Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Brak ikony IE 8 w Windows 7 - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Brak ikony IE 8 w Windows 7 (/brak-ikony-ie-8-w-windows-7-12002-t)



Brak ikony IE 8 w Windows 7 - lukwol - 09.12.2010 23:57

Zauważyłem, iż dziś stało mi się coś dziwnego. Pomimo tego, że nie korzystam z przeglądarki IE to wchodząc w menu start zauważyłem, że IE w wersji 32-bitowej nie ma ikonki tylko taką jakąś systemową (po prostu symbolizującą brak ikony), a IE 8 w wersji 64-bitowej ma normalną ikonę. Dodam iż mam Windows 7 HP w wersji 64-bitowej. Czy ktoś wie jak rozwiązać ten dziwny problem?


RE: Brak ikony IE 8 w Windows 7 - Portator - 10.12.2010 07:46

Witaj. Usuń wadliwy skrót a prawidłowy przywołaj kopiując do menu start z:
Komputer > Windows > Pliki programów ( x86 ) > Internet Explorer > plik programu.


RE: Brak ikony IE 8 w Windows 7 - lukwol - 14.12.2010 16:49

Zrobiłem trochę inaczej zanim odpisałeś. Przywróciłem system i ikona się pojawiła, a następnie cofnąłem to przywracanie i ikona nadal była nie wiadomo dlaczego... Nie wiem czym ten błąd był spowodowany.


RE: Brak ikony IE 8 w Windows 7 - Luke - 14.12.2010 17:14

Może to nie był błąd ikony, a pamięci podręcznej systemu. W takich przypadkach często pomaga zwykły restart.


RE: Brak ikony IE 8 w Windows 7 - lukwol - 14.12.2010 19:13

Nie restart nie pomógł bo też próbowałem Uśmiechnięty ale problem rozwiązany, więc nie ma co się doszukiwać.