Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Brak możliwości uruchomienia XP po instalacji Windows 7 (rozwiązany) - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Brak możliwości uruchomienia XP po instalacji Windows 7 (rozwiązany) (/brak-mozliwosci-uruchomienia-xp-po-instalacji-windows-7-rozwiazany-1016-t)



Brak możliwości uruchomienia XP po instalacji Windows 7 (rozwiązany) - bibollus1 - 15.08.2009 19:33

Witam!
Uzywalem do tej pory Windowsa XP, chcialem przetestowac W7, wiec instalowalem, zainstalowalem go na ta sama partycje, co mialem XP, nie ulegla formatowi, wszystkie pliki z Windowsa XP sa. Wiec, czy jest mozliwosc odpalenia XP? Dodam tylko, ze nie mam konsoli do wyboru Windowsa, od razu laduje mi sie W7. Obejdzie sie bez formata dysku systemowego i pozostaniu przy wczesniej zainstalowanym W XP?
Prosze o odpowiedz i pozdrawiam.


RE: Brak mozliwosci odpalenia XP po instalacji W7. - bartholo - 15.08.2009 19:41

Zrób tak :
Start->(komputer prawym myszki)-> właściwości->zaawansowane ustawienia->karta zaawansowane-> uruchamianie i odzyskiwanie.
I tam masz domyślny system możesz sobie zmienić na XP/ lub czas wyświetlania wyboru systemu możesz sobie zwiększyć.


RE: Brak mozliwosci odpalenia XP po instalacji W7. - bibollus1 - 15.08.2009 19:44

Lipa, mam tam do wyboru tylko Windows 7, po XP ani sladu.
Inne pomysly?


RE: Brak mozliwosci odpalenia XP po instalacji W7. - bartholo - 15.08.2009 19:48

UUU a nie zrobiłeś czasem uprage??
Czyli nie zmieniłeś XP w 7??


RE: Brak mozliwosci odpalenia XP po instalacji W7. - bibollus1 - 15.08.2009 19:51

No wlasnie nie, wiem, ze to moj blad.
A na dysku systemowym mam 2 foldery windowsowe jeden to
windows
a drogi to
windows.old


RE: Brak mozliwosci odpalenia XP po instalacji W7. - bartholo - 15.08.2009 19:53

Też tak mam, 7 i Vista.
A po instalacji miałeś wszystkie programy które były na XP czy nie??


RE: Brak mozliwosci odpalenia XP po instalacji W7. - bibollus1 - 15.08.2009 19:57

Nie jestem pewien czy dobrze zrozumialem pytanie, w kazdym razie, W7 po instalacji byl czysty. A w tym windows.old jest wszystko, caly system.


RE: Brak możliwości odpalenia XP po instalacji Windows 7. - bartholo - 15.08.2009 20:03

No to dziwna sprawa :-/
a menu wyboru masz włączone, może daj screena menu (to co podałem w 1 poście)


RE: Brak możliwości odpalenia XP po instalacji Windows 7. - bibollus1 - 15.08.2009 20:09

Prosze bardzo.
http://img200.imageshack.us/i/78196196.png/


RE: Brak możliwości odpalenia XP po instalacji Windows 7. - bartholo - 15.08.2009 20:12

Może to być taki sam przypadek jak z vistą.
Ze zainstalowana Vista "chowała" nam XP.
Poczytaj o tym a może rozwiążesz problem.
Pozdrawiam.


RE: Brak możliwości odpalenia XP po instalacji Windows 7. - bibollus1 - 15.08.2009 20:15

Jasne, dzieki za pomoc.
Pozdrawiam.
Temat do zamkniecia.;]


RE: Brak możliwości odpalenia XP po instalacji Windows 7. - Dzejkop - 15.08.2009 20:32

Windows.old to efekt po upgradzie XP/Visty do 7.


RE: Brak możliwości odpalenia XP po instalacji Windows 7. - mr.Oli - 16.08.2009 10:25

Zadowolony A po co wam XP? System win7 jest 1000x lepszy do XP'ka, tylko to trzeba docenić. Ja zostaje na 7, wszystko dziala i jest GIT Zacieszacz Zadowolony


RE: Brak możliwości odpalenia XP po instalacji Windows 7. - ampa - 16.08.2009 11:01

z tego co jest napisane "zainstalowałem go na tą samą partycję" chyba nikt nie ma wątpliwości że nastąpiła zamiana lub uaktualnienie systemu i nic nie poradzisz


RE: Brak możliwości odpalenia XP po instalacji Windows 7. - bibollus1 - 16.08.2009 14:56

Docenic cos co dla mnie jest zbedne? Wole sobie odpuscic, niz isc pod gorke. Pozdrawiam


RE: Brak możliwości odpalenia XP po instalacji Windows 7. - Admin - 16.08.2009 15:03

(15.08.2009 19:51)bibollus1 napisał(a):  No wlasnie nie, wiem, ze to moj blad.
A na dysku systemowym mam 2 foldery windowsowe jeden to
Windows
a drogi to
Windows.old
Żeby było jasne: instalacja nowego systemu na partycji starego równa się z utratą dotychczasowego OS'a. Utworzony automatycznie folder windows.old to ukłon Microsoftu w stronę gap i zapominalskich, albo poprostu osób początkujących, którzy przez przypadek rozpoczęli instalację nowego systemu na partycji, gdzie mieli swoje prawdopodobnie cenne dane.

Dzięki temu autorzy systemu oszczędzili wiele łez i nieprzespanych nocy tym, którzy nieświadomie skasowali by sobie wszystkie pliki.