Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
News Zapowiedź Office 2010 - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Inne (/inne-11-f)
+--- Dział: Microsoft (/microsoft-12-f)
+--- Wątek: News Zapowiedź Office 2010 (/zapowiedz-office-2010-1135-t)



Zapowiedź Office 2010 - Admin - 25.08.2009 10:11

Dziś Microsoft na konferencji Worldwide Partner Conference (WPC) przedstawił nowego Office 2010. Zmiany jakie są w poszczególnych produktach jak Excel 2010, Word 2010, PowerPoint 2010 są zmianami na lepsze, jedynie w Outlook 2010, jeśli będzie rzeczywiście do wyświetlania wiadomości używał komponentów Worda, a nie Internet Explorera będzie krokiem wstecz. Jednak nie zmiany, którymi są naładowane te produkty to prawdziwa rewolucja.

[Obrazek: webapps1.jpg?w=500&h=453]

Rewolucją jest Web Office, który ma być dostępny za darmo na platformie Windows Live za to z reklamami, lub dla użytkowników płatnych wersji. Dlaczego to rewolucja? Po pierwsze – pierwszy Office który będzie kamieniem milowym w rozwoju oprogramowania dla chmury.

Po drugie – Microsoft dogania konkurencją, w akurat w tym momencie przegania Google z jego Google Doc. Office Web ma być największą aplikacją JavaScript i ma być dostępny dla FireFox, Internet Explorer, Safari (ciekawe dlaczego nie w Chrome).

Po trzecie – jeśli WEB Office stanie się sukcesem, okaże się że MS będzie tworzyć więcej oprogramowania działających w chmurze, z wykorzystaniem płatnych reklam. Można sobie wyobrazić oprogramowanie giganta z Redmond udostępnione za darmo, ale z wbudowanym modułem reklam ( łącznie z systemem operacyjnym, jeśli połączyć to z możliwością zakupu aplikacji jedynie poprzez Microsoft Store, model biznesowy powinien móc zrealizować pomysł darmowego systemu operacyjnego Microsoft 1.0 – który kiedyś musi zostać wydany). Dzięki temu modelowi miliony użytkowników Internetu ma darmowe konta pocztowe a ten model to podstawa całego Web 2.0.

To posunięcie można nazwać początkiem Microsoft 2.0 i jeśli gigant nie zejdzie z tej drogi, ostatnie nie najlepsze lata zamienią się w złote lata oprogramowania dostępnego za darmo a przynoszącego dochody właśnie z reklam.

Najważniejsze że gigant znalazł rywala i wojna między Google a Microsoft, będzie dla zwykłych użytkowników oznaczała masę dobrych rozwiązań, korporacyjne wyścigi na pomysły i może kiedyś darmowy świat zupełnie legalnego oprogramowania dostępnego w systemie operacyjnym XXI wieku – przeglądarce Internetowej. I nie dziwię się że Microsoft zdecydował się, na tak pewnie drogi w realizacji, clip promujący Office 2010, bo sam ten klip obejrzało pewnie i przesłało sobie tyle użytkowników że trudno inaczej było by dotrzeć z przekazem o rewolucji.

http://www.youtube.com/watch?v=VUawhjxLS2I&feature=player_embedded

Źródło: synergypeople.wordpress.com


RE: Zapowiedź Office 2010 - mr.Oli - 25.08.2009 11:32

A oto mój office 2010 W treści jest że microsoft przedstawił dzis offica a ja już go mam 2tygodnie A oto mój screen: http://img443.imageshack.us/i/office2010.png/