Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Konfiguracja połączenienia sieci bezprzewodowej - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Sieci komputerowe (/sieci-komputerowe-16-f)
+--- Wątek: Konfiguracja połączenienia sieci bezprzewodowej (/konfiguracja-polaczenienia-sieci-bezprzewodowej-12395-t)



Konfiguracja połączenienia sieci bezprzewodowej - mierzyn - 24.12.2010 11:14

Witam, kupiłem nowego laptopa z Windowsem 7 na którym nigdy nie pracowałem i nie mogę nawiązać połączenia bezprzewodowego z internetem.
>Wchodzę w panelu sterowania do centrum sieci i udostępniania
>Skonfiguruj nowe połączenie lub sieć
>Połącz z internetem
>Wybieram bezprzewodowca
>łączę z wybraną siecią i wyskakuje mi "System Windows nie mógł nawiązać połączenia z siecią"

To pewnie jakaś pierdoła, bo wcześniej kuzynka miała dokładnie to samo z Vistą i przyszedł kumpel i zrobił to jej w minute tylko ona nie pamięta jak.
Proszę o wskazówki.


RE: Konfiguracja połączenienia sieci bezprzewodowej - slawektor - 24.12.2010 11:29

Zobacz ten wątek -> [urln=http://laptopy.info.pl/artykuly/Podstawy_konfiguracji_sieci_bezprzewodowej/27]Podstawy konfiguracji sieci bezprzewodowej[/urln]


RE: Konfiguracja połączenienia sieci bezprzewodowej - stingear - 24.12.2010 12:23

Żeby się połączyć z internetem, nie musisz tworzyć żadnego nowego połączenia itp. Pierwsza sprawa to czy masz włączona kartę WiFi? Internet masz pewnie ze swojego routera. Jeżeli już masz włączoną kartę, w prawym dolnym rogu w Tray'u obok zegara masz ikonkę sieci. jest ona w kształcie schodków. Jeżeli karta jest włączona, powinno na niej być żółte kółeczko. klikasz raz na ikonę, wysuwa Ci się lista z dostępnymi sieciami bezprzewodowymi, wybierasz swoją, łączysz się, podajesz hasło(jeśli masz ustawione, a przypuszczam że masz), komputer pobiera IP z routera, następnie wyskakuje okno z identyfikacją sieci, wybierasz "Sieć domowa" i gotowe. Sprawdź, czy router nie jest skonfigurowany, aby filtrować komputery po MAC adresach, jeśli jest, to aby się połączyć, musisz dodać MAC nowego komputera do listy.


RE: Konfiguracja połączenienia sieci bezprzewodowej - mierzyn - 24.12.2010 12:42

Na początku próbowałem właśnie połączyć się używając ikonki sieci, ale kiedy to się nie udawało to właśnie próbowałem jeszcze tworzyć nowe połączenie.Kartę sieciową mam włączoną. Kiedy staram się połączyć to właśnie wyskakuje mi komunikat "System Windows nie mógł nawiązać połączenia z siecią". Dodam, że jest to livebox i na pozostałych komputerach działa i tak jak wspomniałem na innym komputerze było dokładnie tak samo i wystarczyło coś zmienić w ustawieniach tylko nie wiem co.


RE: Konfiguracja połączenienia sieci bezprzewodowej - Wajcheusz - 24.12.2010 23:50

Jeśli jest to LiveBox, to przeczytaj instr. obsługi, każde podłączenie urządzenia trzeba "autoryzować" w formie podania kodu dostępu i wciśnięcia przycisku pod liveboxem, w celu akceptacji podłączania urządzenia ...
Tutaj -> http://windows7forum.pl/brak-dostepu-do-internetu-t-12403.html
masz wytłumaczone, bo akurat też ktoś o to pytał i otrzymał odpowiedź.


RE: Konfiguracja połączenienia sieci bezprzewodowej - stingear - 25.12.2010 13:40

Tak jak pisze kolega wyżej, w LiveBox'ie musisz wcisnąć przycisk autoryzacji pod urządzeniem, połączyć się i podać 16-znakowy klucz WEP.