Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Fix na wysoki ping w Windows 7! - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: Fix na wysoki ping w Windows 7! (/fix-na-wysoki-ping-w-windows-7-1071-t)



Fix na wysoki ping w Windows 7! - Skorek - 20.08.2009 17:46

Witajcie!
Używając wujka google dotarłem to tego tematu:
http://www.sevenforums.com/gaming/11064-windows-7-high-ping-fix.html
Piszą o zmniejszeniu pingu komendą w Windzie nr.7, ale nie jestem pewien gdzie to wpisać. Zrozumiałem, że w wierszu polecenia pod prawami admina, ale jak to robie to wyskakuje:
Cytat:Nazwa 'autotuning' nie jest rozpoznawana jako polecenie wewnętrzne lub zewnętrzne, program wykonywalny lub plik wsadowy.
Zainteresowało mnie to ponieważ mam 1,5MB/s internet (LAN) a pingi ponad 100. Transfery są po 170 - 190KB/s więc problemów z pingiem nie powinno być a tu taka heca... Jeżeli ktoś coś rozumie niech wyjaśni po polsku Zacieszacz

@edit: mi pomogło. Z pingów ponad 100 zrobiło się 30-50.


RE: Fix na wysoki ping na Win 7? - Skymad - 20.08.2009 17:49

W Start - Uruchom Cwaniak

PS Sam wbiłem tą komendę i muszę sprawdzić czy coś dała.


RE: Fix na wysoki ping na Win 7? - Skorek - 20.08.2009 17:52

Jak wklepuje w uruchom to pisze mi takie cóś:
Cytat:System Windows nie może odnaleźć pliku "autotuning=disabled" . Upewnij się, że wpisana nazwa jest
poprawna i spróbuj ponownie.

Mam se7ena Build 7600.


RE: Fix na wysoki ping na Win 7? - Skymad - 20.08.2009 17:55

Masz wbić całą komendę tzn od netsh Uśmiechnięty
Zrobiłem to, nic nie daje dla mnie. Do Bydgoszczy ping 23 a do Paryża 52 ms, czyli dobry dla netu 5 Mb.


RE: Fix na wysoki ping na Win 7? - Skorek - 20.08.2009 17:58

Lol, na 5MB masz takie pingi? :o Ja takie miałem na 1MB/s, dlatego mnie teraźniejsze niepokoją... :<
Zeszli na psy z moją siecią. Najpierw 3 miesiące miałem 512kb/s w cenie 1MB a potem dwa tygodnie ponad 6MB/s... Teraz się na nich wkurzyłem i im wygarnąłem xd.


RE: Fix na wysoki ping na Win 7? - Skymad - 20.08.2009 18:02

Cytat:Lol, na 5MB masz takie pingi? :o Ja takie miałem na 1MB/s, dlatego mnie teraźniejsze niepokoją... :<
Chyba jednak wpiszę tą komendę ponownie...


RE: Fix na wysoki ping na Win 7? - Skorek - 20.08.2009 18:09

SAMP na "logu" pingów pokazuje pingi po 38-50. Jak wejde do gry są zbliżone do 100. I komu zaufać? :<
Wynik testera:
Ze Sławkowa (koło Dąbrowty Górniczej) do Piotrkowa Trybunalskiego mam ping 45.
Ze Sławkowa do Roubiax (Francja)s pokazało 39. Chyba zadziałało Zacieszacz.

@edit: wcześniej tester pokazywał pingi <150


RE: Fix na wysoki ping na Win 7? - Skymad - 20.08.2009 18:40

Hmm sam nie wiem co o tym myśleć...

Do Bydgoszczy po staremu 23, Paryż 47, Kopenhaga 47, Lizbona 77, Nowy Jork 121, Napier 323 (najbardziej odległy punkt jaki znalazłem na mapie Zadowolony 11000mil)

Edit: sprawdzałem ping do jakiegoś polskiego serwera CS i ku mojej radości wypluło ping 15 Zacieszacz
Edit2: a na innym tylko 12 Zacieszacz


RE: Fix na wysoki ping na Win 7? - Skorek - 20.08.2009 18:57

Też sprawdze na CSie.
Czyli jednak co-nieco Ci dało, skoro uradowałeś się widząc ping 15 i 12 Uśmiechnięty.


RE: Fix na wysoki ping na Win 7? - kruper11 - 20.08.2009 19:10

dziwne Panowie, bo ja mam 10megabitów Aster Win 7 RTM 64bitowy kartę integrę na mobo i pingi mam góra do 35... zainstalujcie sobie CfosSpeed i ustawcie w tryb FAWORYZUJ CZAS PINGU....

do pobrania...

http://www.cfos.de/beta zawsze najnowsza wersja takze natywnie 64bity...


RE: Fix na wysoki ping na Win 7? - Skymad - 20.08.2009 19:14

TAK ! To działa Zacieszacz

Sprawdziłem w grze, ping z USA spadł z ~350 do ~230 Zacieszacz Z dalszych zakątków pingi są wyraźnie niższe... ciekawe hmm...


RE: Fix na wysoki ping na Win 7? - Skorek - 20.08.2009 19:44

Mam cFosSpeeda. Sprawdze to faworyzowanie pingów Zacieszacz. Gdzie dokładnie znajdę tą opcje z faworyuzowaniem? U mnie jest tylko "Pierwszeństwo dla czasu pingów ".
Skoro to działa, to może napisze mini tuta w poradach i tutorialach? :>

A ja odpalam CS'a i widze ping 17! Najniższy jaki wyłapałem to 15. Ale w porównaniu z Twoją 5MB/s nie jest źle xd.


RE: Fix na wysoki ping na Windows 7! - venat0r - 22.08.2009 13:21

mi nic te programy nie daly jak mialem do yahoo.com ping 200 tak i mamSmutny przy czym po ustawieniu pierwszeństwa dla czasu pingu w cFosSpeeda pingi mi jeszcze wzrosly.

edit:

odinsalaowalem cFosSpeeda i pingi spadly do 120 widocznie reset lacza byl potrzebny ... najs... przycisk "pomogl" sie nalezyUśmiechnięty

sprawdzenie aktualnego stanu
netsh interface tcp show global

wylaczenie
netsh interface tcp set global autotuningl=normal


RE: Fix na wysoki ping na Windows 7! - Brathdir - 09.12.2009 18:21

Witam
Niestety mam identyczny problem, przy czym podane przez Was sposoby jak również te wyszukane dzięki wujkowi Google niestety nie zadziałały...
przy Windows XP pro sp3 ping w grze zawsze ok 150 ping na ventrilo 45 (gra CrossFire serv. Usa)
na Windows 7 ultimate x64 ping w grze 250-300 przy pingu 50 ventrilo..
adsl netia 5mb
czy ktoś ma może jeszcze jakiś pomysł, może po prostu robię coś źle?, nie mam już do tego cierpliwości

proszę o pomoc


RE: Fix na wysoki ping na Windows 7! - aragornik - 10.12.2009 08:27

A wiecie, że ping nie zależy tylko i wyłącznie od szybkości łącza ? A przede wszystkim od jego jakości ? Jakości serwerów po drodze oraz wielu innych czynników takich jak odległość czy też jakość serwera końcowego jego parametry techniczne etc. Więc z mojej wiedzy to sensownej metody na zmniejszenie pingu nie ma poza opier.... waszego operatora. (Jeśli się mylę niech mnie ktoś poprawi)


RE: Fix na wysoki ping w Windows 7! - Gawler - 11.12.2009 21:38

No dobra, a jak wytłumaczysz to, że pingi na Windows XP wynoszą (w moim przypadku ~50 ms) A na Windows 7 200ms?

Ten sam net. Ten sam sprzęt. Ten sam serwer. Ta sama gra. Te same ustawienia.

Ja jakoś pomysłu na rozwiązanie tego nie widzę ;p


RE: Fix na wysoki ping w Windows 7! - tdream - 14.12.2009 20:13

To jest prawidłowa komenda na wyłączenie autotuningu w cmd:netsh int tcp set global autotuninglevel=disabled.Po tym restart.Wszystko jest fajnie opisane na speedguide.net.


RE: Fix na wysoki ping w Windows 7! - Pluto - 21.01.2010 09:41

Wpisałem to co wyżej kolega napisał i odpowiedź w CMD : OK , zrobię restarta i zobaczymy bo mi w CSS pokazywało na XP około 30 Pingu a tutaj czasami lecę z serwera i się trzyma bez względu na ustawienie rate itd. około 70 . jak coś da to nie ściągam tamtego FIXa Uśmiechnięty , zaraz udzielę odpowiedzi czy działa Cwaniak
PS : Około 10 pingu mi spadło Wink zawsze coś , nie opłaca mi się zaśmiecać programami systemu więc te 10 ping uznam za MAX GITES Wink


RE: Fix na wysoki ping w Windows 7! - Driver - 23.01.2010 11:04

Nie wiem co źle zrobiłem ale ping z 78 zmienił się owszem ale na 548 co przy prędkości 512 kb/s jest tragedią ;p
@Edit: Sprawdziłem na Pingtest.net a nie na Speedtest.net. Ping jest 34ms Jitter 6ms a gubienie pakietów 0%. Line Quality= A Zacieszacz
@Edit2: Kurna jednak ping jest bardzo wysoki, Opera np. nie wyrabia ;p Jak to cofnąć do domyślnych?