Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Deinstalacja Windows 7, instalacja Windowsa XP - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Deinstalacja Windows 7, instalacja Windowsa XP (/deinstalacja-windowsa-7-instalacja-windowsa-xp-11391-t)



Deinstalacja Windows 7, instalacja Windowsa XP - djslawo - 16.11.2010 18:12

Witam ,

Mam następujący problem. Zainstalowałem Windows 7 lecz zmuszony jestem do jego deinstalacji. Problem mam taki,że system Windows 7 po włożeniu botowalnej płyty XP tylko normalnie startuje jak gdyby nigdy nic... Ustawione mam na botowanie CD/DVD i płytę botowalną.

Proszę o pomoc


RE: Deinstalacja Windows 7,instalacja Windowsa XP - stingear - 16.11.2010 18:29

Przywróć ustawienia standardowe BIOS'u. Jak uruchamiasz komputer, na pierwszym ekranie wyświetlone są informacje o procesorze, pamięci, dyskach itp, jest tam też napisane co trzeba nacisnąć, żeby wejść do BIOS'u oraz jaki klawisz nacisnąć, aby pokazało się menu bootowania. Wejdź w te menu i wtedy spróbuj uruchomić instalator z płyty.


RE: Deinstalacja Windows 7,instalacja Windowsa XP - djslawo - 16.11.2010 18:38

Niestety to raczej nic nie dało dalej to samo wgl płyty nie widzi z windowsem XP(a z tje plyty instalowałem już XP na kompie) wlozylem inna plyte z win XP (tez dzialajaca i instalowana wielokrotnie) i nie widzi nic. Natomiast gdy wloze plyte z Win 7 odrazu ja zauwaza i wyskakuje komunikat o instalacji po kliknięciu dowolnego klawisza.

P.S to laptop ASUS F3


RE: Deinstalacja Windows 7,instalacja Windowsa XP - Nostromo - 17.11.2010 18:13

Przeglądnij mój post w wątku Downgrade Windows 7 Ultimate do Home Premium , kilku userom to pomogło. Pomysł jest na Windows Premium ale nie ma problemu żeby sforsować blokady dla XP. Teoretycznie system nowszy zawsze uniemożliwia powrót do starszego.


RE: Deinstalacja Windows 7,instalacja Windowsa XP - bodziulla - 18.11.2010 13:34

Hej.
Jeżeli chcesz instalować XP zobacz jeszcze w biosie. Powinno być zakładka Advanced i tutaj musisz przełączyć AHCI na IDE i problem powienien ustąpićCwaniak
Pzdr