Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Instalacja XP na 7 - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Instalacja XP na 7 (/instalacja-xp-na-7-11642-t)



Instalacja XP na 7 - Maxell_0516 - 25.11.2010 19:13

Cześć
Mam problem , ostatnio chciałem jakiejś odnowy , bo wygląd XP mnie wkurzał wiec postanowiłem zainstalować Win 7 professional jednak wyszło , że mój jedyny problem to mało ram-u. Teraz postanowiłem "przeprosić " XP sp3 i zainstalować jednak tu zaczyna sie mój problem . Otóż gdy chciałem normalnie zainstalowac XP wyskakiwał asystent zgodności programów , że na nowym win. nie mogę zainstalować XP wiec próbowalem ten program wylaczyc ale jednak ciagle był właczony . Postanowiłem przez biosa jednak tu suprise , gdy wyszukiwało Windowsa na płytce pojawiło sie tak na 1 s. komunikat " Not found " i przechodziło do ładowania Win 7 .

I co ja mam teraz zrobic ?

p.s. Konfiguracja mojego kompa :
Procesor cpu amd sempron 2500+ 1.80 ghz
pamieć ddr 400/512mb cl2.5 am1
dysk hdd hitachi hds722580 80 gb/7200/ata100
karta graf. ati 9250 128ddr/64bit tv bulk gb


Wiem , że to słaby komp , ma ponad 5 lat i tez wiem ze to szalony pomysl a raczej glupi instalowac 7 na kompie majac 512 mb ramu .Mam nadzieje ze znajdzie sie smiałek ktory rozwiaze ten problem bo ja nie potrafie probowałem roznych sposobów i nic .


RE: Instalacja XP na 7 - nieboraku - 26.11.2010 14:52

Co znaczy, ze chciales instalowac 'przez BIOSa'? Ze ustawiles w BIOS kolejnosc botowania na CD?

Swoja droga - jak juz ktos musi uzyc angielskiego slowka, to niech to robi poprawnie, bo oczy bola Zacieszacz


RE: Instalacja XP na 7 - jaroz - 27.11.2010 11:45

Sformatuj dysk z sytemu uruchamianego live. Może to być Windows (ale nie wiem czy nie będzie konfliktu), albo Linux. Po wyczyszczeniu instalujesz bez problemu.


RE: Instalacja XP na 7 - krzmag - 28.11.2010 09:16

jaka masz płytę główna?, wiesz jak sie ustawia botowanie na CD/DVD? jesli tak to ustaw i zrestartuj kompa i wciskaj space(oczywiscie z wlorzona płyta z windą) i bedzie gitesUśmiechnięty a jesli to napisz balej bedziempy dzialacCwaniak tylko napisz o płycie.