystać z boot-us, tylko że wykrywa mi dodatkowo partycję recovery z windowsem 7. Teraz mam pytanie, czy tą ukrytą partycje mam uwzględnić w tym menu, czy zostawić odznaczoną?

Naczytałem się że owa partycja jest nie do otworzenia. Nie chciał bym jej uszkodzić. Aha jest ona wywoływana którymś z "efów" (musiał bym spojrzeć do instrukcji bo nie pamiętaj), przed rozpoczęciem ładowania systemu.
Jeżeli jest podobny temat, lub znak ktoś inną możliwość (np, zmuszenie siódemki do stworzenia tego menu) to z góry dziękuję i przepraszam