Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Jaki program do czyszczenia rejestrów? - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Software (/software-27-f)
+--- Wątek: Jaki program do czyszczenia rejestrów? (/jaki-program-do-czyszczenia-rejestrow-11670-t)

Strony: 1 2


Jaki program do czyszczenia rejestrów? - jaroz - 26.11.2010 22:21

Stosujecie do czyszczenie rejestrów. Pytam z ciekawości dlatego, że dotychczas używałem polskiego odkurzacza i byłem zadowolony. Dodatkowo zainstalowałem sobie do celów testowych Ccleaner i WinUtilities. I jakie jest moje zdziwienie kiedy CC pokrywa się z odkurzaczem i pokazuje wszędzie czysto. WU natomiast pokazuje 25 tys. błędów.
Przekażcie swoje doświadczenia.


RE: Jaki program .... - Portator - 26.11.2010 22:38

CCleaner jest dobrym programem i bezpiecznym ( to moje zdanie )


RE: Jaki program do czyszczenia rejestrów? - Deron - 27.11.2010 09:41

Ja używam Wise Registry Cleaner 5.87 oraz Advanced SystemCare Free


RE: Jaki program do czyszczenia rejestrów? - balwanekbuli - 27.11.2010 15:30

CCleaner polecam używam chyba od kiedy się pojawił. Począwszy na XP potem na Viście teraz na Sevenie. Żadnych efektów ubocznych.


RE: Jaki program do czyszczenia rejestrów? - bodziulla - 27.11.2010 17:26

Hej.
Moim zdaniem można polecić:
- jv16 PowerTools,
- CCleaner,
- System Nucleus.
Bardziej zalecam pierwszy, drugi jest dla mniej zaawansowanych użytkowników. Podałem programy, ale moja sugestia nie ma na dzień dzisiejszy programu, który w 100% usunie Tobie pozostałości w rejestrze po zdeinstalowanych programach itd. Można coś za pomocą tych programów zrobić, ale oczyszczają tylko pewne ścieżki w rejestrze. Moja opinia i stawiam na pierwszy program, ale musisz być z nim trochę ostrożny Cwaniak
Pzdr


RE: Jaki program do czyszczenia rejestrów? - ihatebuffering - 27.11.2010 17:36

jv16 PowerTools, według mnie znajduje najwięcej błędów, ale trzeba wiedzieć co się usuwa. Ccleaner krzywdy nie zrobi, ale jv16 PowerTools albo CleanGP (ten program jest chyba mistrzem, mniej więcej co tydzień znajduje ponad 5 tyś błędów w rejestrze).
Ja polecę jeszcze AML Free Registry Cleaner, darmowy i bezpieczny, ma jeszcze funkcję czyszczenia temp/cookies itp.


RE: Jaki program do czyszczenia rejestrów? - OBCY1910 - 27.11.2010 20:58

Witam ja używam i polecam Registry Reviver lub TuneUp 2010.


RE: Jaki program do czyszczenia rejestrów? - fennixs - 02.12.2010 19:17

Ja używam i polecam ccleaner


RE: Jaki program do czyszczenia rejestrów? - szymo24 - 02.12.2010 19:40

Ja tak samo polecam CCleaner


RE: Jaki program do czyszczenia rejestrów? - Luke - 04.12.2010 18:31

Ja nie używam żadnego narzędzia do czyszczenia rejestru. Czy to naprawdę coś pomaga? Na studiach miałem przedmiot o nazwie "Programowanie Windows NT". Koleś, który to prowadził, mówił wiele ciekawych rzeczy, również na temat rejestru. Ciekawostką jest, że podobno rozmiar rejestru nigdy nie maleje. Jak dodaje się nowy wpis, to oczywiście rośnie, ale usunięcie wpisów nie zmniejsza jego objętości. Ciekawe... Mówił też o tych programach do czyszczenia rejestru. Powiedział, że czyszczenie rejestru mogło mieć sens w Windows 98, czy Windows XP (nie pamiętam już czy XP też został wymieniony), ale w kolejnych wersjach Windows rejestr został udoskonalony i jego czyszczenie tak naprawdę niczego nie poprawia i jest pozbawione sensu. A z pewnością może zepsuć system i to poważnie... Zadowolony

Osobiście często zaglądam do rejestru. Ale nie po to, aby go czyścić, ale żeby np. dodać obsługę nowego typu plików, czy zmodyfikować menu autostartu dla zewnętrznych urządzeń...


RE: Jaki program do czyszczenia rejestrów? - osvch - 05.12.2010 21:58

Z mojej strony: ccleaner Cwaniak


RE: Jaki program do czyszczenia rejestrów? - PLANETKA - 05.12.2010 22:38

CCleaner


RE: Jaki program do czyszczenia rejestrów? - LadyInBlue - 05.12.2010 22:43

Ja używam jv16 PowerTools i jestem z niego bardzo zadowolona. Co mi się bardzo podoba, pozwala on zrobić kopie zapasowe kluczy rejestru jak i podpowiedzi, jaki klucz można naprawić zamiast od razu usuwać Uśmiechnięty


RE: Jaki program do czyszczenia rejestrów? - olgixx - 10.12.2010 10:11

Vit Registry Fix Pro.


RE: Jaki program do czyszczenia rejestrów? - tediuss - 10.12.2010 21:08

Witan oto moje narzędzia do czyszczenia : odkurzacz,CCleaner,AusLogics Registry Defrag,O&O defrag i system smiga aż miło.


RE: Jaki program do czyszczenia rejestrów? - stingear - 10.12.2010 21:34

CCleaner ja polecam, sam używam i dobry jest.


RE: Jaki program do czyszczenia rejestrów? - GeraltBialyWilk - 10.12.2010 22:47

Ja osobiście używam CCleanera. A co do systemów x64?


RE: Jaki program do czyszczenia rejestrów? - f0rest! - 11.12.2010 20:13

CC, Advenced System Care PRO , Registry Mechanic , Regsupreme PRO


RE: Jaki program do czyszczenia rejestrów? - Illidan - 12.12.2010 22:42

Ja od ponad roku używam "Ashampoo WinOptimizer 6" który ma opcję czyszczenia rejestru i jestem również bardzo zadowolony.Szczegółowy opis programu znajdziesz tutaj jak i możliwość pobrania:
http://www.dobreprogramy.pl/Ashampoo-WinOptimizer,Program,Windows,12777.html
Ta wersja programu jest darmowa,wymaga jedynie rejestracji.


RE: Jaki program do czyszczenia rejestrów? - balwanekbuli - 13.12.2010 06:37

(10.12.2010 22:47)GeraltBialyWilk napisał(a):  Ja osobiście używam CCleanera. A co do systemów x64?

Ja mam W764b i nadal używam CCleanera. Nie mogę narzazie narzekać.