Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Tryb awaryjny zaraz po instalacji Windows 7 - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Tryb awaryjny zaraz po instalacji Windows 7 (/tryb-awaryjny-zaraz-po-instalacji-windowsa-7-12235-t)



Tryb awaryjny zaraz po instalacji Windows 7 - mkaniewski - 18.12.2010 11:44

Witam Koleżanki i Kolegów!

Problem: zainstalowałem na starym kompie legalną kopię Windows 7 Home Premium. Instalacja pomyślna, jednakże po kilku restartach system uruchamia się w trybie awaryjnym (naprawa systemu podczas uruchamiania). Automat nie radzi sobie z naprawą (wyszukuje 1 lub 2 błędy; na ogół jest również błąd w jednym z plików *.sys w katalogu /system32/drivers).
Również nie działa opcja przywracania do punktu przywracania (nawet do punktu bezpośrednio po instalacji --> pojawia się monit o błędzie).

Próbowałem instalować parę razy, jest coraz gorzej. Na początku system jakoś działał przez 2 tygodnie, teraz od razu po drugim/ trzecim restarcie wchodzi w tryb awaryjny.

Instalowałem tylko podstawowe legalne programy (office czy registry mechanics).

Dodam, że dysk twardy jest nowiutki (bo poprzedni był uszkodzony i sama instalacja nie działała); CHKDSK nie wykazuje błędów.

Komputer jest stary ale spełnia wymagania Windows 7 (potwierdzone jakimś oprogramowaniem ze strony Microsoft).

Pomóżcie Koleżanki i Koledzy! Dzięki

P.S. Czy problemem może być stary, twardy dysk, z prawdopodobnie uszkodzoną powierzchnią, podpięty w komputerze ale wyłączony w BIOSie?
P.S.2: Nie działają żadne inne opcje uruchamiania (typu tryb awaryjny bez internetu/ z interntem itp.). System działa wyłącznie w trybie naprawy systemu podczas uruchamiania.