Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Udostępnienie internetu z LANu poprzez WiFi dla komórki - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Sieci komputerowe (/sieci-komputerowe-16-f)
+--- Wątek: Udostępnienie internetu z LANu poprzez WiFi dla komórki (/udostepnienie-internetu-z-lanu-poprzez-wifi-dla-komorki-11345-t)

Strony: 1 2


Udostępnienie internetu z LANu poprzez WiFi dla komórki - kogiro - 15.11.2010 13:36

Witam.
Tak jak w temacie. Czy jest to możliwe, jeśli tak to jak?! W akademiku pobieram net po sieci LAN. I chciałem, żeby WiFi ten właśnie internet udostępniło mi dla komórki, która też ma WiFi. Co już wiem?! Jak zrobić sieć ad hoc. I działa bo telefon łączy mi się z komputerem przez wifi. Cały czas nie ma jednak internetu. Nie mogę utworzyć mostka sieciowego między kartą sieciową LAN a kartą WiFi. Co w dalej w takim razie.

Dla informacji podaję na czym pracuję:
System: Windows 7 Ultimate
HP Compaq Presario CQ61
Karta sieciowa LAN: Realtek RTL8102E/RTL8103E Family PCI-E Fast Ethernet NIC
Karta sieciowa WiFi: Atheros AR9285 802.11b/g/n WiFi Adapter
Telefon: Nokia E72

Jakieś sugestie??


RE: Udostępnienie internetu z LANu poprzez WiFi dla komórki - andrew-jar - 15.11.2010 13:58

Witam
Mostek nic nie da, musisz udostępnić internet z lan karcie wifi i utworzyć sieć ad-hoc.
Wejdź w właściwości karty sieciowej (tej od LANu) i tam w zakładce zaawansowane musisz zaznaczyć "Pozwól innym użytkownikom sieci łączyć się z internetem z pomocą tego połączenia" i wybrać swoja kartę wifi (jeśli masz tylko 2 karty w komputerze to tylko zaznacz).
Pozdrawiam


RE: Udostępnienie internetu z LANu poprzez WiFi dla komórki - kogiro - 15.11.2010 14:27

(15.11.2010 13:58)andrew-jar napisał(a):  Witam
Mostek nic nie da, musisz udostępnić internet z lan karcie wifi i utworzyć sieć ad-hoc.
Wejdź w właściwości karty sieciowej (tej od LANu) i tam w zakładce zaawansowane musisz zaznaczyć "Pozwól innym użytkownikom sieci łączyć się z internetem z pomocą tego połączenia" i wybrać swoja kartę wifi (jeśli masz tylko 2 karty w komputerze to tylko zaznacz).
Pozdrawiam

dzięki, to faktycznie logiczne, ale mam problem bo nie mam tej zakładki. Może mam jakąś usługę wyłączoną? Macie jakiś pomysł?


RE: Udostępnienie internetu z LANu poprzez WiFi dla komórki - andrew-jar - 15.11.2010 14:43

Sorki mój błąd (pomyliłem z XP-ekiem), zakładka "Udostępnianie"
[Obrazek: 20101115144140.png]


RE: Udostępnienie internetu z LANu poprzez WiFi dla komórki - stingear - 15.11.2010 14:58

Wejdź w Centrum sieci i udostępniania i tam utwórz nowe połączenie sieciowe typu ad-hoc, ustaw hasło dostępu, udostępnij internet i wszystko będzie działać bez problemu. Szybkie i proste w konfiguracji przy pomocy jednego kreatora.


RE: Udostępnienie internetu z LANu poprzez WiFi dla komórki - kogiro - 15.11.2010 18:42

andrew-jar, no właśnie nie wiem czemu nie mam tej zakładki
stingear, no właśnie nie mogę udostępnić

Generalnie brak tej zakładki udostępnienia po kliknięcia PPM na połączenie LAN i wejście we właściwości


RE: Udostępnienie internetu z LANu poprzez WiFi dla komórki - andrew-jar - 15.11.2010 18:56

Wejdź w Centrum sieci i udostępniania\Zaawansowane ustawienia udostępniania i włącz udostępnienie


RE: Udostępnienie internetu z LANu poprzez WiFi dla komórki - kogiro - 15.11.2010 19:00

(15.11.2010 18:56)andrew-jar napisał(a):  Wejdź w Centrum sieci i udostępniania\Zaawansowane ustawienia udostępniania i włącz udostępnienie

Już było włączone!! Zakłopotany
Nie mam zielonego pojęcia czemu nie ma tej zakładki bo przy karcie WiFi jest możliwość udostępniania, a przy tej LANowskiej nie.
Nie wiem czemu, usługa jakaś wyłączona może? Nie znam się.


RE: Udostępnienie internetu z LANu poprzez WiFi dla komórki - andrew-jar - 15.11.2010 19:12

W jakiej jesteś lokalizacji sieciowej przy połączeniu lan?


RE: Udostępnienie internetu z LANu poprzez WiFi dla komórki - kogiro - 15.11.2010 19:17

(15.11.2010 19:12)andrew-jar napisał(a):  W jakiej jesteś lokalizacji sieciowej przy połączeniu lan?

Sieć publiczna


RE: Udostępnienie internetu z LANu poprzez WiFi dla komórki - andrew-jar - 15.11.2010 19:31

Zmień lokalizację sieci na inna, oraz zapodaj co masz w zakładce sieć (właściwości połączenia lokalnego) chodzi mi czy są zainstalowane usługi .


RE: Udostępnienie internetu z LANu poprzez WiFi dla komórki - kogiro - 15.11.2010 19:40

Zmieniłem na sieć domową i jest to samo
[Obrazek: beztytuuesv.png]

Uploaded with ImageShack.us


RE: Udostępnienie internetu z LANu poprzez WiFi dla komórki - andrew-jar - 15.11.2010 20:13

Spróbuj przeinstalować sterownik karty sieciowej lub poszukaj nowszych.


RE: Udostępnienie internetu z LANu poprzez WiFi dla komórki - HrabiaHodon - 16.11.2010 08:43

W jaki sposób masz dostarczany net do lapka?


RE: Udostępnienie internetu z LANu poprzez WiFi dla komórki - kogiro - 16.11.2010 12:49

(15.11.2010 20:13)andrew-jar napisał(a):  Spróbuj przeinstalować sterownik karty sieciowej lub poszukaj nowszych.

Sterowniki zaktualizowałem. Nie pomogło.

(16.11.2010 08:43)HrabiaHodon napisał(a):  W jaki sposób masz dostarczany net do lapka?

Sieć lokalna LAN w akademiku. IP przypisywane automatycznie.

PS. na prawdę już nie mam pomysłu co zrobić.


RE: Udostępnienie internetu z LANu poprzez WiFi dla komórki - stingear - 16.11.2010 19:35

Spróbuj tak: Wejdź w dowolny folder, i kliknij Organizuj -> Opcje folderów i wyszukiwania -> Widok i na liście poniżej znajdź i odznacz opcję Użyj Kreatora udostępniania(zalecane). Restart kompa i ponownie spróbuj udostępnić połączenie.
PS. A ile masz połączeń jak wejdziesz w "Centrum sieci i udostępniania -> Zmień ustawienia karty sieciowej"? Daj screen z tej lokalizacji.


RE: Udostępnienie internetu z LANu poprzez WiFi dla komórki - kogiro - 16.11.2010 23:55

(16.11.2010 19:35)stingear napisał(a):  Spróbuj tak: Wejdź w dowolny folder, i kliknij Organizuj -> Opcje folderów i wyszukiwania -> Widok i na liście poniżej znajdź i odznacz opcję Użyj Kreatora udostępniania(zalecane). Restart kompa i ponownie spróbuj udostępnić połączenie.
PS. A ile masz połączeń jak wejdziesz w "Centrum sieci i udostępniania -> Zmień ustawienia karty sieciowej"? Daj screen z tej lokalizacji.

Nie pomogło.
[Obrazek: lan2.png]


RE: Udostępnienie internetu z LANu poprzez WiFi dla komórki - andrew-jar - 17.11.2010 07:34

Witam
Przeinstaluj -> Usługę -> Udostępnianie plików i drukarek w sieciach Microsoft Networks .
(Właściwości połączenia lokalnego).

Pozdrawiam.


RE: Udostępnienie internetu z LANu poprzez WiFi dla komórki - kogiro - 17.11.2010 09:13

(17.11.2010 07:34)andrew-jar napisał(a):  Witam
Przeinstaluj -> Usługę -> Udostępnianie plików i drukarek w sieciach Microsoft Networks .
(Właściwości połączenia lokalnego).

Pozdrawiam.

Zrobiłem to nawet dwa razy. Nie pomogło. Odinstalowałem też stery i zainstalowałem od zera. Cały czas to samo.


RE: Udostępnienie internetu z LANu poprzez WiFi dla komórki - stingear - 17.11.2010 15:23

Czy jak wyświetlisz stan połączenia LAN, to dla IPv4 masz "Internet"? Próbowałeś tworzyć nowe połączenie w Centrum sieci jako połączenie ad-hock?