Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Instalacja XP - blue screen - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Inne (/inne-11-f)
+--- Dział: Pozostałe systemy Windows (/pozostale-systemy-windows-31-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Instalacja XP - blue screen (/instalacja-xp-blue-screen-11255-t)



Instalacja XP - blue screen - Mamaj - 11.11.2010 17:49

Witam otóż mam problem. Kupiłem laptopa firmy acer 5741G i mam na nim Windows 7 Home Premium chciałbym zainstalować Windowsa XP ( mam zrobione partycje ) Gdy system wczytał wszystkie pliki ( sterowniki ) to pokazuje się czarny ekran ( komputer pracuje ) i pokazuje się blue screen i piszę na nim abym sprawdził czy nie mam wirusów...


RE: Instalacja XP blue screen - bodziulla - 13.11.2010 16:16

Hej.
Mam do Ciebie pytanie o ile problem nadal występuję?. Mam do Ciebie pytanie na jakiej partycji robisz instalacje systemu XP?. Dwa czy możesz podać kod błędu jak i również czy Twój system ma wgrany SP i jaki ma wgrany. Jeszcze pytanie czy podczas instalacji masz przestawione w biosie w zakładce 'Advanced" z trybu AHCI na IDE?.
Pzdr


RE: Instalacja XP blue screen - Mamaj - 14.11.2010 12:40

Ok już zrobione dzięki trza było zrobić ( ustawić ) w biosie w main zakładkę sata mode i ustawić na IDE MODE bo Windows XP nie czyta sata ( nie ma sterowników )