Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Problem z klawiaturą - złe znaki się pojawiają przy pisaniu (rozwiązany) - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Hardware (/hardware-28-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Problem z klawiaturą - złe znaki się pojawiają przy pisaniu (rozwiązany) (/problem-z-klawiatura-zle-znaki-sie-pojawiaja-przy-pisaniu-rozwiazany-12520-t)



Problem z klawiaturą - złe znaki się pojawiają przy pisaniu (rozwiązany) - Pawel.72 - 29.12.2010 00:04

Witam, spotkałem się ostatnio z olbrzymim problemem. Kupiłem sobie do mojego netbook-a klawiaturę bezprzewodową kilkoma klawiszami funkcyjnymi, bo tak jest bardziej wygodnie i zdrowo. Niestety, jej oprogramowanie spowodowało zmianę działania klawiszy w klawiaturze wbudowanej. Zamiast np. pisać "j" pisze "1", czyli to, co powinno pisać dopiero po wciśnięciu "Fn".
Dodam, że nawet po odinstalowaniu oprogramowania problem nadal istniał.
Z góry dziękuję za wszelaką udzieloną pomoc.


RE: Problem z klawiaturą - War_3_ - 29.12.2010 07:58

Sprawdź czy num lock nie jest wciśnięty na żadnej klawiaturze (na bezprzewodowej pewnie był) + sprawdź czy w ustawieniach regionalnych masz język klawiatury na polski programisty.


RE: Problem z klawiaturą - złe znaki się pojawiają przy pisaniu - fourup - 29.12.2010 13:23

To jest ewidentny skutek włączonej funkcji NumLock.
masz teraz pewnie tak: u=4, i=5, o=6, p=*, j=1, k=2, l=3, ;=-, m=0, /=+, 0=/

Wyłącz NumLocka i sprawa wróci do normy (jeśli nie masz możliwości bezpośrednio z laptopa, musisz podłączyć klawiaturę zewnętrzną).
Sprawdź, czy masz możliwość ustawienia w BIOSie (w IBM/Lenovo ThinkPad jest taka opcja), że po włączeniu NumLocka na klawiaturze zewnętrznej nie będzie on aktywowany na klawiaturze zasadniczej - wtedy będziesz mógł podłączać i wykorzystywać zewnętrzne klawiatury i posługiwać się NL, bez konieczności pamiętania o wyłączaniu NL przed odłączeniem zewnętrznej klawiatury.


RE: Problem z klawiaturą - złe znaki się pojawiają przy pisaniu - Pawel.72 - 29.12.2010 14:27

Dziękuję bardzo za pomoc. Rzeczywiście, był to problem włączonego Num Locka. Nie sądziłem, że rozwiązanie problemu będzie takie proste. Dziękuję Wam bardzo jeszcze raz. Zacieszacz