Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Problem z partycjami Windows XP obok Windows 7 - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Inne (/inne-11-f)
+--- Dział: Pozostałe systemy Windows (/pozostale-systemy-windows-31-f)
+--- Wątek: Problem z partycjami Windows XP obok Windows 7 (/problem-z-partycjami-windows-xp-obok-windows-7-12513-t)



Problem z partycjami Windows XP obok Windows 7 - Vouch6991 - 28.12.2010 20:05

Witam, mam dość poważny problem. Mam komputer 3 GB RAM, procesor 2x 34.GHz, więc mój win7 chodzi mi dość płynnie. Potrzebuję jednak zainstalować XP, ze względu na gry, które tną się u mnie niemiłosiernie. Przynajmniej te nowsze. Zaznaczam że nie jest to kwestia mojej karty graficznej, tylko prawdopodobnie RAM-u. W sumie to nieważne, bo wiem że na win XP wszystko będzie w porządku, więc usiłuję go wgrać. Mam dysk twardy (1000GB) podzielony na 3 partycje. C-na tej znajduje się win7, D-na pliki własne i E-pusta, na tej chcę wgrać XP. I tu pojawia się kłopot. Otóż gdy uruchamiam instalator XP, i gdy dochodzę do menu wyboru partycji na której chcę wgrać system, pojawia mi się tamtylko jedna partycja-C, na której nic nie mogę zrobić, ze względu na "bezpieczeństwo" 7ódemki. Wie ktoś co z tym zrobić?


RE: Problem z partycjami Windows XP obok Windows 7 problem z partycjami - War_3_ - 29.12.2010 08:09

Po pierwsze - poczytaj wątki odnośnie instalacji Win XP obok Win 7 (są na forum).


RE: Problem z partycjami Windows XP obok Windows 7 problem z partycjami - Vouch6991 - 29.12.2010 15:45

Czytam i czytam, i wszędzie jest "zainstalowałem XP na osobnej partycji i mam kolejny problem" . Ja nie mogę zainstalować XP na osobnej partycji bo w menu wyboru partycji pojawia mi się tylko C , której nie mogę ruszać żeby nie wymazać 7.


RE: Problem z partycjami Windows XP obok Windows 7 - andrew-jar - 29.12.2010 17:56

Witam
Skoro ją widzisz pod Windows 7 to napisz jaki jest system plików i rozmiar tej partycji.
Ewentualnie możesz zrobić format tej partycji poprzez zewnętrzny program do zarządzania partycjami, potem instalator Windows XP zobaczy tą partycję.
Pozdrawiam.


RE: Problem z partycjami Windows XP obok Windows 7 problem z partycjami - ochkarol - 30.12.2010 01:09

(29.12.2010 15:45)Vouch6991 napisał(a):  ... Ja nie mogę zainstalować XP na osobnej partycji bo w menu wyboru partycji pojawia mi się tylko C , której nie mogę ruszać żeby nie wymazać 7.
A te D: i E: nie są przypadkiem dyskami logicznymi na partycji rozszerzonej?


RE: Problem z partycjami Windows XP obok Windows 7 - Nasa - 16.02.2011 21:51

Robisz tak jak ja na virtualnym boxie:
wkładasz płytke z XP stwarzasz sobie partycje c, d i ważne zostaw sobie wolne miejsca gdy instalujesz nie wykorzystuj wszystkich MB na te partycje, po prostu instalujesz XP a potem wkładasz 7 i dalej chyba bd wiedzieć