Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
News Rosja planuje zabójcę Windowsa - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Windows 7 (/windows-7-4-f)
+--- Dział: Newsy i aktualności o Windows 7 (/newsy-i-aktualnosci-o-windows-7-6-f)
+--- Wątek: News Rosja planuje zabójcę Windowsa (/rosja-planuje-zabojce-windowsa-10958-t)



Rosja planuje zabójcę Windowsa - HrabiaHodon - 01.11.2010 14:37

Rosyjski rząd potwierdza informację, że planuje stworzyć nowy, narodowy system operacyjny, oparty na Linuksie, który będzie rywalizował z Windowsem.

Rosyjski rząd już nie tylko buduje smartfony z systemem Android, ale planuje także pogrom systemu Windows na swoim rodzimym rynku. Powodem takiego ruchu jest próba stworzenia OS-u ze zwiększonym poziomem bezpieczeństwa, a przy okazji zmniejszenia swojej zależności od Microsoftu i jego systemu operacyjnego, a co za tym idzie obniżenia kosztów informatyzacji urzędów. Rosyjski OS ma być w całości oparty na Linuksie i tworzony od podstaw.. [urln=http://technowinki.onet.pl/wiadomosci/rosja-planuje-zabojce-Windows,1,3762300,artykul.html]więcej[/urln]

Źródło: technowinki.onet.pl

[Obrazek: win7logo.gif]



RE: Rosja planuje zabójcę Windowsa - bodziulla - 01.11.2010 14:40

Hej Hrabia.
Właśnie czytałem to wczoraj, że chcą poświęcić trochę na to pieniędzy. Jedno mnie zastanawia, że ma być to system od podstaw, ale oparty na Linuksie i tutaj zonk czy ma być od podstaw czy już w oparciu o cośCwaniak
Pzdr


RE: Rosja planuje zabójcę Windowsa - HrabiaHodon - 01.11.2010 14:46

Podobno (i niestety) na oparty na Linuksie, czyli kolejna dystrybucja. Szkoda, alternatywa dla Windows przydałaby się.


RE: Rosja planuje zabójcę Windowsa - bodziulla - 01.11.2010 14:53

Tak Hrabia masz rację przydałaby się mocna alternatywa dla Windowsa a nawet Linuksa. To by było coś. Może ktoś coś wymyśli i/lub może jest koncepcja lub alternatywa, ale wiemy jak potrafią koncerny działać (wykupienie i zlicencjonowanie danego pomysłu), aby sobie nie zaszkodzić.Uśmiechnięty


RE: Rosja planuje zabójcę Windowsa - awm7 - 02.11.2010 07:53

Życzę z całego serca komuś kiedyś by stworzył alternatywę dla Windowsa mam dość wszech obecnego Microsoftu i kosztów jakie musimy ponosić nie tylko my zwykli użytkownicy ale firmy które bez Windowsa dziś nie mogą pracować :/


RE: Rosja planuje zabójcę Windowsa - ihatebuffering - 02.11.2010 13:42

Gdyby to przykładowo jakaś darmowa dystrybucja linuxa była na tylu komputerach, to już by nie była darmowa Uśmiechnięty I wirusy też by się napisały i doszły by nowe problemy itp.


RE: Rosja planuje zabójcę Windowsa - Dzejkop - 03.11.2010 21:51

Precz z komunistycznym oprogramowaniem!
Jeszcze tego mi brakowało, żeby system pokazywał dymki o tym, jak świetnie jest w socjalistycznym raju.
Och, no i te sentencje Lenina i Stalina... Dzięki, wolę imperialistyczne, amerykańskie oprogramowanie. : )


RE: Rosja planuje zabójcę Windowsa - awm7 - 04.11.2010 07:31

Tego jeszcze nie wiem czy wolę czy nie, ale jedno jest pewne zdrowa uczciwa konkurencja na rynku dla microsoftu w końcu by się przydała ...


RE: Rosja planuje zabójcę Windowsa - stingear - 04.11.2010 16:43

Jak narazie to czekam na wersję PC-tową Androida, to będzie świetna konkurencja zarówno dla MS, jak i dla Unix oraz MAC. Choć biorąc pod uwagę ostatnie postępy Unixa, to Asus ExpressGate jest godny uwagi, bo jaki inny system jest gotowy do pracy po 8 sekundach od naciśnięcia Power? Oczywiście nie mówimy tu od systemie typowo do gier itp, ale podstawowy interfejs dla poczty, komunikatora i przeglądania neta. W każdym razie na mnie robi wrażenie i jest bardzo przydatne, a Asus montuje chip z ExpressGate już na każdym nowym Netbooku. Można sobie go włączyć w każdej chwili, lub od razu przejść do Windowsa lub innego systemu zainstalowanego na dysku. Świetne rozwiązanie i bardzo praktyczne.


RE: Rosja planuje zabójcę Windowsa - Pemek - 04.11.2010 20:39

Gdyby Windows miał poważnego konkurenta to Microsoft musiałby zacisnąć pasa. Przy cenach 800zł za Windows 7 (który jest tylko ulepszoną Vistą) każdy inny płatny system jest tani jak barszcz. Wtedy ceny Windowsów spadną i Microsoft nareszcie troszkę pomyśli o systemach a nie wypłacie.


Cytat:Podobno (i niestety) na oparty na Linuksie, czyli kolejna dystrybucja. Szkoda, alternatywa dla Windows przydałaby się.

Gdy Linux był bardziej popularny ludzie przejrzeliby na oczy i zobaczyli że Microsoft bierze pieniądze dosłownie za napis na pudełku.

Cytat:Precz z komunistycznym oprogramowaniem!
Jeszcze tego mi brakowało, żeby system pokazywał dymki o tym, jak świetnie jest w socjalistycznym raju.
Och, no i te sentencje Lenina i Stalina... Dzięki, wolę imperialistyczne, amerykańskie oprogramowanie. : )

"Ameryka też się sypie, to osobny rozdział". Słyszałeś już ten tekst? Jeśli nie to lepiej się na to przygotuj.


RE: Rosja planuje zabójcę Windowsa - bodziulla - 04.11.2010 21:06

Hej Pemek.
Ładnie wyciąłeś konteksty, ale co Ty chcesz przez to przekazać??. Tutaj się wraża opinie, a nie wycinki z tekstuZadowolony