Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Sieć pomiedzy 2x laptop (Windows7 i Vista) - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Sieci komputerowe (/sieci-komputerowe-16-f)
+--- Wątek: Sieć pomiedzy 2x laptop (Windows7 i Vista) (/siec-pomiedzy-2x-laptop-windows7-i-vista-12072-t)



Sieć pomiedzy 2x laptop (Windows7 i Vista) - fefito - 13.12.2010 12:33

Witam,

przeglądałem troszkę forum, aczkolwiek mam taki problem.

Gdy robię sieć na lapku z Vistą, sieć zakłada się poprawnie, Win 7 może się podłączyć, na obu lakach widzę 2 urządzenia, ale nie mogę otwierać udostępnionych folderów, no a co za tym idzie wysyłać plików.
Wyłączyłem opcję wymagania hasła, ale to nic nie daje. Gdy próbuję się połączyć pokazuje się komunikat na win7, że nie mam odpowiednich praw. Na Viście ustawiłem, udostępnienie dla wszystkich, nawet z prawem do zapisu.
W pomocy win7 napisane jest aby ustawić grupę domową, a żeby ją mieć trzeba mieć sieć domową, a tej z kolei nie mogę przełączyć, bo mam sieć niezidentyfikowaną.
Jedyna wymiana działa z folderem Public, a pozostałe nie.


Gdy robię sieć na win7, Vista nie może się w ogóle podłączyć. Nie ma tutaj znaczenia czy jest włączone hasło do sieci czy nie.

Co do adresów IP na kartach sieciowych, to próbowałem automatycznych i stałych, w obu przypadkach lipa:/


RE: Sieć pomiedzy 2x laptop (Windows7 i Vista) - stingear - 13.12.2010 13:09

Zacznij od zresetowania Zapory systemu Windows. KLIK. Zapoznaj się z tym tutorialem: KLIK. Aby rozwiązać problem z siecią niezidentyfikowaną, wchodzisz w Centrum sieci i udostępniania i klikasz na ikonę sieci niezidentyfikowanej pomiędzy ikoną Twojego komputera a ikoną internetu, powinno wyskoczyć Ci okno Windows informujące o tym, że nie masz uruchomionego bufora sieciowego(coś w tym stylu, nie pamiętam dokładnie), klikasz że chcesz uruchomić i wtedy identyfikacja sieci będzie możliwa.