Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Problemy z baterią - wyłączanie laptopa i krzyżyk - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Hardware (/hardware-28-f)
+--- Wątek: Problemy z baterią - wyłączanie laptopa i krzyżyk (/problemy-z-bateria-wylaczanie-laptopa-i-krzyzyk-11276-t)



Problemy z baterią - wyłączanie laptopa i krzyżyk - filip404 - 12.11.2010 16:38

Z góry przepraszam, jeśli tego typu zapytanie znajduje sie już na forum, ale szukałem i nie znalazłem...
Na zakupionym około 3 tygodni temu laptopie firmy ASUS wystąpił 2 dni temu następujący problem: po pełnym naładowaniu baterii komputer pokazuje, że jest wszystko ok, jednak mogę na nim pracować bardzo krótko. Wszystko jest ok, pokazuje mi, że mogę pracować 2 godziny i mam 70-80% baterii, a chwile później laptop się wyłącza. Po uruchomieniu pokazuje mi ikonę baterii przekreślonej krzyżykiem i pisze, że powinienem "rozważyć wymianę baterii". Co robić? Pomóżcie!


RE: problemy z baterią - wyłączanie laptopa i krzyżyk - thermalfake - 14.11.2010 18:29

Wysłać na gwarancję najlepiej bezpośrednio door-to-door na koszt asus polska.
Wejdź na stronę asusa i skontaktuj się z serwisem (jest też napisane na karcie gwarancyjnej) celem otrzymania rma.
Lapka pakujesz w karton z kopią dowodu zakup i kartą gwarancyjną, kurier odbiera i przywozi z powrotem.

Można tez pobawić się aplikacją Power4Gear, sprawdzić jak się ma zachowywać w przypadku zasilania z baterii, plany zasilania
programem everest do sprawdzenia jest opcja wear level czyli stan zużycia baterii, chociaż nowa może być popsuta - wadliwe ogniwa albo/i elektronika.
Na koniec zaznajomić się z wujem google jak maksymalnie wydłużyć żywotność baterii - asus daje roczną gwarancję na część eksploatacyjną.


RE: Problemy z baterią - wyłączanie laptopa i krzyżyk - LadyInBlue - 14.11.2010 22:03

Jak dla mogą to być dwa problemy:

- albo masz za stary BIOS i stąd są kłopoty z komunikacją z win7 [ale to występuje zazwyczaj przy starych laptopach]

- albo masz uszkodzoną baterię [bardzo prawdopodone]

- wyczyść styki baterii i styki w laptopie i jeszcze raz spróbuj naładować baterię i zobacz ile po tym czyszczeniu wytrzyma