Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Błędy explorer.exe w Windows 7 Ulitmate x32 - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: Błędy explorer.exe w Windows 7 Ulitmate x32 (/bledy-explorer-exe-w-windows-7-ulitmate-x32-11857-t)



Błędy explorer.exe w Windows 7 Ulitmate x32 - kurdwa - 04.12.2010 14:47

Witam.

Mam dość poważny problem z systemem. Otóż mój system często odmawia posłuszeństwa. Przy starcie po załadowaniu tapety pulpitu, przed załadowaniem ikon i paska, pojawia się błąd explorer.exe, po kilkukrotnym ponownym uruchomieniu explorera, pulpit ładuje się i wszystko niby działa. Błąd nie wyskakuje przy każdym uruchomieniu.
Kolejnym problemem, myślę, że mającym tą samą przyczynę, jest wyłączanie się programów/przeglądarek (mozilla oraz iexplorer, autocad, adobe acrobat i inne) podczas próby zapisania pliku na dysku (gdy pojawia się okno do wskazania miejsca zapisania pliku, czasami po wybraniu w tym oknie miejsca jako pulpit) program wyłącza się. Podobnie dzieje się czasami podczas dodawania załączników w mailu, uploadowaniu plików na forach, speedyszare itd.

Przeskanowałem komputer kasperskym antyvir 2011 z najnowszymi bazami - nie wykrył żadnych zagrożeń, także testowałem system i naprawiałem rejestr programem registry mechanic. Usunąłem zbędne programy, usunąłem mozillę 3.x, zainstalowałem 4.x beta - problem z dodawaniem załączników wczoraj zniknął, lecz dziś pojawił się znów. Mozilla wykrzacza się także po kliknięciu na zdjęcie PPM i wybraniu - "zapisz obrazek jako..." - jeszcze przed pokazaniem się okna zapisu.

Proszę o pomoc, przeszukałem różne fora w poszukiwaniu podobnych problemów, lecz nic nie pomogło. Z chęcią udostępnię wszelkie logi, jeżeli ktoś będzie chciał mi pomóc.
Reinstall systemu nie wchodzi w grę - mam dużo bardzo ważnych dla mnie programów, których ponowne zdobycie byłoby bardzo czasochłonne.