Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Kopia zapasowa systemu na dysku - pytanie - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: Kopia zapasowa systemu na dysku - pytanie (/kopia-zapasowa-systemu-na-dysku-pytanie-10209-t)



Kopia zapasowa systemu na dysku - pytanie - argen64 - 06.10.2010 17:54

Witam Uśmiechnięty
Mam Win 7. Kilka miesięcy temu na partycji E zrobiłem sobie kopie zapasową systemu. Niedawno temu usunąłem ta kopię, jednak system dalej rezerwuje sobie te 40 GB na tworzenie kopi systemu. Czy moglibyście poradzić jak odzyskać te 40 GB. Z góry thxUśmiechnięty


RE: Kopia zapasowa systemu na dysku pytanie - DamiaX - 06.10.2010 20:44

System je rezerwuje miejsce ponieważ jak będziesz robił kolejną kopie to je wykorzysta.


RE: Kopia zapasowa systemu na dysku pytanie - OBCY1910 - 06.10.2010 21:51

Kopię zapasową można zrobić na dysku DVD , a na kompie wyłączyć tworzenie kopi zapasowej.


RE: Kopia zapasowa systemu na dysku pytanie - argen64 - 07.10.2010 16:24

Niestety żadna z Waszych odpowiedzi nie daje rozwiązania mojego problemu. Win 7 mam już prawie rok i trochę go poznałem / też dzięki temu forum/, ale z problemem, który poruszyłem w tym wątku nie mogę sobie poradzić. Więc, jeżeli ktoś zna odpowiedź proszę śmiało pisaćUśmiechnięty


RE: Kopia zapasowa systemu na dysku pytanie - bodziulla - 08.10.2010 00:37

Hej.
Czyli mam rozumieć Ciebie, że zrobiłeś sobie na partycji E: kopie zapasową po czym najzwyklej zrobiłeś usuń?. I nadal tworzy się Tobie na tej samej partycji dalszy ciąg kopii zapasowej. Ty teraz natomiast chcesz odzyskać to co miałeś wcześniej?. Możesz mieć z tym problem, ponieważ nadal na tym samym miejscu (partycji) robisz kopie a to dlatego, że z automatu masz określone miejsce. Dwa jak często przeprowadzasz tzw. defragmentację dysku?. Na razie tyle a potem odpowiem lub zadam następne pytania?.Cwaniak
Pzdr


RE: Kopia zapasowa systemu na dysku pytanie - argen64 - 08.10.2010 08:46

(08.10.2010 00:37)bodziulla napisał(a):  Hej.
Czyli mam rozumieć Ciebie, że zrobiłeś sobie na partycji E: kopie zapasową po czym najzwyklej zrobiłeś usuń?. I nadal tworzy się Tobie na tej samej partycji dalszy ciąg kopii zapasowej /mimo, że tej kopi już nie tworzy/. Ty teraz natomiast chcesz odzyskać to co miałeś wcześniej?. Możesz mieć z tym problem, ponieważ nadal na tym samym miejscu (partycji) robisz kopie a to dlatego, że z automatu masz określone miejsce. Dwa jak często przeprowadzasz tzw. defragmentację dysku?. Na razie tyle a potem odpowiem lub zadam następne pytania?.Cwaniak
Pzdr

Tak zrobiłem kopię zapasową na partycji E, następnie ją usunąłem, wyłączyłem tworzenie kopi zapasowej w systemie, a Windows 7 w dalszym ciągu rezerwuje sobie miejsce do tworzenia kopi zapasowej, mimo to, że tej kopi defakto już nie tworzy. Chcę odzyskać tylko miejsce na dysku gdzie Windows rezerwuje sobie pod kopie systemu. Na początku zanim utworzyłem kopię dysk miał tyle WOLNEGO miejsca ile mu BoziaUśmiechnięty dała. Więc myślę, że można chyba wrócić do stanu pojemności dysku przed utworzeniem kopi systemu. Pozdrawiam.


RE: Kopia zapasowa systemu na dysku pytanie - DamiaX - 14.10.2010 14:40

Spróbuj stworzyć kopię zapasową na innym dysku.