Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Zasilacz logic 400 atx, dobry do podkręcania procesora? - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Hardware (/hardware-28-f)
+--- Wątek: Zasilacz logic 400 atx, dobry do podkręcania procesora? (/zasilacz-logic-400-atx-dobry-do-podkrecania-procesora-12039-t)



Zasilacz logic 400 atx, dobry do podkręcania procesora? - Knoper93 - 11.12.2010 19:05

Witam
Jako że w poprzednim wątku nikt nie odpowiadał, zakładam nowy. Czy ten zasilacz nadaje się do podkręcania procka: logic 400 atx??


RE: Zasilacz logic 400 atx, dobry do podkręcania procesora? - ihatebuffering - 11.12.2010 19:12

Według innych for, ludzie piszą że nie.
Zacytuję komentarz z innego forum:

mercator napisał(a):z badziewnym zasilaczem jest jak z seksem bez zabezpieczeń, póki zasilacz się nie spali (czy też kobieta nie zajdzie) nie ma problemów, ale jak już taki zasilacz się spali (dziewczyna "zaciąży") to wtedy jest płacz i zgrzytanie zębów Uśmiechnięty
PS. kaza15 podaj konfigurację swojego komputera...

Post był w wątku z takim samym pytaniem Zadowolony


RE: Zasilacz logic 400 atx, dobry do podkręcania procesora? - Knoper93 - 11.12.2010 21:38

Czyli kombinować bez grzebania w napięciu?? Czy zupełnie sobie odpuścić


RE: Zasilacz logic 400 atx, dobry do podkręcania procesora? - thermalfake - 11.12.2010 23:10

Mnie się trochę logic-ów przewinęło przez ręce i nie zaliczyłbym do totalnego badziewia z czarnej listy. Nawet markowe "syfteki" zaliczają wpadki typu odwrócona polaryzacja kondensatorów a po podłączeniu zostaje tylko kupa dymu i niesmak. Po drugie nikt nie da gwarancji, że i na dobrym zasilaczu nic się w trakcie nie spitoli.


RE: Zasilacz logic 400 atx, dobry do podkręcania procesora? - ihatebuffering - 11.12.2010 23:26

thermalfake racja. OC to zawsze ryzyko, producent zawsze podaje "maksymalne" dozwolone napięcia dla procesora, ramów itp. Jak wiemy, rekordy w OC pobijane są na kosmicznych napięciach dla zwykłego usera. Ryzyko, rozwaga, testowanie! Muszę się przyznać, że sam posiadam zasilacz marki, która jest na czarnych listach. Ale jako nie boję się o swój sprzęt, OC poszło do maksymalnego poziomu jak na ten zasilacz. Procek z 2.8 poszedł na 3.4GHz. Aby wycisnąć więcej trzeba zwiększyć napięcie, a da się nawet do 4.2 podobno. Zwiększyłem, ale zasilacz nie trzyma stabilnie napięć i system po minucie łapie bsod. Najlepiej podkręcić procesor do taktowania gdzie nie trzeba zwiększać napięcia. Potem już trzeba kombinować w miarę możliwości sprzętu.


RE: Zasilacz logic 400 atx, dobry do podkręcania procesora? - thermalfake - 11.12.2010 23:38

Już mu wcześniej pisałem, praktycznie wyciśnie 10% większe taktowanie na cpu bez zmiany vcore.
Kalkulatorem tez podliczy
http://extreme.outervision.com/PSUEngine
a na http://www.benchmark.pl/zestawienie_gpu.html zobaczy ile konsumuje jego grafika.
Na lekkie/umiarkowane oc wystarczy, 400-tka ma 12v1->14A zaś 12v2 -> 13A (w zasadzie istotne dla mocnych grafik i w zależności jak każda z linii także 3.3 i 5 będzie obciążana) i obciążenie na obu nie większe jak 370-380W. Mam właśnie pod ręką luzem logic-a 500w ze specyfikacjami Uśmiechnięty


RE: Zasilacz logic 400 atx, dobry do podkręcania procesora? - Knoper93 - 12.12.2010 12:16

ok, thermalfake nie mam pojęcia o czym ty do mnie piszesz Cwaniak. Daruje sobie to podkręcanie i zainwestuje w Xboxa Cwaniak