Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Jak powiększyć partycje C poprzez Windowsa 7 (Rozwiązany) - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Hardware (/hardware-28-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Jak powiększyć partycje C poprzez Windowsa 7 (Rozwiązany) (/jak-powiekszyc-partycje-c-poprzez-windowsa-7-rozwiazany-1190-t)



Jak powiększyć partycje C poprzez Windowsa 7 (Rozwiązany) - Ewcia88 - 29.08.2009 12:12

Mam problem zainstalowałam Windows 7 na dysku C ale zapomniałam go wcześniej zwiększyć i mam mało miejsca teraz na nim . Chciałam bym go teraz powiększyć i nie wiem jak to zrobić . Czy wie ktoś jaki program będzie dział na tym systemie i jak to zrobić ?


RE: Jak powiększyć partycje C poprzez Windows 7?? - malojd2 - 29.08.2009 15:19

Panel sterowania/narzędzia administracyjne/zarządzanie komputerem/magazyn/zarządzanie dyskami/ i teraz np D: zmniejsz wolumin o wartość potem c zwiększ wolumin o wartość. Albo za pomocą programu choć by Paragon Partition Manager.


RE: Jak powiększyć partycje C poprzez Windows 7? - Dzejkop - 29.08.2009 15:46

(29.08.2009 15:19)malojd2 napisał(a):  Panel sterowania/narzędzia administracyjne/zarządzanie komputerem/magazyn/zarządzanie dyskami/

Szybciej: W uruchom -
Kod:
diskmgmt.msc



RE: Jak powiększyć partycje C poprzez Windows 7? - Ewcia88 - 29.08.2009 23:19

Dzięki za pomoc chłopaki. Niestety tak mi się nie chciało zrobić Uśmiechnięty Ale okazała si, że miałam dwa system na dysku C i dlatego tyle miejsca mi zajmowało . Wiec naprawiłam co było źle i nie musiałam dysku powiększać Cwaniak


RE: Jak powiększyć partycje C poprzez Windows 7? - adrenaline - 29.12.2009 14:04

Podepnę się do tematu, bo mam identyczny problem. Zmniejszyłem już dysk D, niestety nie mam możliwości rozszerzenia partycji z Windowsem. Opcja "rozszerz wolumin" cały czas pozostaje nieaktywna, mogę go tylko zmniejszyć (mimo tego, że 15GB pokazuje mi jako nieprzydzielone). Orientuje się ktoś jak to zrobić?


RE: Jak powiększyć partycje C poprzez Windows 7? - slump - 30.12.2009 00:41

Tu jest opisane kiedy, czy i dla czego można lub nie można: http://technet.microsoft.com/pl-pl/library/cc776741%28WS.10%29.aspx

Jeśli nie dajesz rady skorzystaj z zew. programów do partycjonowania dysku ale i one nie muszą pomóc.


RE: Jak powiększyć partycje C poprzez Windows 7? - adrenaline - 30.12.2009 09:09

Cytat:Nie można rozszerzyć woluminu systemowego, woluminu rozruchowego, woluminu rozłożonego, woluminu dublowanego ani woluminu RAID-5.

No i wszystko jasne... Bez dodatkowych programów się nie obędzie. Dzięki za pomoc Uśmiechnięty