Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Przycinający się dźwięk na Creative Soundblaster Audigy SE - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Software (/software-27-f)
+--- Wątek: Przycinający się dźwięk na Creative Soundblaster Audigy SE (/przycinajacy-sie-dzwiek-na-creative-soundblaster-audigy-se-10402-t)



Przycinający się dźwięk na Creative Soundblaster Audigy SE - szakaleeek - 14.10.2010 17:20

Witam, mam problem z odtwarzaniem dźwięku, dźwięk trzeszczy, tnie się, a czasem przyśpiesza, występuje to co parę sekund. Problem występuje w każdym ze sprawdzanych przeze mnie odtwarzaczy, dodam, że problem wcześniej nie występował na Winach XP i Viście. Proszę o pomoc, ponieważ jest to bardzo denerwujące. Mam kartę creative sondblaster audigy SE i pracuje na 4GB ramu, System to Ultimate 64bitowy, pozdrawiam.


RE: Problem - Przycinający się dźwięk - bodziulla - 14.10.2010 17:58

Hej.
No dobrze mówisz, że nie występował problem. Skąd masz sterowniki?. Możesz podać jaki masz sprzęt w całości i nazwę karty?.


RE: Problem - Przycinający się dźwięk - szakaleeek - 14.10.2010 21:14

procek: Intel core 2 duo E8400 3GHZ
Ram: 2x2GB Kingstona Hyperx 1066Mhz
Płyta główna : Gigabyte P43-ES3G
Grafika: radeon 4850HD z gigabyte 512MB
Karta muzyczna: Creative Sound Blaster Audigy SE


RE: Przycinający się dźwięk na Creative Soundblaster Audigy SE - szakaleeek - 07.11.2010 19:39

Pomoże ktoś, bo mi to już coraz bardziej na nerwy działa!


RE: Przycinający się dźwięk na Creative Soundblaster Audigy SE - Nemetrix - 08.11.2010 14:34

Mam identyczny problem, próbowałem już róznych trików m.in. instalowanie specjalnych zmodyfikowanych sterowników, czyszczenie rejestru ze starych sterów i nie tylko, formatowanie dysku i instalacja od nowa Windows 7 pro, zabawy w BIOSie czy instalacja w Clear Boot`cie. Nic nie pomaga, dźwięk cały czas ma "lagi" a pod Win XP Pro było w porządku. Kontaktuje się właśnie z działem technicznym Creative`a ale na razie nic pomocnego nie powiedzieli.

System Windows 7
płyta główna Asus P5VD2-MX
Procesor Pentium 4 3 GHz
RAM 2xKingoston 1GB
karta dźwiękowa Creative SoundBlaster Audigy SE (SB5070)
karta graficzna Geoforce 9500 GT


RE: Przycinający się dźwięk na Creative Soundblaster Audigy SE - jacopl - 28.02.2011 12:57

Wiem, że temat stary i w ogóle siara, ale dopadł mnie ten sam problem, a nic konkretnego w internecie nie znalazłem...
Mam ten sam problem - tyle, że na XP.


RE: Przycinający się dźwięk na Creative Soundblaster Audigy SE - krystian_6 - 14.07.2011 17:49

Witam wszystkich szumy trzaski wynikają głównie przegrzewającej się się karty dźwiękowej i to nie jest wina sterów, audigy 2 tak po prostu mają. Sprawdziłem to na swoim kompie;p


RE: Przycinający się dźwięk na Creative Soundblaster Audigy SE - peciaq - 14.07.2011 17:51

Jeszcze jedna rzecz: na przyszłość dla wszystkich zainteresowanych, jak macie problem to załóżcie własne wątki, to nie jest nic trudnego, a nam ułatwia pomaganie oraz pracę.