Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Problem z TRUST HiRes USB2 Webcam Live WB-3600R - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Software (/software-27-f)
+---- Dział: Sterowniki (/sterowniki-17-f)
+---- Wątek: Problem z TRUST HiRes USB2 Webcam Live WB-3600R (/problem-z-trust-hires-usb2-webcam-live-wb-3600r-10734-t)



Problem z TRUST HiRes USB2 Webcam Live WB-3600R - stingear - 24.10.2010 21:30

Witam.
Jak w temacie, mam problem z kamerą na komputerze u dziadka. Działała dotychczas bezproblemowo, a tydzień temu odmówiła posłuszeństwa. Nie jest widziana przez żaden program, np Skype. W Urządzenia i drukarki jest wyświetlone urządzenie, ale ma problem. System informuje że to problem ze sterownikami. Sterowniki instalowałem od nowa, próbowałem z różnymi wersjami itp. Nawet Punkt przywracania systemu nic nie pomógł. Po zainstalowaniu sterownika podłączam kamerę, zostaje ona zainstalowana poprawnie, a po chwili ponownie wyskakuje komunikat instalacji urządzenia, że zostało zainstalowane poprawnie, lecz po kliknięciu w dymek przy urządzeniu ciągle widnieje "Oczekiwanie". Gdy odłączę i podłączę kamerę pod port USB, w Urządzenia i drukarki pojawi się ona ponownie, ale bez informacji o problemie. Mimo to z urządzenia nadal nie da się korzystać, ponieważ nie jest wykrywane zarówno przez programy, jak i samą aplikację od kamery. Przypuszczam że bez formatu się nie obejdzie, ale zawsze ktoś z Was może wpaść na jakiś skuteczny pomysł. Czekam na propozycje.
[attachment=1700]
Link do strony producenta:[urln=http://trust.com/products/product.aspx?artnr=15308]KLIK[/urln].


RE: Problem z TRUST HiRes USB2 Webcam Live WB-3600R - bodziulla - 24.10.2010 22:08

Hej Stingear.
Czy mogę prosić jaki dziadek ma system?. Jeszcze jedno pytanie wiem, że wspomniałeś, że to stało się niby samoistnie, ale może coś dziadek niechąco zmienił lub wgrał?Uśmiechnięty
Jeszcze jedno pytanie jak to wygląda w Skype?


RE: Problem z TRUST HiRes USB2 Webcam Live WB-3600R - stingear - 25.10.2010 08:48

Co do systemu to W7Pro x86. Instalował jedynie aktualizacje automatyczne(Opera, antywirus, Skype, itp), nic poza tym, więc to wykluczyłem, ponieważ przywrócenie do punktu nic nie dało. Przypuszczam że problem może leżeć po stronie kiepskiego wsparcia dla sterowników po stronie producenta. Spróbuję jeszcze opcji Naprawa systemu, zobaczę czy da jakiś efekt, kamerę spróbuję zainstalować na swoim komputerze, jeżeli to nie zda egzaminu to będzie wina kamery, jeżeli kamera będzie działać bezproblemowo, a napraw a nic nie da, to pozostanie format. Tak nawiasem mówiąc raz na pół roku przydaje się sformatować komputer.


RE: Problem z TRUST HiRes USB2 Webcam Live WB-3600R - ihatebuffering - 25.10.2010 22:14

A może to problem sprzętowy? Wstrzymaj się z formatem, sprawdź na innym PC.


RE: Problem z TRUST HiRes USB2 Webcam Live WB-3600R - stingear - 25.10.2010 22:49

Format to ostateczność, dlatego sprawdzę ją na swoim kompie jak będę u dziadków. Przy okazji wezmę płytę do naprawy systemu i sprawdzę, czy to coś da.