Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Zła identyfikacja nagranych płyt DVD-RW na Windows 7 - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Hardware (/hardware-28-f)
+--- Wątek: Zła identyfikacja nagranych płyt DVD-RW na Windows 7 (/zla-identyfikacja-nagranych-plyt-dvd-rw-na-windows-7-11612-t)



Zła identyfikacja nagranych płyt DVD-RW na Windows 7 - henryk4 - 24.11.2010 17:55

Witam
Jak w temacie mam problem z płytami DVD-RW po włożeniu do nagrywarki zapisanej płyty brak info o ilości zajętego faktycznie miejsca na płycie .Sprawdzone to było na 3 nagrywarkach dwie to system ATA a jedna SATA .
Płyta CD-R -OK pokazuje ile wolnego ile zajętego
Płyta CD-RW -ok to samo
Płyta DVD-R ok to samo
Płyta DVD+R ok to samo
Płyta DVD-RW po nagraniu czegokolwiek we właściwościach
Zajęte miejsce 0 bajtów
Wolne miejsce 4,38GB
Pojemność 4,38GB
Wizualnie w Moim komputerze pasek jest czysty (niby płyta jest czysta)
Po odinstalowaniu napędu i klik Skanuj w poszukiwaniu zmian sprzętu przez chwilę wszystko jest ok po komunikacie że system znalazł nowe urządzenie i je instaluje wszystko wraca do normy tzn DVD-RW jest niby czysta owszem mogę kliknąć i ją otworzyć mogę ją uruchomić ale info i wizualizacji brak
Nagrywarki są dobre na innym kompie z XP wszystko działa OK
Przełączanie na inne taśmy ,z Master na slave też zero efektu

Ma ktoś jakiś pomysł ?


RE: Zła identyfikacja nagranych płyt DVD-RW na Windows 7 - ihatebuffering - 24.11.2010 23:14

Możesz podać jaki masz system (bity) i dokładny model nagrywarki z której teraz korzystasz? Model płyty głównej też może się przydać Uśmiechnięty


RE: Zła identyfikacja nagranych płyt DVD-RW na Windows 7 - henryk4 - 25.11.2010 07:30

Win7 32 bit nagrywarka to : nazywała się SONY DVD DW-Q28A ale ponieważ nic nie pomagało nawet nowszy bios wgrałem od LITE-ON DVDRW SOHW - 193 SATA druga nagrywarka to LITE-ON pod ATA trzecia to SONY NEC Opticar model AD 7173 S płyta to ABIT NF7 - S
to nie jest jakiś wypasiony komp ale ma działać
To wszystko pięknie chodziło pod XP czyli problem jest w Win 7
I co ciekawe jak wcześniej pisałem jak odinstaluje napęd i system ponownie go wyszuka to przez moment to jest kilka sekund jest ok
nie wiem jak tu wstawić screna bo bym złapał ten moment


RE: Zła identyfikacja nagranych płyt DVD-RW na Windows 7 - henryk4 - 02.12.2010 23:56

Witam
Już wiem co jest grane .
To problem Win 7 zapomnieli o płytach" DVD RW + i - " testowałem na innym kompie stacjonarnym z nową płytą, prockem 4 rdzeniowym efekt? ten sam ! Drugi test to laptop kolegi efekt ? ten sam czyli płyta DVD+ lub - RW brak informacji o zajętym miejscu na płycie .
Ale plama .

A może ktoś ma jakiś pomysł jak to zmienić ? może coś w rejestrach?