Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Nie działający monitor - brak pomysłów - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Hardware (/hardware-28-f)
+--- Wątek: Nie działający monitor - brak pomysłów (/nie-dzialajacy-monitor-brak-pomyslow-11208-t)



Nie działający monitor - brak pomysłów - Chada - 09.11.2010 18:48

Witam, nie wiem gdzie dać dany temat ale mam nie lada problem... Podczas gdy sprzątałem w domu pomyślałem że posprzątam za komputerem który jest w szafie - oczywiście był włączony..

Ruszyłem nim gwałtownie i wtyczka od monitora po raz wtóry bo to nie raz się działo i zawsze umiałem to naprawić.. dotknęła szuflady i wyskoczyły paski. Więc tak jak zwykle się to zdarzało.. Wyłączyłem PC - zawsze za 2 - 3 razem było ok, a tu nie działa, raz się zdarzyło że musiałem cmos zresetować - nie działa... Co mogłem uszkodzić ? Wsadziłem od kolegi kartę na Pci-e pod oba porty [crossx] i także nie działa... mam brak pomysłów ale czuję że uruchomienie tego monitora to chwila pracy.... Czekam na odpowiedź, pozdrawiam - jestem nowy Uśmiechnięty


RE: Nie działający monitor - brak pomysłów - stingear - 09.11.2010 20:50

Skoro karta nie działa u kolegi, to znaczy ze ją przypaliłeś. wyrywając kabel spowodowałeś spięcie. Ewentualnie możesz sprawdzić podłączenie innego kabla(niedrogie sprawdzenie, ale skuteczne) albo wziąć całą skrzynkę z kompa do kolegi i u niego podłączyć, to ukierunkuje, czy padła karta, czy monitor.Jeżeli u kolegi ruszy, to padł monitor, w drugim przypadku powodem jest spalony kabel, a trzecia opcja to tak jak pisałem wcześniej, spalona grafika, co jest najbardziej prawdopodobne, skoro sprawdzałeś ją u kolegi i nie działała. Jeżeli masz w płycie głównej zintegrowaną grafikę, to z niej korzystaj, jeżeli nie, to będziesz musiał kupić nową. To jeden z powodów, dla których w kablu od monitora są śruby szybko-mocujące. Zabezpieczają one przed wyrwaniem kabla z komputera lub monitora.


RE: Nie działający monitor - brak pomysłów - Chada - 09.11.2010 20:59

Ogarniasz to że mam zintegrowaną i próbowałem na zwykłej i także się nie obudził ?


Co mam zrobić ? Jutro sprawdzę u kolegi czy to monitor czy co... no ale jak to jak zgiął się kabel od kompa - czyli może ząbki się pogięły ?


RE: Nie działający monitor - brak pomysłów - ihatebuffering - 09.11.2010 21:49

Cytat:Ogarniasz to że mam zintegrowaną i próbowałem na zwykłej i także się nie obudził ?

Pokażesz mi gdzie napisałeś jakiekolwiek dane o PC? Czyżby ich nie było? No tak, ale najlepiej powiedzieć że ktoś nie ogarnia Cwaniak

Monitor podłączony przez D-sub czy DVI?


RE: Nie działający monitor - brak pomysłów - Chada - 09.11.2010 21:51

Faktycznie zamuliłem ale w głowie to miałem Zacieszacz... na D-sub jak najbardziej. ale nie ważne czy w GFie od kumpla włączę na DVi i tak nie łapie.


RE: Nie działający monitor - brak pomysłów - ihatebuffering - 09.11.2010 22:09

No to uszkodzenie karty można wyeliminować. Najpewniej kabel się przełamał jeśli na dwóch wtyczkach nie działa, lub jakieś uszkodzenie matrycy. Musiałbyś sprawdzić jeszcze na innym kablu. Jest jeszcze możliwość, że coś* się stało z zasilaczem. A system się włącza? Czy komputer się ciągle resetuje?

* czytaj jako kupno nowego/oddanie na gwarancję


RE: Nie działający monitor - brak pomysłów - Chada - 09.11.2010 23:02

Po prostu - monitor odpadł, jak już mówiłem nie raz tak wysunąłem niefortunnie komputer i wyskoczyły paski etc. i później było ok... a tu coś czuję że kabel poszedł/monitor . Zasilacz nie ma szans - kompletnie nie ten typ uszkodzenia Uśmiechnięty


RE: Nie działający monitor - brak pomysłów - ihatebuffering - 09.11.2010 23:13

No to jak nie przetestujesz na innym kablu monitora, to nie ma co na razie "czarować" teoriami.


RE: Nie działający monitor - brak pomysłów - Chada - 09.11.2010 23:16

Jutro zaniosę budę do kumpla i zobaczymy jak to będzie Uśmiechnięty... odezwę się co i jak... A za ile dostanę ten kabel do monitora ?


RE: Nie działający monitor - brak pomysłów - stingear - 10.11.2010 18:09

Kabel to niewielki wydatek, kosztuje koło 10-15 zł.


RE: Nie działający monitor - brak pomysłów - Chada - 10.11.2010 21:46

Zobaczymy jak to będzie, jutro postaram się z braku czasu o sprawdzenie komputera.

Zapomniałem dodać - odwróciłem kabel od monitora, dokręciłem mega mocno i dziaaała. Uśmiechnięty