Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Problem z logowaniem do określonej domeny - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Sieci komputerowe (/sieci-komputerowe-16-f)
+--- Wątek: Problem z logowaniem do określonej domeny (/problem-z-logowaniem-do-okreslonej-domeny-10990-t)



Problem z logowaniem do określonej domeny - kamilo - 02.11.2010 14:29

Witam, mam taki oto problem:
zainstalowałem certyfikat, jednak gdy chcę się połączyć z siecią uczelnianą muszę wpisać nazwę użytkownika, hasło oraz domenę logowania, problem polega na tym, że w okienku które wyskakuje podczas próby łączenia do sieci system prosi o wpisanie tylko nawy użytkownika i hasła, nie ma możliwości wpisania domeny. Jak rozwiązać ten problem ? Szperałem trochę w ustawieniach, ale nic nie udało mi się znaleźć...


RE: Problem z logowaniem do określonej domeny - bodziulla - 02.11.2010 21:32

Hej.
Tutaj najszybciej rozwiązesz problem idąc na uczelnie i porozmawiasz z adminem sieci. Akurat miałem problem z siecią na uczelni a okazało się, że moja kartka zgłoszeniowa leży na biurku i nie byłem w rejestrze (ktoś inny wziął i nie przekazał a gdy poszedłem problem był rozwiązany od ręki) Cwaniak
Pzdr


RE: Problem z logowaniem do określonej domeny - kamilo - 03.11.2010 08:34

W moim przypadku problem nie leży po stronie nieaktywnego konta, ponieważ dostałem informację, że zostało ono aktywowane.
Mam problem taki jak pisałem wyżej, muszę zalogować się do domeny STUDENT, a w Windows 7 nie ma takiego pola w okienku które wyskakuje podczas próby logowania do sieci.


RE: Problem z logowaniem do określonej domeny - andrew-jar - 03.11.2010 11:01

Napisz jaką masz wersje Windows 7.
Z tego co wiem to tylko wersje Professional i Ultimate są zaprojektowane do szybkiego i bezpiecznego łączenia się z domeną.

Pozdrawiam.

Zobacz:
Start -> uruchom -> secpol.msc -> Klient sieci Microsoft: wyślij niezaszyfrowane hasło w celu nawiązania połączenia z innymi serwerami SMB.


RE: Problem z logowaniem do określonej domeny - kamilo - 03.11.2010 12:27

Mam wersję Professional x86.


RE: Problem z logowaniem do określonej domeny - zbig - 03.11.2010 12:48

Jako nazwę użytkownika wpisz: usename@domena albo domena\username


RE: Problem z logowaniem do określonej domeny - kamilo - 03.11.2010 13:55

Spróbuję, jednak próbowałem domena\username i nie szło :-/