Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
przejście z win XP pro oem do win7/64 home oem - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: przejście z win XP pro oem do win7/64 home oem (/przejscie-z-win-xp-pro-oem-do-win7-64-home-oem-11238-t)



przejście z win XP pro oem do win7/64 home oem - wkom - 11.11.2010 00:16

Kłaniam się,
Kupiłem win7 home oem i świeżbią mnie ręce ,by otworzyć opakowanie i zainstalować system. Ale mam wątpliwości co do powodzenia procesu aktywacji. Mam XP pro oem i zastanawiam się ,czy uda się to zrobić bez wymiany płyty głównej, lub kupna innej wersji systemu - upgrade from XP pro oem , if exist ?


RE: przejście z win XP pro oem do win7/64 home oem - nieboraku - 11.11.2010 12:30

(11.11.2010 00:16)wkom napisał(a):  Kłaniam się,
Kupiłem win7 home oem i świeżbią mnie ręce ,by otworzyć opakowanie i zainstalować system. Ale mam wątpliwości co do powodzenia procesu aktywacji. Mam XP pro oem i zastanawiam się ,czy uda się to zrobić bez wymiany płyty głównej, lub kupna innej wersji systemu - upgrade from XP pro oem , if exist ?

Nie bardzo rozumiem, co napisales, ale - po pierwsze -jesli kupiles wersje W7 oem, to nie jest to upgrade, a oem, i oema instalujesz bez problemu. Dlaczego mialbys wymieniac plyte glowna.

Po drugie - w przypadku przejscia z XP 32 bity na W7 64 bity czeka Cie swieza instalacja - wiec nie zapomnij zrobic backupu.


RE: przejście z win XP pro oem do win7/64 home oem - wkom - 11.11.2010 15:30

Dzięki za odpowiedź, ale:

1.Licencja OEM "łączy" system z konkretnym komputerem, de facto z płytą główną.
Mój ze starym systemem, stąd obawy o aktywację.

2. Od zawsze jestem zwolennikiem "czystej" instalacji. Sęk w tym, że nie bardzo wiem jak to zrobić używając wersji OS "Upgrade from...". Nie wiem czy istnieje w ogóle wersja pozwalająca na przejście z XP/32 na Win7/64.
Powyższe a' propose ewentualnej wymiany OEM na "Upgrade"

3. Gorzej. Tak naprawdę nie jestem pewien, czy można instalować OEM na "domowym" PC. MS Polska i MS World miały różne opinie na ten temat.

P.S.
Nie rozpakowałem pudełka i mogę wymienić na inny, ale bardzo bym nie chciał płacić dwa razy więcej za taki sam soft
(Box), bądź korespondować do śmierci (własnej) z MS. Dlatego proszę o odpowiedź.
P.S.2
Więcej, błagam oszybką odpowiedź. To koszmarne uczucie mieć pod ręką 64-bitowy system i patrzeć jak 8 giga RAM "gnije" w komputerze.


RE: przejście z win XP pro oem do win7/64 home oem - nieboraku - 11.11.2010 17:06

(11.11.2010 15:30)wkom napisał(a):  Dzięki za odpowiedź, ale:

1.Licencja OEM "łączy" system z konkretnym komputerem, de facto z płytą główną.
Mój ze starym systemem, stąd obawy o aktywację. [/qiote]

No ale przeciez chcesz zainstalowac nowy OS na tym komputerze, wiec co najwyzej przywiazujesz W7 do tego komputera i tyle.

Cytat:2. Od zawsze jestem zwolennikiem "czystej" instalacji. Sęk w tym, że nie bardzo wiem jak to zrobić używając wersji OS "Upgrade from...". Nie wiem czy istnieje w ogóle wersja pozwalająca na przejście z XP/32 na Win7/64.
Powyższe a' propose ewentualnej wymiany OEM na "Upgrade"

Robisz czysta instalacje. Podczas instalacji wybierasz opcje zaawansowane i jedziesz.

[quote]3. Gorzej. Tak naprawdę nie jestem pewien, czy można instalować OEM na "domowym" PC. MS Polska i MS World miały różne opinie na ten temat.

Mozna.

Ja bym instalowal i sie nie martwil Zacieszacz.

W moim przypadku kupilem UPGRADE i upgradeowalem z WinXPPro 32 bity do Win7Pro 64bity. Ostatnio musialem aktywowac przez konsultanta w Microsoft, i nie bylo zadnych problemow.


RE: przejście z win XP pro oem do win7/64 home oem - wkom - 11.11.2010 18:11

(11.11.2010 17:06)nieboraku napisał(a):  
(11.11.2010 15:30)wkom napisał(a):  Dzięki za odpowiedź, ale:

1.Licencja OEM "łączy" system z konkretnym komputerem, de facto z płytą główną.
Mój ze starym systemem, stąd obawy o aktywację. [/qiote]

No ale przeciez chcesz zainstalowac nowy OS na tym komputerze, wiec co najwyzej przywiazujesz Windows 7 do tego komputera i tyle.

Cytat:2. Od zawsze jestem zwolennikiem "czystej" instalacji. Sęk w tym, że nie bardzo wiem jak to zrobić używając wersji OS "Upgrade from...". Nie wiem czy istnieje w ogóle wersja pozwalająca na przejście z XP/32 na Win7/64.
Powyższe a' propose ewentualnej wymiany OEM na "Upgrade"

Robisz czysta instalacje. Podczas instalacji wybierasz opcje zaawansowane i jedziesz.

[quote]3. Gorzej. Tak naprawdę nie jestem pewien, czy można instalować OEM na "domowym" PC. MS Polska i MS World miały różne opinie na ten temat.

Mozna.

Ja bym instalowal i sie nie martwil Zacieszacz.

W moim przypadku kupilem UPGRADE i upgradeowalem z WinXPPro 32 bity do Win7Pro 64bity. Ostatnio musialem aktywowac przez konsultanta w Microsoft, i nie bylo zadnych problemow.

Dzięki Stary (Piękna Pani)! Proszący