Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Skaczący obraz podczas oglądania filmów oraz problem z dźwiękiem - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Windows 7 (/windows-7-4-f)
+--- Dział: Multimedia i dodatki (/multimedia-i-dodatki-7-f)
+---- Dział: Wideo (/wideo-24-f)
+---- Wątek: Skaczący obraz podczas oglądania filmów oraz problem z dźwiękiem (/skaczacy-obraz-podczas-ogladania-filmow-oraz-problem-z-dzwiekiem-12457-t)



Skaczący obraz podczas oglądania filmów oraz problem z dźwiękiem - sq1rmz - 27.12.2010 00:45

Witam serdecznie !

Mam następujący problem. Wgrałem serię kodeków niby dedykowanych do Windows 7 64-bit. Po restarcie komputera okazuje si ę, że nie można oglądać filmów ponieważ tnie się obraz a do tego przycina się dźwięk. Proszę o ratunek co takiego źle robię, że pojawia się problem? Liczę na waszą pomoc. Z góry dziękuję za wskazane wskazówki. Nadmienię, że parametry mojego PC to płyta główna to INTEL S5520SC zintegrowaną kartą muzyczną, procki to INTEL XEON E5620 2x sztuki a karta graficzna to ASUS GeForce GTS 250 1024 RAM, a na płycie głównej mam 4GB RAM. Serdecznie was pozdrawiam.UśmiechniętyKozakZacieszacz


RE: Skaczoący obraz podczas oglądania filmów oraz problem z dźwiękiem - peciaq - 27.12.2010 02:31

Sterowniki do karty graficznej zainstalowane? Jak nie to znajdź odpowiednie, np. używając programu DriverMax i zainstaluj. Może też rozdzielczość ekranu jest nieodpowiednia dla rozmiarów monitora?
No i kolejna możliwość rozwiązania to odinstalować te kodeki i zainstalować jakieś inne, ja na przykład po wbiciu nowego systemu zawsze instaluję program SubEdit Player. Jest dostępna wersja tego programu z paczką kodeków, która się instaluje razem z programem. I nigdy jeszcze problemów z wyświetlaniem i dźwiękiem nie miałem. Zacieszacz


RE: Skaczący obraz podczas oglądania filmów oraz problem z dźwiękiem - bogpol - 10.01.2011 19:13

Proponuję ściągnąć i zainstalować odtwarzacz splash HD - super programik, odtwarza wszystkie formaty łącznie z HD bez jakichkolwiek sterowników - POLECAM!! Wsszystkie programy typu allplayer i inne tego typu wysiadają! Na splashu film sie nie przycina nie ma zniekształceń dźwięku, duza możliwość ustawień...
W przypadku pytań w sprawie tego programu pisać na: bogpol@gmail.com, gg:32647092