Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Brak dostępu do sieci - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Sieci komputerowe (/sieci-komputerowe-16-f)
+--- Wątek: Brak dostępu do sieci (/brak-dostepu-do-sieci-11868-t)



Brak dostępu do sieci - abdi - 04.12.2010 23:32

Otóż sprawa wygląda tak:
Mam pc z winem7 i lapka z winem XP które są połączone lanem.
Internet na lapku normalnie działa, także można udostępniać pliki.
Ale np jak chce sobie zagrać w grę (warlords battlecry 2) przez lan, to win7 widzi serwer ale nie może się do niego podłączyć, a win XP w ogolę nie widzi gry.
Próbowałem zrobić przez hamachi grę, ale taki sam jest problem.
[Obrazek: lanrv.jpg]
Tak wygląda stan połączenia, akurat przy połączeniu ipv6 jest brak dostępu do sieci (a win XP ipv6 nie pokazuje)
I teraz pytanie co zrobić ?


RE: Brak dostępu do sieci - andrew-jar - 04.12.2010 23:46

Witam
Wspominasz o protokóle v6 który jest w nowych systemach jak i linuxie a windows XP go nie ma (możesz go wyłączyć w windows7).
Moja rada przypisz stałe adresy dla kart sieciowych (bramka dla kompa gdzie zainstalowana jest gra) Hamachi jak najbardziej. Jeżeli gra jest na XP-eku to udostępnij ja dla wszystkich . A i przy okazji profil sieci dla Windows 7 wybierz "Sieć domowa".

Pozdrawiam


RE: Brak dostępu do sieci - Shantie - 13.12.2010 01:08

(04.12.2010 23:46)andrew-jar napisał(a):  Witam
Wspominasz o protokóle v6 który jest w nowych systemach jak i linuxie a Windows XP go nie ma (możesz go wyłączyć w windows7).
Moja rada przypisz stałe adresy dla kart sieciowych (bramka dla kompa gdzie zainstalowana jest gra) Hamachi jak najbardziej. Jeżeli gra jest na XP-eku to udostępnij ja dla wszystkich . A i przy okazji profil sieci dla Windows 7 wybierz "Sieć domowa".

Pozdrawiam

hej mam ten sam problem co kolega wyżej, ale się w ogóle w tym nie orientuję. mógłbys napisać tak krok po kroku co trzeba zrobić i gdzie, żeby to uruchomic?
bo mi np gg działa, a stronki nie i to żadna, nawet głupie google.....
Uśmiechnięty a teraz piszę niestety ze starego kompa stacjonarnegoSmutny
pozdrawiam


RE: Brak dostępu do sieci - andrew-jar - 13.12.2010 19:18

[/quote]

hej mam ten sam problem co kolega wyżej, ale się w ogóle w tym nie orientuję. mógłbys napisać tak krok po kroku co trzeba zrobić i gdzie, żeby to uruchomic?
bo mi np gg działa, a stronki nie i to żadna, nawet głupie google.....
Uśmiechnięty a teraz piszę niestety ze starego kompa stacjonarnegoSmutny
pozdrawiam
[/quote]
Witam

Na początek reset zapory:
Odłącz komputer od sieci, wejdź w Panel Sterowania -> Zapora systemu Windows -> Włącz lub wyłącz Zaporę systemu Windows i tam zaznacz obydwie opcje Wyłącz Zaporę systemu Windows (niezalecane).
Pozamykaj okna, zrestartuj komputer i w taki sam sposób uruchom ją z powrotem.

Gdyby coś....to:
Zrób kopię rejestru, zapisz ją.
Następnie uruchom rejestr, usuń wszystkie wpisy w [HKEY_LOCAL_MACHINE \ SYSTEM \ CurrentControlSet \ Services \ Tcpip \ Parameters \ Interfaces].
Zrestartuj komputer, i skonfiguruj sieć.

Swoją drogą jaki masz program antywirusowy, być może on coś blokuje skoro gg działa.
Pozdrawiam