Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Jak skasować obraz Windows 7 - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Jak skasować obraz Windows 7 (/jak-skasowac-obraz-windows-7-11679-t)



Jak skasować obraz Windows 7 - DarkIfrit - 27.11.2010 16:18

Witam.Po utworzeniu obrazu kopii zapasowej na dysku nagrałem go na płyty.Teraz niepotrzebnie zajmuje mi miejsce na dysku a po jego skasowaniu i restarcie systemu obraz pojawia sie znowu na dysku:/ Pytanie jak na stałe skasować ten image?


RE: Jak skasować obraz Windows 7 - bodziulla - 27.11.2010 17:10

Hej.
Mam rozumieć, że masz komputer przenośny i utworzyłeś sobie teraz płyty recovery czy zrobiłeś sobie osobno obraz płyty sam sobie kopii zapasowej systemu?.


RE: Jak skasować obraz Windows 7 - DarkIfrit - 27.11.2010 17:23

Tak mam laptopa lenovo i utworzylem obraz za pomocą OneKey Recovery.Zajmuje 18 giga wiec po to nagrywalem na płyty zeby mi nie zasmiecalo dysku a tu lipa nie moge skasowac.


RE: Jak skasować obraz Windows 7 - bodziulla - 27.11.2010 17:35

A więc tak doradzałbym Tobie zostawienie tego. Jest to celem zabezpieczenia jak i również po to, abyś mógł robić format, naprawę systemu bez użycia płyty. W przypadku gdy zainstalujesz system inny aniżeli Ty masz tzn. z innej płyty na partycji C: utracisz możliwość instalacji systemu swojego z partycji recovery. Płyty są celem zabezpieczenia jak nie możesz uruchomić naprawy z dysku.
Aby całkowicie usunąć partycję recovery musisz zrobić instalację z czystej płyty systemu W7 lub posłużyć się za pomoca programu do usuwania partycji.
Z tym, że odradzam to, bo jak wcześniej wspomniałem utracisz możliwość naprawy, instalacji systemu nawet za pomocą Twoich płyt. Tutaj jest też istota, że praktycznie partycja C: jak i również partycja recovery jak i również teraz Twoje płyty są ściśle powiązane pomiędzy sobą i jak coś naruszysz będziesz miał potem problem z reinstalacją systemu. Nie oznacza to, że nie możesz sobie zmienić rozmiaru partycji C: na dowolną (ale określoną pod W7).
Na razie tyle jeżeli masz pytania odpowiemyCwaniak
Pzdr


RE: Jak skasować obraz Windows 7 - ihatebuffering - 27.11.2010 17:39

A nie jest to przypadkiem obraz kopi systemu, a nie recovery? Przecież pliki recovery zawsze są na oddzielnej partycji. Spróbuj wyłączyć usługę odpowiedzialną za tworzenie kopi bezpieczeństwa i wtedy usuń obraz. Ale najpierw sprawdź czego to jest dokładnie obraz Zacieszacz


RE: Jak skasować obraz Windows 7 - Portator - 27.11.2010 17:41

Witaj. Usuń obraz korzystając z:
Panel sterowania > kopia zapasowa > zarządzaj miejscem > usuń obraz


RE: Jak skasować obraz Windows 7 - DarkIfrit - 27.11.2010 22:22

Dzieki za pomoc kopia usunieta no i harmonogram wyłaczonyCwaniak