Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Zniknięcie napędów CD/DVD (Rozwiązany) - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Hardware (/hardware-28-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Zniknięcie napędów CD/DVD (Rozwiązany) (/znikniecie-napedow-cd-dvd-rozwiazany-1019-t)



Zniknięcie napędów CD/DVD (Rozwiązany) - Jorg - 15.08.2009 23:38

Witam...
Córka bawiła się na kompie i coś jej zgrzytnęło, początkowo nie zwróciłem na to uwagi bo komp działał,
dopiero gdy wrzuciłem płytę do napędu a tu cisza. Klikam w ikonkę 'komputer' a tu nie wyświetla mi dwóch napędów
CD i DVD, więc w chodzę w menedżera urządzeń i tam są pokazane napędy z małymi trójkącikami. Klikam w te napędy
i mam taki komunikat:
Cytat:System Windows nie może uruchomić tego urządzenia sprzętowego, ponieważ jego informacje o konfiguracji (w rejestrze) są niekompletne lub uszkodzone. (Kod 19)
.

Co ciekawe to mam jeszcze zamontowany 'daemon tools' i gdy na nim montuję wirt. napęd i wrzucam iso to też mi tego
nie wyświetla.
Gdy wrzucę płytę startową i zrestartuję kompa, to płyta startuje mi przed załadowaniem systemu, czyli napędy są ok.
Proszę o pomoc co mam dalej robić.


RE: Brak napędów CD/DVD - lc0ne - 15.08.2009 23:45

Wejdź do rejestru, przejdź do:
HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class\{4D36E965-E325-11CE-BFC1-08002BE10318},

odszukaj tam dwa klucze:
UpperFilters
oraz
LowerFilters

Wystarczy je usunąć i uruchomić ponownie komputer. Powinno zaskoczyć Uśmiechnięty


RE: Brak napędów CD/DVD - Jorg - 16.08.2009 00:12

(15.08.2009 23:45)lc0ne napisał(a):  Wejdź do rejestru, przejdź do:
HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class\{4D36E965-E325-11CE-BFC1-08002BE10318},

odszukaj tam dwa klucze:
UpperFilters
oraz
LowerFilters

Wystarczy je usunąć i uruchomić ponownie komputer. Powinno zaskoczyć Uśmiechnięty

Dzięki lc0ne za błyskawiczną pomoc, był tam tylko 'UpperFilters' po skasowaniu i resecie napędy pojawiły sie ponownie,
sam bym do tego nie doszedł, jeszcze raz dzięki i duży plusik oraz piwko Zacieszacz