Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Zmiana typu konta użytkownika - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: Zmiana typu konta użytkownika (/zmiana-typu-konta-uzytkownika-11455-t)



Zmiana typu konta użytkownika - averna - 18.11.2010 23:14

Witam
dzisiaj trochę nabroiłam, mianowicie po kupieniu kompa i pierwszym odpaleniu Windowsa utworzyłam jedno konto: swoje z uprawnieniami administratora. Tak było do tej pory i było ok. Dziś dowiedziałam się o istnieniu ukrytego drugiego konta Administratora systemowego i chciałam mieć do niego dostęp, ponieważ miałam ograniczony dostęp do niektórych opcji ze swojego konta.
Jak pomyślałam, tak zrobiłam, przekopałam fora i uzyskałam wreszcie dostęp do systemowego konta Administratora. Zmieniłam jego nazwę, założyłam hasło, a ze swojego poprzedniego konta (z którego korzystałam do tej pory) zrobiłam konto Użytkownika standardowego...potem chciałam z powrotem zmienić uprawnienia tego konta na administratora i już nie mogę tego zrobić (próbowałam robić to zarówno z poziomu konta Administratora, jak i Użytkownika standardowego). Pytanie: Czy jest na to jakiś sposób?

Mało tego: kiedy chciałam zalogować się za którymś razem na konto Administratora, wpisywałam hasło (które sama ustalałam), ale przestało działać. Wyświetla mi, że hasło jest niepoprawne. Ukryłam z powrotem to konto Administratora, bo uznałam, że mam z nim same problemy i chciałam, żeby było tak, jak na początku, ale teraz mam właśnie problemy ze zmianą pierwszego typu konta, a nawet ze zmianą jego nazwy. Generalnie mam na myśli to, że na komputerze nie mam teraz konta administratora oprócz tego ukrytego, do którego nawet nie mam dostępu i nie mogę tego zmienić.
Bardzo proszę o pomoc.
jakimś cudem udało mi się wszystko naprawić poprzez proces przywracania systemu, choć i z tym miałam problemy, bo nie mogłam tego uruchomić Uśmiechnięty
do zamknięcia.