Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Nie można pobrać ani zainstalować aktualizacji - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (http://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Nie można pobrać ani zainstalować aktualizacji (/nie-mozna-pobrac-ani-zainstalowac-aktualizacji-10543-t)Nie można pobrać ani zainstalować aktualizacji - awessi - 19.10.2010 06:43

Witam, mam problem z Windows Update, pokazuje, że ma do ściągnięcia 40 ważnych uaktualnień, ale nie można ich pobrać, wyskakuje błąd 80246008. Spróbowałam go rozwiązać w sposób podany w Pomocy, ale nic z tego. Chciałam zmienić BITS, ale wyskakuje mi informacja o błędzie 126, że określony moduł nie został znaleziony. Na dokładkę usługa BITS jest zatrzymana , gdyż jak tam jest zaznaczone, nie udało się odczytać opisu, kod błędu 2.
Czy jeżeli przywrócę na komputerze ustawienia fabryczne uda mi się zlikwidować ten problem?
Ostatnia prawidlowa aktualizacja miała miejsce 12 czerwca, czy jeśli przywrócę system do tego dnia coś to zmieni? Jeśli tak, w jaki sposób to się robi?
Skanowałam komputer awastem i nic nie wykrył, zresztą aktualizacje awasta przechodzą bez problemu.
Nie mam ani pomysłu ani umiejetności aby rozwiązać ten problem, czy ktos mógłby mi coś podpowiedzieć?


RE: Nie można pobrać ani zainstalować aktualizacji - Portator - 19.10.2010 07:30

Witaj. Proponuję odinstalowanie Avasta, programem Revo Uninstaller a w jego miejsce zacznij używać antywirusa, np: od MS ( http://www.dobreprogramy.pl/Microsoft-Security-Essentials-bezplatny-antywirus-wydany,Aktualnosc,14631.html )
Przywrócenie stanu fabrycznego, zlikwiduje problem ale będziesz miał komputer taki jak po zakupie. Spróbuj przywracania systemu.
Panel sterowania > odzyskiwanie > otwórz przywracanie systemu > wybierz inny punkt przywracania > pokaż więcej punktów. Dopiero teraz wybierz datę, do której chcesz cofnąć system. Powodzenia.


RE: Nie można pobrać ani zainstalować aktualizacji - awessi - 19.10.2010 07:41

Zajrzałam do tych punktów przywracania systemu i tam okazało się, że od początku, od pierwszego uruchomienia programu 7 czerwca po kupieniu go do 12 czerwca kiedy była ostatnia aktualizacja, wszedzie jest napisane, że byla ona krytyczna, nie wiem co to dokładnie może oznaczać, ale może od samego początku były kłopoty a ja o tym nie wiedziałam. Po 12 czerwca aż do 16 pażdziernika kiedy zaczęłam grzebać w Widows Update brak jakichkolwiek punktów przywracania systemu.
Jeśli stan fabryczny spowoduje powrót do komputera w stan po zakupie, to mam przez to rozumieć, ze wszystko co na nim mam zniknie?
Czy w sytuacji kiedy aktualizacje były instalowane w stanie krytycznym, ma sens powrót do tego magicznego punktu 12 czerwca kiedy wszystko sie zawaliło? Jeśli to zrobię, bez powrotu do ustawień fabrycznych, pliki które mam na komputerze zostana bez zmian? Chodzi mi głownie o bajki, filmy i muzykę dla moich dzieci, czy może wszystko przenieść na dysk D, jeśli to uratuje zawartość komputera?


RE: Nie można pobrać ani zainstalować aktualizacji - Portator - 19.10.2010 08:04

Zapis Krytyczne, odnosi się do zainstalowanych aktualizacji. Taką nazwę noszą aktualizacje wyjątkowo ważne dla systemu. Nie oznacza to, że był błąd.
Dla pewności przenieś swoje pliki, lub zgraj na pendive.
Zrób przywracanie systemu do daty, kiedy Twoim zdaniem wszystko było dobrze.
Recovery do stanu fabrycznego usunie wszystkie pliki użytkownika.
Proszę nie pomijaj sprawy antywirusa i nowym przeskanuj system.


RE: Nie można pobrać ani zainstalować aktualizacji - awessi - 19.10.2010 08:27

Dziękuję za rozjaśnienie sytuacji, przeniosę pliki a potem wrócę do 12 czerwca i zobaczę co będzie. Potem odinstaluje awasta i zainstaluję program o którym piszesz, zrobię skan i oby było dobrze. Napiszę o efektach działań, ale na razie mam inne zajęcia i nie mogę tego zrobić choć aż mnie ręce swędzą żeby już zacząć. Jeśli jeszcze ktoś miał podobny problem lub ma alternatrywne rozwiązania, będę wdzięczna za informacje.


RE: Nie można pobrać ani zainstalować aktualizacji - awessi - 19.10.2010 14:06

Przywróciłam system do stanu z 12 czerwca, niestety nic to nie dało, Windows Update dalej nie sciąga ani nie aktualizuje, Windows Defender też odmówił współpracy, w dalszym ciągu są te same błedy w BITS. Pojawił się też komunikat o potrzebie stworzenia kopii zapasowej, zaczynam się obawiać, że mi się wszystko posypie.


RE: Nie można pobrać ani zainstalować aktualizacji - Portator - 19.10.2010 14:57

Bez paniki. Proszę wykonaj kopię zapasową. Ponownie proszę przeskanuj komputer innym niż masz antywirusem. Skorzystaj chociażby ze skanera online np: http://www.komputerswiat.pl/nowosci/bezpieczenstwo/2010/15/sprawdz-czy-twoj-komputer-ma-wirusa.aspx
Działające ustawienia Windows Update, mam takie
[attachment=1665]


RE: Nie można pobrać ani zainstalować aktualizacji - awessi - 19.10.2010 18:19

Po 30% skanu tym programem ma 38 zainfekowanych plików, mam nadzieję, że na koniec program mi powie jak je usunąć... Jeśli chodzi o Widows Update to dokładnie tak samo wygląda jak na screenie, który przysłałeś, tylko ciągle pokazuje błąd i się nie łączy, może to wina tych zarażonych plików. Czy jak uda mi się ich pozbyć nie zepsuję systemu? Nie miałam jak zrobić kopii chwilowo, czy można to zrobić na płytę dvd, czy jak będzie lepiej?


RE: Nie można pobrać ani zainstalować aktualizacji - bodziulla - 19.10.2010 20:46

Hej.
Nie wiem jakim programem skanujesz swój komputer i nie wiem czy korzystasz z skanera online. Ja osobiście zalecałbym Tobie program do przeskanowania GData, ale Twój wybór. Trochę jasności dla Ciebie zasady działania programu anty. Podczas skanowania wyszukuje, które pliki są zainfekowane. Po pełnej penetracji wskazuje jakie masz infekcje i jakie są pliki zarażone. Teraz wszystko zależy od tego jakie to są infekcje i jak groźne. Jeżeli są to słabe infekcje po prostu sam program je usunie i po sprawie i zaleca się potem skanowanie innym programem (dla pewności x3 to zrobić i za każdym razem innym programem). W przypadku gdy masz mocną infekcję program usuwa pliki zarażone i w przypadku gdy są to pliki systemowe zostają one pokolei usuwane (jest to zamysł twórcy wirusa itp, aby pozbawić system działania) i co za tym idzie może zdarzyć się, że system już się nie uruchomi, ponieważ zostały usunięte pliki zainfekowane, ale były ważne dla systemu celem uruchomienia lub samego jego poprawnego działania.
W tym przypadku gdy masz już infekcję nie zaleca się robienia kopii zapasowej. Ja osobiście zalecałbym Tobie odnośnie kopii zrób ją jak zrobisz skan trzema programami:
- GData,
- Kaspersky,
- F-secure (to są moje propozycje Ty możesz korzystać jak Ty uważasz).
Dopiero gdy po trzykrotnym skanowniu nie będzie infekcji (ale teoretycznie nie wiesz na 100% czy jest czysty, bo programy mają w sobie skuteczność do 99,9%) to wtedy możesz sobie zrobić kopię systemu. Moim zdaniem jeżeli chcesz kopię systemu to powinno się ją zrobić tylko i wyłącznie po czystej reinstalacji systemu. To jest moja opinia co do kopii.
Pzdr


RE: Nie można pobrać ani zainstalować aktualizacji - awessi - 20.10.2010 08:59

Witam, przeskanowałam komputer 4 razy, różnymi programami, tylko Panda wykrył trojana w amazon uninstall, poza tym znalazł 26 cookies mało szkodliwych.Wszystkie pozostałe twierdzą, że system jest czysty. Odinstalowałam Awasta, mam testową wersję Kaspersky, problem pozostał.Nie mogę aktualizować Windows Update choć pokazuje 50 ważnych aktualizacji. BITS nie działa, ciągle ten sam błąd, powrót do systemu z 12 czerwca nie zmienił sytuacji. Windows Defender w końcu się zaktualizował po 3 podejściach, korzystając ze strony Microsoft, jak było tam napisane, Nie wiem na ile mozna temu wierzyć. Podczas skanów komputer się zawiesił, musiałam wyciągać baterię, bo nie chciało nic działać. Czy może ktoś ma jakiś pomysł co mam zrobić aby uruchomić Windows Update, w jaki sposób można uruchomić BITS.


RE: Nie można pobrać ani zainstalować aktualizacji - awessi - 21.10.2010 07:40

Dzisiaj komputer wcale nie chciał się uruchomić, po 20 minutach patrzenia na kręcące się kółko, wyciągnęłam baterię i zaskoczył, co może być przyczyną, w jaki sposób można to naprawić, nie wspominam już o tym, że w dalszym ciągu bak aktualizacji...


RE: Nie można pobrać ani zainstalować aktualizacji - Portator - 21.10.2010 14:08

Witaj. Nagminne wyciąganie baterii, jako metoda naprawiania usterek systemu nie jest najlepszym rozwiązaniem. BIOS może się kiedyś wkurzyć, ciągłym resetowaniem.
Jeżeli masz płytę z systemem Windows, użyj jej i włącz opcję Napraw. Jeśli nie masz to,
przywróć system do ustawień fabrycznych z partycji Recovery wciskając odpowiedni klawisz lub z płyty
Recovery zmieniając wcześniej w Biosie kolejność napędów. Powodzenia


RE: Nie można pobrać ani zainstalować aktualizacji - tediuss - 24.10.2010 20:37

Wiesz co kolego daj sobie spokój z naprawianiem tego błędu po prostu zainstaluj nowy system.Ja bawiłem się tak podobnie 2 dni i tak skończyło się reinstalką co trwało 2 godziny więc sam widzisz .Pozatym jak na nowym systemie będziesz miał to samo to będziesz dokładnie wiedział że wina jest sprzętu a nie systemu.Acha nie instaluj wiecej Avasta...wiem ,wiem powiecie że taki fajny ale ja wiem swoje przez niego miałem kiedyś 30 wirów.Proponuje darmowego np.AVG