Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Czas zmiany tapety na pulpicie - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Windows 7 (/windows-7-4-f)
+--- Dział: Multimedia i dodatki (/multimedia-i-dodatki-7-f)
+---- Dział: Kompozycje (/kompozycje-33-f)
+---- Wątek: Rozwiązany Czas zmiany tapety na pulpicie (/czas-zmiany-tapety-na-pulpicie-12519-t)



Czas zmiany tapety na pulpicie - leichengift - 28.12.2010 23:08

Witam,
czy jest możliwość zmiany czasu przejścia kolejnych tapet wybranych w kompozycji poniżej 10 sekund? Powiedzmy na 3 sekundy? Chciałbym zrobić sobie tapetę ala .gif no i 10 sekund to za dużo na płynną animację.


RE: Czas zmiany tapety na pulpicie - peciaq - 29.12.2010 10:26

A ja zrobisz po prostu tapetę GIF, której animacja będzie się powtarzać co 3-4 sekundy i normalnie ustawisz jako tapetę, to nie będzie się powtarzać z taką czestotliwością?


RE: Czas zmiany tapety na pulpicie - leichengift - 29.12.2010 11:20

Sprawdziłem i nie działa .gif na tapecie. Grafika się wyświetla ale tylko początkowy obrazek pliku gif. Dlatego założyłem ten temat. Chciałem obejść jakoś ten problem dlatego potrzebuje zmodyfikować czas zmiany tapety. Nie chcę używać dodatkowych programów tylko standardowego windowsowskiego.
Macie jakieś pomysły gdzie umieszczony jest plik odpowiedzialny za czasową zmianę tapety? Skoro da się ustawić na 10 sekund nie widzę problemu żeby nie dało się zmienić na 1 sekundę..


RE: Czas zmiany tapety na pulpicie - Kaczorek1994 - 29.12.2010 22:56

Witam mam ciekawa propozycje jest specjalny programik o nazwie dream scene program pozwala do odtwarzania na pulpicie różnych animacji z filmów i innych źródeł wszystko jest do pobrania http://www.dreamscene.org/ jest tam kilka darmowych filmików jedyny - tego programu polega na tym ze filmy muszą mieć format mpeg pomogłem Cwaniak


RE: Czas zmiany tapety na pulpicie - stingear - 29.12.2010 23:27

W7 nie ma opcji tak jak XP, że możesz ustawić sobie jako tapetę animowany obraz. Za to jest opcja, jak pisze kolega wyżej, specjalna aplikacja do tego służąca. Ale coś kosztem czegoś. Tapeta będzie ładnie wyglądać, ale pochłonie to dużo zasobów komputera, a w szczególności RAM'u i procesora. Tak więc jeśli masz dużo RAM'u i poza siedzeniem w internecie nie robisz nic na kompie, to spokojnie możesz to zainstalować, zaś jeżeli grasz itp, to lepiej sobie odpuść, szkoda marnować zasoby na tanie bajery.

P.S. Wątek na ten temat nawet już był. KLIK. Ale jak koledzy napisali, bez głębszego grzebania się nie da.


RE: Czas zmiany tapety na pulpicie - leichengift - 30.12.2010 06:10

No trudno.. Pozostanę przy zmianie tapety co 10 sec. Siedzę na wind u100 więc bez sensu katować hardware programami, bez których da się żyć. Ale mimo wszystko dziękuję za rzeczowe informacje.
PoOzdro