Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Zmiana adresu MAC? - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Sieci komputerowe (/sieci-komputerowe-16-f)
+--- Wątek: Zmiana adresu MAC? (/zmiana-adresu-mac-11676-t)



Zmiana adresu MAC? - 92nasti - 27.11.2010 10:38

Witam,

spędziłem dzisiaj cały ranek i jakoś nie mogę znaleźć nic konkretnego. Otóż posiadam problem ze zmianą adresu MAC mojej karty bezprzewodowej ( Broadcom). Z tego co zdołałem się dowiedzieć to niestety ale Windows blokuje zmianę adresu, a wszelakie sposoby prezentowane w sieci nie działają pod Windows 7. Dlatego chciałbym się dowiedzieć czy może ktoś zdołał sobie poradzić z tym problemem w jakiś inny, mniej znany ale działający sposób.

Pozdrawiam,
92nasti


RE: Zmiana adresu MAC? - jaroz - 27.11.2010 11:18

http://www.hal.trzepak.net/faq/winxp/zmiana_adresu_mac.htm

to tylko pierwsze 2 strony wyszukane przez wujka googla
http://www.google.pl/search?q=zmiana+mac+adresu&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozillaZadowolonyl:official&client=firefox-a

w miejsce *** wpisz: (pomiń spacje)
A swoją drogą to dlaczego tak się dzieje, że nie można tego linka zamieścić?


RE: Zmiana adresu MAC? - 92nasti - 27.11.2010 11:51

Mógłbyś czytać ze zrozumieniem, a nie zgrywać bystrzaka i tylko nabijać posty? Napisałem wyraźnie że te sposoby nie działają, ponieważ Windows 7 ma zabezpieczenia.


RE: Zmiana adresu MAC? - Siauiost - 27.11.2010 12:22

Witam. Jeśli chodzi o zmianę MAC karty sieciowej, to, w przypadku zintegrowanej na płycie głównej karty sieciowej zmiana adresu jest banalnie prosta. Metoda ta jest podana w wyżej wymienionych linkach. Jakiś czas temu wymieniałem płytę główną ( z zamiarem instalacji Windows 7 Ultimate, wcześniejsza nie była w stanie obsłużyć nowego Windows 7 ) i po zmianie płyty skorzystałem z wymienionego sposobu w linkach. Wszystko działa ok. Żadnych problemów. Być może w przypadku nie zintegrowanej karty sieciowej pomocny okaże się darmowy programik do zmiany adresu MAC : http://www.google.com/search?source=ig&hl=pl&rlz=&=&q=program+do+zmiany+adresu+mac&aq=0&oq=program+do+zmiany+a
Czego życzę z całego serca.


RE: Zmiana adresu MAC? - 92nasti - 27.11.2010 13:27

Myślałem że to forum ma trochę wyższy poziom, a użytkownicy chociaż potrafią czytać ze zrozumienie. Wybacz kolego, ale potrafię posługiwać się wyszukiwarkami, a Ty naucz czytać się ze zrozumieniem, a nie wypisywać kompletne bzdury.

Mogę dodać tylko jeszcze że chodzi o laptop i zintegrowaną kartę sieciową.


RE: Zmiana adresu MAC? - Siauiost - 27.11.2010 13:45

Hmm... Ludzie próbują Ci pomóc, posłużyć własnymi przykładami rozwiązywania problemów, poświęcają Ci swój cenny czas...Cóż, może rzeczywiście znajdziesz pomoc na innym forum. Takim, wiesz, gdzie czytają ze zrozumieniem ;-)


RE: Zmiana adresu MAC? - stingear - 27.11.2010 14:01

Zmiana adresu MAC wykonasz przy pomocy narzędzi dostępnych w systemie. START -> Panel sterowania -> Centrum sieci i udostępniania -> Zmień ustawienia karty sieciowej -> PPM na połączenie i "Włąściwości" -> Konfiguruj -> Zaawansowane.
Tam na liście wybierasz Adres sieciowy, zaznaczasz opcję przy okienku do wpisywania i podajesz nowy MAC.
[attachment=1864]


RE: Zmiana adresu MAC? - bodziulla - 27.11.2010 14:32

Hej.
Wspomniany sposób jaki podał Stingear jest dobry. Gdyby Tobie to nie pomogło jest bardzo świetny program do zmiany adresu MAC i jego nazwa to SIW i tym programem możesz pod W7 doskonale zmieniać adres MAC wbudowanej karty i nie tylkoCwaniak
Pzdr


RE: Zmiana adresu MAC? - Siauiost - 27.11.2010 15:02

Ciekawe kolego Moderatorze, bardzo ciekawe... Podałeś rozwiązanie, które, tak się składa, zostało podane we wcześniejszych postach ( kolega jaroz podał to rozwiązanie w pierwszym linku ) . Tam przedstawiono to na podstawie Windows XP, ale w Windows 7 robi się to tak samo. To sposób z którego i ja kiedyś skorzystałem. I korzystam również i teraz.
Coś mi się wydaje, przyjacielu, że i Ty zostaniesz potraktowany nieumiejętnością czytania ze zrozumieniem Cwaniak


RE: Zmiana adresu MAC? - stingear - 27.11.2010 15:12

Tak się składa że to forum jest poświęcone Windows 7, a nie XP, a użytkownik chciał konkretne rozwiązanie, a nie linki odsyłające do jakiegoś rozwiązania. Linków nie otwierałem, a rozwiązanie podałem konkretne i sprawdzone przed chwilą. Nie sztuką jest napisać posta z linkiem i niech samo sobie sprawdza, tylko daj się konkretne informacje. Linki podaje się głównie do pobierania plików lub do innych wątków na forum. Widocznie za krótko jesteś jeszcze na forum, jeżeli nie wiesz że odpowiedź daje się konkretną, łatwą w zrozumieniu i czytelną. A co do linków, zapoznaj się z regulaminem oraz poczytaj w sieci, w jaki sposób zamieszcza się linki na forum przy pomocy BBCode, to zapobiega problemom z ich otwarciem oraz skraca formę.


RE: Zmiana adresu MAC? - 92nasti - 27.11.2010 16:44

Kolego stingear, wlepiasz mi dopisek że nie mam oceniać forum po użytkownikach którzy są od niedawana na forum, a sam robisz to samo. Rozwiązanie podane przez Ciebie nie działa, żadne programy również nie pozwalają na zmianę adresu MAC.

Po raz kolejny mówię, że Windows 7 posiada zabezpieczenia! Od początku piszę że chodzi o kartę wlan, czyli połączenie bezprzewodowe.


RE: Zmiana adresu MAC? - bodziulla - 27.11.2010 17:13

Hej.
Czy skorzystałeś zmiany adresu MAC za pomocą programu SIW jak już wcześniej wspomniałem?.Cwaniak


RE: Zmiana adresu MAC? - 92nasti - 27.11.2010 17:28

Tak, nie działa.


RE: Zmiana adresu MAC? - bodziulla - 27.11.2010 17:39

Niemożliwe jeszcze nigdy mnie nie zawiódł na jakimkolwiek sprzęcie, no ale. Mam do Ciebie pytanie możesz podać jaki masz sprzęt?


RE: Zmiana adresu MAC? - 92nasti - 28.11.2010 01:30

O co dokładnie Ci chodzi i jaki to ma związek?


RE: Zmiana adresu MAC? - waserx - 08.04.2014 18:18

Mam nadzieję, że tym postem rozwiążę problem zmiany numeru mac w Windows 7 - otóż dla kart przewodowych wszelkie sposoby działają (przynajmniej dla 3 kart sprawdzanych przeze mnie) natomiast w przypadku kart wifi zmiana numeru fizycznego jest obłożona pewnymi restrykcjami, ale wciąż możliwa, ograniczająca się do sztucznych adresów: http://www.tester.vot.pl/?p=979