Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Kompozycje zmieniają się co uruchomienie - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: Kompozycje zmieniają się co uruchomienie (/kompozycje-zmieniaja-sie-co-uruchomienie-11804-t)

Strony: 1 2


Kompozycje zmieniają się co uruchomienie - Gilbii - 02.12.2010 19:10

Witam !
Mam taki problem...
Za każdym uruchomieniem zmienia mi się kompozycja ,ten piękny pasek zmienia się na ten z Windows 2000.
Nie da się go zmienić przez personalizację . Zawsze działało przywracanie systemu , lecz teraz to także nie działa:|
Nie wiem już co robić , proszę o pomoc.
Daję Screen'a jak to wygląda...

[Obrazek: zepskompoz.jpg]

Tu daję jeszcze screen z próby uruchomienia Aero...

[Obrazek: panster.jpg]

Pozdrawiam
Gilbii


RE: Kompozycje zmieniają się co uruchomienie - joa126 - 03.12.2010 21:48

Ja też miałam taki problem ale w personalizacji są dostępne różne rodzaje pasków więc próbuj. Mi się udało :shy:


RE: Kompozycje zmieniają się co uruchomienie - Gilbii - 04.12.2010 15:33

Ale mi chodzi uruchomienie aero a nie o zmianę koloru pasku... Ktoś odpowie bo już mam dosyć tego paska....


RE: Kompozycje zmieniają się co uruchomienie - ihatebuffering - 04.12.2010 15:54

W menu start wpisz services.msc znajdź tam usługę Menedżer sesji Menedżera okien pulpitu. Kliknij PPM i Uruchom, potem Właściwości i zaznacz tam tryb uruchamiania na Automatyczny. Przeczyść potem rejestr odpowiednim programem.


RE: Kompozycje zmieniają się co uruchomienie - Gilbii - 04.12.2010 16:40

Robiłem automat był już ustawiony.


RE: Kompozycje zmieniają się co uruchomienie - ihatebuffering - 04.12.2010 16:42

W menu start wpisz msconfig, zakłada uruchamianie - pokaż screena. Skanowałeś ostatnio dyski antywirusem? Podmieniałeś jakieś pliki systemowe? Po czym problem zaczął występować?


RE: Kompozycje zmieniają się co uruchomienie - Gilbii - 04.12.2010 18:06

Problem wystąpił po instalacji ESET Smart Seciurity 4 , odinstalowałem lecz problem został....
Screen:
[Obrazek: msconfigh.jpg]


RE: Kompozycje zmieniają się co uruchomienie - Gilbii - 05.12.2010 09:32

Gdy probuje ustawić na najlepszy wygląd wyskakuje mi Błąd:
[Obrazek: 61397528.jpg]


RE: Kompozycje zmieniają się co uruchomienie - ihatebuffering - 05.12.2010 12:50

Spróbuj przeinstalować sterowniki do grafiki. W autostartu odznacz Eseta. W usługach wyłącz też jego usługi. Sprawdź w dzienniku zdarzeń, jakie są błędy krytyczne systemu. Możesz też użyć opcji Napraw z płyty z Windows 7.


RE: Kompozycje zmieniają się co uruchomienie - Gilbii - 05.12.2010 13:00

A gdzie znajdę naprawę z płyty Win 7 .
bo jeżeli chodzi o to że wkładam płytę instalacyjną i klikam napraw to już robiłem ... nic...


RE: Kompozycje zmieniają się co uruchomienie - ihatebuffering - 05.12.2010 13:02

Chodziło mi o zbootowanie płyty z Windows 7 i zamiast Instalacja wybrać Napraw.


RE: Kompozycje zmieniają się co uruchomienie - Gilbii - 05.12.2010 14:52

Robiłem nic....Smutny już nie wiem co mam zrobić , w marcu kupuje laptopa ale do tego czasu nie chce mieć takiego wyglądu....
Pomyślałem że się przydaUśmiechnięty
[Obrazek: bldy.jpg]


RE: Kompozycje zmieniają się co uruchomienie - ihatebuffering - 05.12.2010 19:12

Mogę Ci udostępnić explorer.exe abyś go podmienił. Ale najszybciej będzie jak stworzysz sobie nowe konto usera i przerzucisz dane z aktualnego. Możliwe jest, ze Nod dodaj jakieś pliki systemowe do kwarantanny. Możesz jeszcze przeskanować dyski innym antywirem. W menu start wpisz msconfig, zakładka usługi, zaznacz tam "ukryj wszystkie usługi firmy MS" i pokaż screena.


RE: Kompozycje zmieniają się co uruchomienie - Gilbii - 05.12.2010 19:51

... Wkurzyłem się i przeinstalowałem Windowsa... Lecz problem nadal występuje Oo....
Jak umiecie to pomóżcie , a jeżeli nic nie pomoże to wrócę do XPSmutny


RE: Kompozycje zmieniają się co uruchomienie - DamiaX - 05.12.2010 20:04

A masz jakiś inny system obok Windows 7 ?.
Po kernel wydaje mi się że masz chyba linuksa.
Mogę się mylić ale jaką masz architekturę systemu ?


RE: Kompozycje zmieniają się co uruchomienie - Gilbii - 05.12.2010 20:43

Jaki system , mam tylko Win 7 . obie partycje były formatowane przed instalacja Windowsa.
Teraz także zauważyłem że aero to tylko przezroczystość okienek a ja mam problem z czym innym...
Gdy podłączyłem inną gorsza kartę to wyskoczyło mi powiadomienie że nie może wyświetlić wyglądu "siódemki"
A na mojej karcie NVIDII nic takiego nie wyskakuje ani żadnego komunikatu nie ma...


RE: Kompozycje zmieniają się co uruchomienie - ihatebuffering - 06.12.2010 10:27

Podaj nam dokładne dane PC. Windows 7 32 czy 64 bitowy ?


RE: Kompozycje zmieniają się co uruchomienie - Gilbii - 06.12.2010 17:33

PC:
Proc. AMD 1.90MHZ
Graf. NVIDIA zin.
Płyt gł. MSI
1 gb RAM

Windows 7 home premium E x83 (32bit)


RE: Kompozycje zmieniają się co uruchomienie - ihatebuffering - 06.12.2010 18:02

W menu start wpisz dxdiag, uruchom i poczekaj aż pasek załaduje się. Teraz kliknij Zapisz wszystkie informacje. I zapisz gdzieś jako plik txt. Zamieść go na forum. Są tam dokładne dane PC. Przydadzą się, może będzie możliwość aktualizacji biosa i pozostałych sterów.


RE: Kompozycje zmieniają się co uruchomienie - Gilbii - 06.12.2010 19:13

TUTAJ\/
Oto Treść pliku DxDiag