Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
nie działa GG i Skype Windows 7 Home - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: nie działa GG i Skype Windows 7 Home (/nie-dziala-gg-i-skype-windows-7-home-11183-t)



nie działa GG i Skype Windows 7 Home - jantar - 08.11.2010 20:51

Witam-proszę o pomoc- nie działa zainstalowane GG i Skype -niby wszystko O.K.-ale GG niedostępne a w Skypie nie można dodać nowych kontaktów-zapora sprawdzona- co może być przyczyną?
pozdrawiam


RE: nie działa GG i Skype Windows 7 Home - eNKa - 09.11.2010 19:46

można by było odinstalowac i zainstalowac na nowo..

Co Ty na to?


RE: nie działa GG i Skype Windows 7 Home - jantar - 09.11.2010 21:16

robiłem tak -nic nie dało -zmieniałem wersje GG i nic - beznadzieja z tym Windows 7


RE: nie działa GG i Skype Windows 7 Home - FunkyHouse - 09.11.2010 23:24

Czy czasem nie instalujesz gg 10? Jesli tak to może być właśnie poroblem, mianowicie czasami gg 10 po prostu nie chce działać na Win 7 i nie wiadomo dlaczego. Możliwe że flash oraz java użyta w nim sprawiają windowsowi problem co teoretycznie jest niemozliwe. Spróbuj najpierw zreinstalować gg, jesli problem się ponowi zainstaluj np AQQ które wspiera gg i zobaczy czy będzie Ci działać.


RE: nie działa GG i Skype Windows 7 Home - trefl - 10.11.2010 11:20

(09.11.2010 21:16)jantar napisał(a):  robiłem tak -nic nie dało -zmieniałem wersje GG i nic - beznadzieja z tym Windows 7

To nie wina systemu tylko złego ustawienia czyli Twoja.
1 Czy zraz po instalacji zdarzyły się te problemy ?. Czy po ponownej instalacji GG i Skype?
2.Czy sprawdziłeś zaporę systemowa oraz antywirusa i ustawiłeś wyjątki dla Skype i GG?
3.Czy ostawiłeś w opcjach Folderów i wyszukiwania - C: Menu =>Organizuj =>Opcje folderów i wyszukiwania =>zakładka - widok =>pokaż ukryte pliki, foldery,dyski ( zaznacz). Jeśli tak to:
- odinstaluj GG i Skype
- usuń katalogi GG i Skype z Program files i Pliki programów (86)
- usuń katalogi z Dokumenty ( jeśli tam są)
- usuń katalogi z C: użytkownicy =>Nazwa użytkownika =>AppData => Locale
- usuń katalogi z C: użytkownicy =>Nazwa użytkownika =>AppData => Roaming
Przeskanuj rejestr programem http://www.dobreprogramy.pl/Szukaj.html?q=ccleaner
Zainstaluj ponownie programy.


RE: nie działa GG i Skype Windows 7 Home - jantar - 10.11.2010 11:40

Dziękuję za rady- mam nadzieję ,że pomogą
pozdrawiam