Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Brak panelu Nvidia w najnowszych sterownikach (rozwiązany) - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Software (/software-27-f)
+---- Dział: Sterowniki (/sterowniki-17-f)
+---- Wątek: Rozwiązany Brak panelu Nvidia w najnowszych sterownikach (rozwiązany) (/brak-panelu-nvidia-w-najnowszych-sterownikach-rozwiazany-10766-t)



Brak panelu Nvidia w najnowszych sterownikach (rozwiązany) - spleen - 25.10.2010 17:48

Witam, dziś ściągnąłem najnowsze sterowniki ze strony nVidia. Po zainstalowaniu chciałem wejść w panel nVidia, ale gdy kliknąłem prawym na pulpit panelu nie było nawet w menu kontekstowym. Dobra, uruchamiam ponownie komputer bo myślę że to coś pomoże, ale się zawiodłem. Wszedłem w panel sterowania i tam znalazłem panel nVidia jednak były tam tylko 2 zakładki a po kliknięciu Widok (chciałem przełączyć na widok zaawansowany) panel nVidia się wyłączył. Zainstalowałem starsze sterowniki 258 i panel znowu się pojawił. Próbowałem też aktualizacji przez program DriverMax to nic nie dało. Zna ktoś przyczynę? Wy też macie taki problem? Z góry dzięki za pomoc.

Intel core i3 @ 2.93 GHz
Ram Crosair 4gb ddr3 1333mhz
Karta Zotac GeForce GT 240 @ 1gb


RE: Brak palenu nvidia w najnowszych sterownikach - trefl - 25.10.2010 19:52

Przeczytaj posty na forum odnośnie kart graficznych i sterowników.
Przyczyn może być kilka:
1. Najnowsze sterowniki nie zawsze są najlepsze - wydawane są dla najnowszych kart. Mogą poprawiać wydajność ale maja dostosowany panel do nowszych kart w którym zaszły zmiany nie ujęte dla starszych kart
2. Firmy produkujące karty oparte o chipset NVidi , ATI wydaja własny interfejs paneli.


RE: Brak palenu nvidia w najnowszych sterownikach - Portator - 26.10.2010 05:58

Witaj. Tak miałem podobny przypadek, lecz z większą ilością szkód. Proponuję, do karty pozostać przy sterowniku oferowanym przez producenta sprzętu ( sprawdzać zmiany na jego stronie ). Pozdrawiam


RE: Brak panelu Nvidia w najnowszych sterownikach - slawektor - 26.10.2010 16:44

W opcjach odinstalowywania Zacznij od - usuń panel nVidia. Posprzątaj rejestr -> [urln=http://www.dobreprogramy.pl/CCleaner,Program,Windows,13061.html]CCleaner[/urln]
Zainstaluj jeszcze raz. Na najnowszej wersji 260.89 panel działa:

[Obrazek: beztytuuez.png]


RE: Brak panelu Nvidia w najnowszych sterownikach - kalisz1955 - 26.10.2010 18:15

Witam. Żeby zainstalować nowy sterownik trzeba przed tym odinstalować - Display Driver - potem dopiero zainstalować nowy sterownik,może nie zrobiłeś tego i to może być twoim problemem. O odinstalowaniu starego sterownika przed nowym czytałem na stronie Nvidii.


RE: Brak panelu Nvidia w najnowszych sterownikach - spleen - 26.10.2010 18:58

(26.10.2010 18:15)kalisz1955 napisał(a):  Witam. Żeby zainstalować nowy sterownik trzeba przed tym odinstalować - Display Driver - potem dopiero zainstalować nowy sterownik,może nie zrobiłeś tego i to może być twoim problemem. O odinstalowaniu starego sterownika przed nowym czytałem na stronie Nvidii.
Usunąłem sterownik driver cleanerem i zainstalowałem na nowo sam sterownik graficzny 258 po czym zrobiłem update drivermaxem, wszystko działa.