Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Udostępnianie plików pomiędzy XP i 7 - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Sieci komputerowe (/sieci-komputerowe-16-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Udostępnianie plików pomiędzy XP i 7 (/udostepnianie-plikow-pomiedzy-xp-i-7-11039-t)



Udostępnianie plików pomiędzy XP i 7 - smieshka - 04.11.2010 13:46

Witam.

Po pierwsze wiem, że jest mnóstwo wątków i tutoriali - przeczytałam chyba każdy.

Zastosowałam się do poleceń z tutoriali.

Jeden komp windows XP, drugi - laptop Windows 7. Utworzona grupa robocza wg wskazówek, oba komputery widzą się w sieci. Z laptopa mogę wejść na XP, zmieniać zawartość folderów oraz korzystać z drukarki podpiętej pod windows XP. Ale...

Udostępniłam dwa foldery za pomocą opcji "Udostępnij" w Windows 7, wcześniej oczywiście stosując się do zalecenia i wyłączając żądanie hasła. Wejść z XP na 7 mogłam, ale widziałam tylko folder "Users" i dalsze podfoldery (te tzw. biblioteki publiczne), ale nie te dwa foldery, które chciałam. (Restart nic nie dał). Znalazłam inny sposób udostępniania - klikając rawym na dany folder i wybierając "Właściwości" - również możemy udostępnić i tak zrobiłam. Widzę teraz te foldery, ale mam odmowę dostępu do nich. Komunikat: \\...\... nie jest dostępny. Możesz nie mieć uprawnień do używania tego zasobu sieciowego. Skontaktuj się z administratorem tego serwera, aby uzyskać uprawnienia dostępu. Odmowa dostępu.

Skoro w jedna stronę widzę i mogę modyfikować oraz korzystać z drukarki, to sieć mam dobrze skonfigurowaną (router, IP, itd.). Hasła nie żąda, bo wyłączyłam tą opcję. Czy mam utworzyć jakieś konto typu "Gość" na 7? Jeśli tak to gdzie? Jak je nazwać i jak na nie potem wejść z XP? Jeśli mam zmienić charakter grupy roboczej to na jaki i gdzie? Z tutoriala zmieniłam też zasady zabezpieczeń lokalnych, ale to na XP, bo nie ma w tutorialu o zasadach... na 7... Niektórzy powiedzą, że skoro działa w jedna stronę, to po co marudzę, ale ja potrzebuję w druga też, taka praca... Bardzo proszę o pomoc... i o nie odsyłanie do tutoriali, bo już je przeczytałam Zakłopotany


RE: XP vs 7 - andrew-jar - 04.11.2010 15:49

Jak udostępniasz pliki w Windows 7, to udostępnij je dla "Wszystkich" wtedy będziesz mógł wejść z komputera gdzie masz XP-eka do katalogów udostępnionych na Windows 7.
Pozdrawiam


RE: XP vs 7 - smieshka - 05.11.2010 23:11

Bardzo dziękuję za odpowiedź! Uśmiechnięty

Dzisiaj rano właśnie tak zrobiłam, teraz przeczytałam odpowiedź i tak - teraz już wszystko działa.

Takie oczywiste, a z pozoru takie trudne... Wstydniś

Dziękuję! Można zamknąć.