Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Czy można używać jednocześnie dwa Firewalle? - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Bezpieczeństwo Windows 7 (/bezpieczenstwo-windows-7-15-f)
+--- Wątek: Czy można używać jednocześnie dwa Firewalle? (/czy-mozna-uzywac-jednoczesnie-dwa-firewalle-10953-t)



Czy można używać jednocześnie dwa Firewalle? - Rukahs - 01.11.2010 00:57

Czy można używać jednocześnie dwóch Firewalle? Zauważyłem w przyklejonym temacie że są tylko dwa interesujące mnie Firewalle, ale jeden nie ma tego co drugi (chodzi mi o chronę przed włamaniami, i innymi zagrożeniami z zewnątrz). I czy nie będzie mi to kompa zamulać?
Te Firewalle to:
ZoneAlarm (ochrona przed włamaniami)
Comodo Firewall (Zauważyłem że jest polecany na wielu forach)


RE: Czy można używać jednocześnie dwa Firewalle? - bodziulla - 01.11.2010 14:12

Hej.
Teoretycznie możesz mieć nawet trzy firewalle. W praktyce wygląda to całkiem inaczej. Każdy firewall ma blokady na poszczególne porty sam w sobie i/lub ustawiasz sobie też sam, aby mieć zabezpieczenie przed danym portem. I tutaj może zaistnieć komplikacja obrony lub jakby to nazwać będą się bić same programy o dostępność jeden pozwoli a drugi nie co w efekcie doprowadza do problemów w połączeniu. Moim zdaniem w praktyce nie sprawdza się to i raczej nie zaleca się jak w przypadku dwóch programów antywirusowych.
Co do Twoich typów ja zalecałbym Tobie, abyś pobrał sobie Comodo i jak go ustawisz odpowiednio to będziesz zabezpieczony na 99% (ta cyfra odnosi się dla każdego firewalla, nie ma na 100% zabezpieczenia). Po czym zrobisz sobie test załóżmy na tydzień i spróbujesz Zone.
Po dwóch tygodniach zobaczysz, który jest dla Ciebie bardziej praktyczny. Nie wiem jak czytałeś recenzje, ale godny polecenia jest też firewall firmy Outpost.
Pzdr