Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Ustawienia kompozycji (kolory) - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Windows 7 (/windows-7-4-f)
+--- Dział: Multimedia i dodatki (/multimedia-i-dodatki-7-f)
+---- Dział: Kompozycje (/kompozycje-33-f)
+---- Wątek: Ustawienia kompozycji (kolory) (/ustawienia-kompozycji-kolory-10738-t)



Ustawienia kompozycji (kolory) - dkrmno - 25.10.2010 10:37

Witam,

Sporo się naszukałem ale nie znalazłem..

Gdzie można zmienić kolory, które nie są dostępne dla użytkownika z zakładki personalizuj.
Szczóglnie chodzi mi o kolor otwartych okien na pasku zadań.. a dokładniej, chcę zmienić kolor AKTYWNEGO (otwartego) okna, bo jest bardzo słabo odróżniający się od nieaktywnych (niewiele jaśniejszy). - TO Najważniejsze.

Przy okazji jak wspomniałem proszę o wskazówkę gdzie można zmienić kolory niedostępne ani w zakładce "personalizuj" ani w oknie "Kolor i wygląd okien". np kolor paska zadań oraz tła obramowania/nagłówka okna (bo to ten sam). Jak się okazuje zmiana koloru tła nagłówka okna pomimo zmiany w ww. oknie wyglądu jest nadal taka jak ustalona z góry w kompozycji. Jedynie np. TotalCmd zastosował te kolory, pewnie Ci co znają temat wiedzą o co chodzi. Po prostu Windows 7 nie stosuje tych zmian (zresztą nie tylko tych) pewnie jedynie jak wybiorę kompozycję "Klasyczny windows" to zadziała a ja nie chcę wracać/zmieniać niektórych nowych ikon na stare (jak np. ikona menu start).


RE: Ustawienia kompozycji (kolory) - Portator - 25.10.2010 14:48

Witaj. Potrzebne ustawienia znajdziesz:
Personalizacja > kolor okna > zaawansowane ustawienia wyglądu > wybierz z rozwijanej listy.
[attachment=1701]


RE: Ustawienia kompozycji (kolory) - dkrmno - 10.12.2010 00:26

prosiłbym o dokładnie czytanie posta i pytań... (napisałem wyraźnie - niedostępne w zakładce personalizuj (czy personalizacja)).. zresztą tam nie ma możliwości zmiany koloru tła dla aktywnego okna (tj. tła ramki tego okna na pasku zadań) więc niestety odpowiedź nie na temat, dzięki za chęci... czekam nadal na podpowiedzi


RE: Ustawienia kompozycji (kolory) - dziki314 - 10.12.2010 17:15

Jak byś dał rzut ekranowy i pokazał o co ci chodzi to było by łatwiej.
Moim zdaniem musiał byś edytować plik odpowiedzialny za dany styl czyli Themes.


RE: Ustawienia kompozycji (kolory) - Luke - 10.12.2010 17:57

Czy mógłbyś wyjaśnić, co miałeś na myśli pisząc "otwartych okien na pasku zadań"? Kompletnie tergo nie rozumiem - na pasku zadań są tylko ikony, nie widzę tu żadnych okien. :>

I mam jeszcze pytanie. Dla jakiego typu kompozycji chcesz zmieniać kolory? Dla kompozycji z przezroczystością okien, podstawowej, czy klasycznej?